DUGUN FOTOGRAFLARI

This post is also available in: enEnglishzh-hans简体中文

Düğün fotoğrafçılığı tüm fotoğraf dalları arasında belki de en zor dallardan biridir. Çünkü hava durumu, ışık koşulları, ruh haliniz ne olursa olsun çok iyi bir çekim yapmak zorundasınız. Çünkü çiftlerin hayatındaki önemli ve tekrarı olmayan anların fotoğrafını çekiyorsunuz. Bu açıdan düğün fotoğrafçısı aynı anda hem yaratıcı, hızlı ve doğru karar verebilen, hem teknik olarak hata yapmayan, hem de en uygun ekipmanı kullanabilen olmalıdır. Biz bütün bunların nasıl yapıldığını dönem dönem fotoğrafçılara düzenlediğimiz workshoplarda anlatıyoruz. Çiftlerin de fotoğrafçı seçerken bu tecrübeye ve birikime sahip fotoğrafçıları seçmesi o gününü riske etmemeleri açısından oldukça önemli.

Dugun Fotograflari Çekim Mantığı

Sabah hazırlık aşaması ile başlayıp tüm gün doğal fotoğraflarınızın çekilmesinden oluşuyor en basit anlatımla. Ayrıca o gün içerisinde dış çekim de yapılıyor. Çekim günün planlamasında çiftlerin istekleri ve tarzları da önemle dikkate alınıyor. Aslında çekim öncesi ciddi bir ön çalışma yapılıyor ve o günün en optimal şekilde değerlendirilmesi hedefleniyor. Aynı zamanda spontane fotoğraflar da çekiliyor elbette. İşimizi yaparken bir taraftan da hep beraber güzel ve keyifli bir gün geçiriyoruz, çünkü o gün adı üstünde: düğün günü.

Düğün günü hikayesi konseptinde dış çekim yapılabildiği gibi ayrı bir günde de dış çekim yapabiliyoruz. Hatta Thrash The Dress – TTD (Giysileri Kirlet) konseptinde de çekim yapmak sıra dışı ve eğlenceli fotoğraflar ile sonuçlanıyor. Bu çekimi sadece şehrinizde değil dünyanın her yerinde yapabiliyoruz.

Çekim sonrası tüm fotoğrafları yüksek çözünürlükte digital ortamda teslim ediyoruz. Aynı zamanda albüm ve baskı seçenekleri de mevcut.

Detaylı bilgi için iletişim sayfamıza tıklayabilirsiniz.

Düğün Fotografcisi Ufuk Sarisen

3 Comments

 1. Ufuk’ la tanışmadan fotoğraflarını inceleme fırsatım oldu. Baktığımda onun çekeceği her fotoğrafı çok beğeneceğimi anlamıştım zaten. Ama onun bu kadar tatlı, anlayışlı ve özverili olduğunu tahmin edemezdim. Nikanımız Milano’ da sıradan 1 saatte gidip dönebilicemiz bir yerdi bizim için. Ama Ufuk sayesinde unutulmaz bir deneyim yaşadık. Üşütüp hasta olma pahasına hiç bir isteğini kırmak istemedim. O kadar anlayışlı ve o kadar iyisin ki işinde üstüne söyleyecek söz, isteyecek bir istek bulamadık. Sen bizim 21 Ocak nikah günümüzü en güzeliyle ölümsüzleştirdin. İstanbul’ da fotoğraflara bakanlar “kim bu adam” diyolar. Ufuk seni ilk günden beri dostumuz olarak gördük. Sanki birlikte Milano ya gitmiş üç dost. İyi ki geldin. İyi ki varsın. Ve iyi ki bizim yollarımız kesişmiş. Seni çok seviyoruz.

 2. Kim düğün gününde İstanbul’un bir mevsime sığacak kadar yağmurlu olmasını ister?
  Muhtemelen kimse…
  Peki böylesi bir günde kimler Ufuk’un yanında olmasını ister?
  İşte biz öylesine zorlu bir günü birlikte yaşayıp, “İyi ki Ufuk var” dedik.

  Fotoğraflar bir yana!
  Bu sayfaya ulaşmış, içinde gezinenler için anlatmaya zaten gerek yok.
  Ne denli incelikli olduklarını, nasıl hissedilerek çekildiklerini görmek zor değil.
  Ufuk’u bizce eşsiz kılan özelliği en mutlu günümüz bilinmezlerle dolu hale gelmiş,
  gerilim potansiyeli yükselmişken bizi rahatlatan varlığıydı.
  Bir yıllık organizasyonumuzun, masalarımızın, çiçeklerimizin üzerine gökyüzü inerken
  o bizi rahatlatmayı, sonunda her şeyin iyi olacağına inandırmayı; tek bir bakış, söz ya da omzumuza dokunuşuyla başardı.

  Dediği gibi de oldu…
  Hep birlikte hiç unutulmayacak bir düğünün parçaları olduk.
  Muhteşem fotoğraflarına bakmaya doyamadığımızı da söylemeden geçmeyelim.

  Ve en güzel kısmıyla bitirelim.
  Ufuk Sarışen ile çalışmak günün sonunda eşsiz bir dosta sahip olmak demek.
  Her zaman sizin için en iyisini isteyecek ve yapacak bir dost…

  Nazlı&Serdar

Yorum - Comment

%d blogcu bunu beğendi: