DUGUN FOTOGRAFLARI

Dugun Fotograflari

Düğün fotoğrafçılığı tüm fotoğraf dalları arasında belki de en zor dallardan biridir. Çünkü hava durumu, ışık koşulları, ruh haliniz ne olursa olsun çok iyi bir çekim yapmak zorundasınız. Çiftlerin hayatındaki önemli ve tekrarı olmayan anların fotoğrafını çekiyorsunuz. Bu açıdan düğün fotoğrafçısı aynı anda yaratıcı, hızlı ve doğru karar verebilir olmalıdır. Ayrıca hem teknik olarak hata yapmayan, hem de en uygun ekipmanı kullanabilir olmalıdır. Biz bütün bunların nasıl yapıldığını dönem dönem fotoğrafçılara düzenlediğimiz workshoplarda anlatıyoruz. Çiftlerin de fotoğrafçı seçerken bu tecrübeye ve birikime sahip fotoğrafçıları seçmesi önemli. O gün riske edebileceğiniz bir gün değil. Bu sebeple fotoğrafçının dugun fotograflari portfolyosunu incelemek oldukça önemli.

Çekim Mantığı

Sabah hazırlık aşaması ile başlayıp tüm gün doğal fotoğraflarınızın çekilmesinden oluşuyor en basit anlatımla. Ayrıca o gün içerisinde dış çekim de yapılıyor. Çekim günün planlamasında çiftlerin istekleri ve tarzları da önemle dikkate alınıyor. Aslında çekim öncesi ciddi bir ön çalışma yapılıyor ve o günün en optimal şekilde değerlendirilmesi hedefleniyor. Aynı zamanda spontane fotoğraflar da çekiliyor elbette. İşimizi yaparken bir taraftan da hep beraber güzel ve keyifli bir gün geçiriyoruz, çünkü o gün adı üstünde: düğün günü.

Düğün günü hikayesi konseptinde dış çekim yapılabildiği gibi ayrı bir günde de dış çekim yapabiliyoruz. Hatta Thrash The Dress – TTD (Giysileri Kirlet) konseptinde de çekim yapmak sıra dışı ve eğlenceli fotoğraflar ile sonuçlanıyor. Bu çekimi sadece şehrinizde değil dünyanın her yerinde yapabiliyoruz.

Çekim sonrası tüm düğün fotoğrafları yüksek çözünürlükte digital ortamda teslim ediyoruz. Aynı zamanda albüm ve baskı seçenekleri de mevcut.

Detaylı bilgi için iletişim sayfamıza tıklayabilirsiniz.

Düğün Fotografcisi Ufuk Sarisen