Isole Egadı Workshop – Italya

Sicilya’da Düğün Fotoğrafçılığı – Workshop

Nasıl anlatsam, nereden başlasam! İtalya’da Sicilya’nın batısında Egadi Adalarından biri olan Marretimo’ adasında ‘da fotoğraf dolu günler geçirdik. Türkiye’den fotoğrafçı arkadaşlarım Erkin ve Orçun ile birlikteydik. Hem bu güzel adanın keyfini çıkardık hem de düğün fotoğrafçılığı ile ilgili 1 haftalık bir ilham bombardımanı yaşadık. Isole Egadı Workshop yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz….

pasquale minniti kissing
zavaglia photographer
baby on the workshop
3 masters
marretimo
todd laffler working
isole egadi workshop
photographer pasquale
mauricio javier arias mora
isole egadi wedding
photojournalism
orcun yalcin kedisi
dogs
egadi island
franck boutonnet

Eğitmenler

Eğitmen ve Konuşmacılar gerçekten harika isimlerdi. Mauricio Arias, Todd Laffler, Citlalli Rico, Daniel Aguilar, Christophe Viseux, Franck Boutonnet, Rocio Vega, Ivan Troyanosky, Maria Zavaglia, Nicola Tonolini, Rino Cordella, Fabio Mirulla, Sergio Cancelliere, and Luigi Rota. Sergio ve Luigi’ye ayrıca organizasyon için teşekkür etmek lazım. 120 katılımcı ile baş etmek kolay bir iş değil.

Marretimo tipik bir Sicilya balıkçı köyü, sanırım biz katılımcılar ada nüfusundan daha fazlaydık. Küçük bir adada olmanın en büyük avantajı herkesin kolayca sosyalleşebilmesi. Ayrıca güzel bağlantılar ve dostlukların oluşumuna zemin hazırlaması da cabası. Benim için güzel hatırlardan biri de workshop bünyesinde katıldığım yarışmalarda ödüller almamdı. Sırasıyla “en iyi portfolyo”, “siyah beyaz atmosfer ve kontrast” ve “ışığın sihri” kategorilerinde birinci, “nikah anı” kategorisinde de ikinci oldum. Ödül olarak aldığım Nikon makine kafamı kurcalasa da Canon’dan vaz geçmem pek mümkün değil şimdilik:)

Sanırım bu adayı daha çok ziyaret edeceğim, sevgilerimle…

Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın