Topaz Restoran Istanbul Dugun Fotolari

Beril ve Cenk’in iki gün süren düğün kutlamaları öncesinde düğün için düşündükleri Topaz Restoran’da buluştuk. Önce bana net bir şekilde planlarını, günün akışını anlattılar ben de yapılabilecekleri sıraladım kendilerine. Hem içeriği hem de alacakları hizmeti netleştirdik öncesinde. “Topaz Restoran Istanbul Dugun Fotolari” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Her şeyden önce düğün iki aşamalıydı. İlk gün nikah ağırlıklı bir kutlama, ikinci gün ise hem konser ve hem de parti havasında bir gün yaşanacaktı. Bu günü benimle beraber ikinci fotoğrafçı olarak eski bir dostum da çekecekti bir yandan: sevgili Soven Amatya. Kendisi ile en son İtalya’da Como Gölünde bir çekim yapmıştık ve ne zamandır fırsat kovalıyorduk. O da Londra’dan gelerek kesinlikle çok sağlam bir destek verdi bana 2 gün boyunca. Bir taraftan da Story Film ekibinden iş arkadaşım Gökhan Çelem düğünün kısa filmini hazırladı.

İlk Gün

İlk olarak sabah Cenk’in bir arkadaşının evinde buluştuk. Burası gerçekten yaşayan bir müze gibiydi. Hem klasik araba ve hem de motosiklet temalı bir evdi burası. Tek kelimeyle çılgın bir dekorasyona sahip üç katlı bu evde başladık güne. Cenk’in ailesi ve arkadaşları burada toplanıyordu. Bir taraftan Soven de Beril’in evini fotoğraflıyordu. Ne yazık ki yağmurlu bir sabahtı. Bu sırada konvoy halinde arabalar ile gelin evine doğru yola çıktık. Özellikle davul, zurna ekibi ve dansöz ile erkek tarafının gelin evine girişi oldukça eğlenceli oldu.

İlk önce evin giriş kapısını açılması için Cenk’in yeterince bahşiş vermesi gerekiyordu kapıyı tutan kızlara. Beril ile Cenk’in duygusal ilk buluşması sonrasında, bahçede müzik grubunun da sayesinde eğlenceli bir ortam oluştu. Danslar edildi, kahkahalar atıldı ve harika bir başlangıç ile nihayet Swiss Hotel Bosphorus’a geçildi.

Topaz Istanbul

Saç ve makyaj sonrasında, gelinlik giyildi. Ayrı bir odada Cenk hazırlandı bir taraftan. Ardından dış çekim için Cenk’in odasını ve otel koridorunu kullandık hızlıca. Daha sonra ekip olarak önden Topaz İstanbul Restoran’a geçtik. Burası Türkiye’nin Michelin yıldızlı restoranlarından biri. Akdeniz mutfağı menüsü ve nefis kokteylleri çok iyi gerçekten. Belki de en keyifli tarafı da tümüyle Boğazı gören İstanbul manzarası.

İlk olarak mekana Cenk giriş yaptı ve nikah alanında gelini beklemeye başladı. Ardından Beril ve dünya tatlısı oğlu Poyraz giriş yaptı. Şahidin bol olduğu bir nikah sonrası eğlence başladı. Danslar edildi, yemekler yenildi, şarkılar söylendi. Özetle çok eğlenildi, çok duygusallaşıldı. Akdeniz restoranında Akdeniz insanlarının gerçek hissiyatlarını görmek güzeldi. Akşam 7:30 gibi ilk günün programı bitmiş ve ertesi güne hazırlanmaya başlamıştık.

İkinci Gün

İkinci gün akşam üzeri 17:30 gibi başladık çekimlere gene Topaz Istanbul’da. Ardından akşam 8’e doğru Beril ve Cenk giriş yaptılar ve doğrudan parti başladı. İki günde de bir çok ünlü oyuncu, sporcu, müzisyen davetliler arasındaydı. Bu sebeple parti de muhteşem oldu. Herkes doyasıya eğlendi, davetliler şarkılar söyledi sahnede, davullar çalındı, danslar edildi. Pata kesmek yerine kokteyl kesti çift örneğin. Ertesi sabah saatlerine kadar süren muhteşem bir kutlama oldu.

Baştan sona bu harika iki güne tanıklık ettiğimiz için kendimi çok şanslı hissediyorum. Sevgili Cenk ve Beril, sizleri tanıdığıma çok memnunum. Fotoğrafları da beğenmeniz ve bunu sonrasında nazik bir şekilde ifade etmeniz benim en büyük ödülüm. Kutlama sırasında Cenk’in mikrofonu eline alıp bizlere teşekkür etmesini de hiç bir zaman unutmayacağım. Sizlere sonsuz mutluluklar diliyorum.

Topaz Restoran Istanbul Dugun Fotolari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın