Istanbul Lifestyle Fotograflari

Farklı kültürlerin buluştuğu, tarihlerin bir araya geldiği İstanbul’un kalbinde, Suzi Pratt ve geniş ailesi için anlamlı bir aile buluşmasını fotoğraflamanın mutluluğunu yaşadım. Seattle’ın cazibesini Bulgaristan’ın zengin mirasıyla birleştiren bir çekimdi bu. Ayrıca Suzi’nin 2 yaşındaki oğlu ile Bulgar akrabalarının ilk buluşması oldu. Özetle İstanbul’da hep birlikte unutulmaz anlar yaşadık. “Istanbul Lifestyle Fotograflari” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Hazırlık ve Heyecan:

Çekimden önce Suzi vizyonunu şu şekilde paylaştı: Yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yakalayan bir dizi aile fotoğrafları çekimi. Ayrıca oyun oynayan üç kuzenin kahkahaları ve bireysel aile portreleri de unutulmayacaktı. Suzi’nin 2 yaşındaki çocuğu hala jet lag etkisindeydi dolayısıyla onu da çok fazla zorlamamalıydık.

Gün Başlıyor:

Önce çekim günü tüm ailenin samimi anlarının kaydedilmesiyle başladı. Üstelik kuzenler de ayrıca çok keyif aldılar. Çoğunlukla da Topkapı sarayının bahçesinde özgürce oynadılar. Ardından doğal çekimlerden sonra bireysel aile portrelerine geçtik. Suzi, Martin ve 2 yaşındaki Julian’dan oluşan Seattle ailesi, Kuzeybatı Pasifik kökenlerini simgeleyen bir sıcaklık yayıyordu. Bu arada Bulgar aile Valentin, Vyara, İskren ve en küçüğü olan 3,5 yaşındaki Momchil, İstanbul’un eskimeyen fonunda kültürel miraslarını gururla sergilediler.

Esneklik ve Kendiliğindenliğin Keyfi:

Zamanlamada esneklik çok önemliydi, özellikle de jet-lag’lı yeni yürümeye başlayan bir çocuk yanındayken. Örneğin küçük aralar vererek küçük çocuğun seans boyunca neşeli ve ilgili kalmasını sağladık. Bu yaklaşım daha rahat bir atmosfere olanak tanıdı ve gerçek gülümsemeler ve özgün bağlantılar yakalayan fotoğraflar ortaya çıktı.

İstanbul’un Büyüsü:

Özetle İstanbul, tarihin ve modernliğin kusursuz karışımıyla oturumumuz için büyüleyici bir tuval görevi gördü. Sultanahmet Camii’nin canlı renklerinden Ayasofya‘nın zamansız cazibesine kadar Sultanahmet meydanının her köşesi bu ailenin hikayesinin görsel anlatımına katkıda bulundu.

Istanbul Lifestyle Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın