New York Aile Fotograflari

En son New York ziyaretimde sevgili Zeynep ve David’i de ziyaret edip bebekleri Ayla ile tanışmak istemiştim. Sonrasında bu ziyareti aile fotoğraf çekimine dönüştürmeye karar verdik. En güzeli de hem fotoğraf çekimi hem de sonrasında harika vakit geçirmek oldu. “New York Aile Fotograflari” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

İlk olarak Zeynep ve David’in İtalya Como Gölü’ndeki düğün günlerinde beraber olmuştuk. Torno’da dış çekim yapmış, tekne turuna katılmış, gölde yüzmüş, Villa Pliniana’ da eventler ve düğün gerçekleştirmiştik. Üstelik Comacina adasında akşam yemeği partisine katılmıştık. Aktivite üstüne aktivite yapıp sabahlara kadar hem eğlenmiş hem de çalışmıştık. Hayatımın en unutulmaz çekimlerinden biriydi sanırım. Bu düğün ile ilgili linki buraya bırakıyorum.

Çekim için önce Zeynep ve Ayla ile Manhattan’da 112 metrelik Georgetown Plaza önünde buluştuk. Doğrusu Ayla’yı sevmekten ve oynamaktan çekime başlayamadım bir süre. Gerçekten nazar değmesin muhteşem bir çocuk. İlk olarak anne ve kızı ile başladık plaza önünde ısınma çekimlerine.

Washington Square Park Fotoğraf Çekimi

Ardından David ile buluştuk ve meşhur Washington Square Park’a geçtik. Burası ailenin evine çok yakın ve New York’un önemli sembollerinden biri. Özellikle parka adını veren George Washington’u onurlandıran kemeri oldukça meşhur. Washington Square Park, sanatçıların, halkın, cocuk ve evcil hayvanların buluşma noktası. New York’un 1900 civarındaki kamu parklarının en çok bilineni. Aslında burası New York Üniversitesine ait binalardan biri. Protestoların, gösterilerin, sokak sanatçılarının ve sanatsal performansların sıkça yer aldığı cıvıl cıvıl bir lokasyon. Biz de parkın ruhuna uygun bir şekilde neşeli ve rahat bir çekim yaptık parkın çeşitli noktalarında.

Bir sonraki durağımız Washington Mews sokağı idi. Burada da ikonik evlerin önünde aile çekimleri gerçekleştirdik. Araç trafiğine kapalı olan bu sokakta Ayla yerlerde emekledi ve biz de onun peşinden ilerledik,. Burası meşhur Beşinci Cadde ile Washington Square Park’ın hemen kuzeyinde University Place arasında bulunan, gizli bir nokta. Eskiden ahır olan bu binalar 1950 lerden beri New York Üniversitesi için konut, ofis ve diğer tesisler olarak hizmet vermekte.

MacDougal Sokağı

Son durağımız ise David’in özel isteği idi. Çok sevdiği İspanyol şair ve yazar Miguel de Cervantes Saavedra’nın Willy’s Garden daki replika heykelinin önü. Don Kişot yazarının, 1835’de Antonia Sola tarafından yapılan Madrid’deki heykelinin, 1986’da yapılmış bir kopyası. Bu harika bronz heykel önünde son çekimlerimizi yapıp doğruca soluğu MacDougal sokağında aldık.

Burada bize katılan arkadaşım Özkan ile harika bir akşam yemeği yedik. Bob Dylan ve Baz Luhrmann’ın evinin olduğu, Miles Davis, Allen Ginsberg, Ernest Hemingway, Jack London, Marlon Brando ve Henry Miller gibi isimlerin müdavimi olduğu, Jimi Hendrix’in sahne aldığı, Baba filminin sahnelerinin çekildiği kısa fakat efsane bir sokak MacDougal. Buranın atmosferini, sıcak bir New York akşamında harika insanlar ile solumak harika bir his. Elbette Ayla ile vakit geçirmek gerçekten paha biçilmez. En kısa sürede tekrar görüşmek üzere.

New York Aile Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın