Six Senses Kocatas Mansions Dugun Fotograflari

Laura ve Charles, Oakland California’dan bana ulaşıp bir Türk hamamında evlenmek istediklerini söylediklerinde oldukça heyecanlanmıştım. Düğün yeri olarak da Cağaloğlu Hamamı’nı düşünüyorlardı. Duyduğum en çılgınca düğün mekanı fikirlerinden biriydi bu. Özetle hamamı çiçekler ile süsleyip birbirlerine yeminlerini edeceklerdi. Üstelik sadece 2 arkadaşları davetliydi. Biraz elopement ve düğün karışımı bir şey olacaktı. “Six Senses Kocatas Mansions Dugun Fotograflari” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Önce tüm detayları bir video konferansta konuştuk. Neticede hiç yapılmamış bir şey olacaktı bu. Ardından başka hamamlar ve mekanlar da önerdim kendilerine B planı olarak. Tarihi de belirledik aslında ancak hamam yetkililerinin biraz bu işe gönülsüz oluşu oldukça riskli geldi düğün planlama şirketine ve çiftime.

Six Senses Kocatas Mansions

Ardından yeni mekanımızı belirledik. Six Senses Kocatas Mansions’un Coffee Lounge salonu düğün mekanı olacaktı. Üstelik buranın adeta bir tropikal orman gibi rengarenk çiçekler ile süslenmesini istiyorlardı ve öyle de oldu. Mahlas İstanbul burada gerçekten harikalar yarattı.

Sonuçta çift ve arkadaşları oldukça sakin ve anlamlı bir gün geçirmek istiyorlardı. Bu sebeple Laura öğlene doğru arkadaşı Adele ile birlikte otelin spa salonunda keyif yaptılar. Charles ve arkadaşı Marshall’da benzer şekilde keyif yaptılar spa’da. Sonra ikisi de ayrı odalarda hazırlanmaya başladılar. Ardından otelin muhteşem koridorlarından birinde ilk defa buluştular gelinlik ve damatlıkları ile birlikte.

Sonra çifti yeminlerin edileceği lounge da karşıladık. Burada dördü de konuşmalar yaptı. Hem eğlenceli hem de duygusal anlar yaşandı. Ardından çift yeminlerini etti ve yüzükler takıldı. Akabinde otelin hazırladığı harika yemekler ve içkiler ile kutlama yapıldı. Burada da 4 arkadaş da koltuklarına oturdular ve çiçekler içinde Boğaz fonunda keyifli bir muhabbete giriştiler.

Otelde Dış Çekim

Ardından aslında önce kısa olarak planladığımız ancak otelin güzelliği karşısında gün sonuna kadar severek uzattığımız dış çekime başladık. Önce otel girişinde ve deniz kenarında başladık. Ardından uzunca süren bir tırmanış ile otelin en üst noktasına kadar tırmandık. Oldukça dik yokuşlar ve merdivenlerden oluşan bu yolda çift golf arabası kullanmak istemedi. Doğrusu performanslarına hayran kaldım. En tepedeki havuz ve boğazın birleştiği manzara hepimizi oldukça büyüledi. Otelin spası da tam bu noktada ve aynı manzaraya sahip, aklınızda olsun:)

Sevgili Laura ve Charles ile birlikte muhtesem zaman geçirdim. Gerçekten tanıdığım en nazik ve düşünceli çiftlerimden biri oldular. Umarım en kısa sürede tekrar görüşebiliriz. Sonsuz mutluluklar diliyorum.

Six Senses Kocatas Mansions Dugun Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın