Italya Como Golu Dugun Fotograflari, Villa Pliniana

Villa Pliniana da Üç Gün

Zeynep ve David New York’tan beni aradıklarında Istanbul’da bir düğün çekimindeydim. Marmaris D Maris Bay‘de evlenmeyi düşünüyorlardı ilk başlarda, ardından fikir değiştirip Italya’da Como Golu’nde evlenmeyi seçtiler. Düğün öncesi tüm programı detaylı bir şekilde benimle paylaştılar sağ olsunlar. Bu şekilde düğün gününü ve öncesini verimli bir şekilde organize ettik.

Yazının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz….

Como Lake Villa Pliniana Como Lake Villa Pliniana Wedding Como Lake Wedding aerial shooting como Como Lake Wedding Como Lake Villa Pliniana Wedding ShootComo Lake Villa Pliniana Wedding Como Lake Villa Pliniana Wedding photo Como Lake Villa Pliniana Wedding como couple shooting Como Lake Villa Pliniana Wedding como lake pre wedding photos como lake pre wedding photography como lake pre wedding photo como lake pre wedding photography wedding photos at torno italy wedding photos at torno italy wedding photos at torno italy wedding photos at torno italy Villa Pliniana honeymoon photos; Castadiva Resort & Spa Lake Como wedding at Castadiva Resort & Spa Lake Como lake como Como lake photo shooting Como lake photo shooting Villa Pliniana dugun fotograflari Villa Pliniana dugun fotograflariVilla Pliniana bride details Villa Pliniana bride details Villa Pliniana bride details Como Lake Villa Pliniana wedding hair and make up Como Lake Villa Pliniana wedding hair and make up Como Lake Villa Pliniana weddings set up Como Lake Villa Pliniana weddings Como Lake Villa Pliniana weddings Villa Pliniana destination weddingcomo lake Villa Pliniana destination wedding como lake Villa Pliniana destination wedding como lake Villa Pliniana destination wedding ceremony como lake Villa Pliniana destination wedding ceremony como lake Villa Pliniana destination wedding ceremonyVilla Pliniana wedding ceremony Villa Pliniana wedding ceremony Villa Pliniana wedding ceremony Como lake Wedding Photographer fist kiss como Villa Pliniana Wedding PhotoVilla Pliniana wedding traditions Italy Turk Wedding Photo Italy Turkish Wedding Photo  Villa Pliniana Turkish Wedding PhotographyVilla Pliniana Wedding Photocomo golu dugun foto como golu dugun fotografcisi Luxury Villa Pliniana Weddings Luxury Villa Pliniana Wedding dinnerLuxury Villa Pliniana Weddings Luxury Villa Pliniana Weddings Luxury Como lake Weddings Luxury Como lake Weddingsitalya da dugun italya da dugun como first dance - italy wedding reception at Villa Pliniana reception at Villa Pliniana reception at Villa Pliniana como lake wedding party night como lake wedding party como lake wedding after party Villa Pliniana wedding after party Como Lake Villa Pliniana wedding after party Como Lake Villa Pliniana wedding after party Como Lake Villa Pliniana wedding Villa Pliniana wedding after party epic wedding portrait

Italya Como Golu Dugun Fotograflari

Düğün haftası ikinci fotoğrafçı ve videocu arkadaşlarımla beraber 4 günlüğüne Como Gölü’ndeki kasabalardan biri olan Torno’ya geldik. Düğün pazar günü idi ve biz cuma günü çiftimiz ile ufak bir Como turu yaptık. İlk olarak Como Gölü’nde iki tekne kiralandı ve yaklaşık 1,5 saatlik bir çekim yaptık. Sıcak ve nemli Como yazında en keyifli aktivitelerden biri sanırım bu özel tekneler ile gölü turlamak. Tekne bizi düğünün olacağı Villa Pliniana ‘da indirdi. Burada hem keşif yaptık hem de çekim. Villa 1573 yılınca Como Valisi Kont Giovanni Anguissola tarafından yaptırılmış. Uzun yıllar süren restorasyon bu sene bitmiş ve buradaki ilk düğünü de biz yapacaktık.

Üç günlük düğün fotoğraflarının daha geniş ve müzikli versiyonu için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz:

[youtube id=”or5DZxEW2TQ”]

Ertesi gün akşamüstü Torno merkezde ve bölgenin en iyi otellerinden olan Villa D’Este ‘de ufak bir çekim turu yaptık. Akşam ise tüm misafirler için “hoş geldin yemeği” verildi Villa Pliniana ‘da. 3 gün sürecek keyifli maratonun ilk durağında davetliler hafiften ısınmaya başlamış, gece sonu süper eğlenceli bitmişti.

Tekne Turu

Ertesi sabah Pliniana da kahvaltı sonrası tüm misafirler ile birlikte yaklaşık 2 saatlik bir tekne turuna çıktık. Tekne turu sayesinde gölün büyüklüğüne ve etrafının güzelliğine bir kez daha hayran kaldık. Comacina adasında yenen öle yemeği sonrası dönüşe geçtik ve akşamki “düğün öncesi yemek davetine” katıldık. Castadiva Resort & Spa Lake Como‘nun çim alanındaki harika yemek boyunca çiftin yakınları hem duygulu hem eğlenceli konuşmaları ile duygu dolu anlar yaşattılar hepimize.

Düğünün kısa filmi aşağıda:

[youtube id=”93f_K_RJAJk”]

Düğün Günü:

Düğün günü sabahı Zeynep’i Pliniana ‘nın harika spasında fotoğrafladık. Bu arada David arkadaşları ile ufak bir yüzme turu yaptı gölde. Ardından hazırlıklar başladı. Forever Amore Weddings‘in harika set upları bu düğüne gerçekten çok yakıştı. 19:30 gibi nikah töreni yapıldı Villa’nın avlusunda. Sonra yemek için çim alana geçildi. Yemek sırasında en keyifli anlardan biri, garsonların arasına sızmış tenörlerin birden opera söylemeye başlamaları oldu. Diğer bir sürpriz ise yemek sonrası dans pistinde İtalyan dansözlerin gösterisi idi. Gece saat 02:30 a doğru after party nin yapılacağı alanda müthiş bir cover grup sahne aldı: Waste. Sanırım fanları olduk bu arkadaşların, halen takipteyiz. Son deklanşöre bastığımda sabah 5:32’idi ve artık neredeyse bizden başka kimse kalmamıştı:) Hiç bitmesin istediğimiz türden bir düğün günüydü. Elbette bunda Zeynep ve David’in harika karakterler olmasının payı büyük.

Zeynep ve David ve tüm misafirleri birbirinden keyifli insanlardı gerçekten. Düğün sonrası onların New York’a bizim İstanbul’a dönecek olmamız bizi cidden üzdü, yakın arkadaşlarımızdan ayrılır gibi olduk. Ama sözümüz var gene buluşacağız bir yerlerde:)

Bu keyifli günleri sizlerle birlikte yaşadığımız için çok şanslıyız. Sizlere bir ömür boyu sağlıklı, mutlu ve keyifli bir yaşam diliyorum.

Italya Como Golu Dugun Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın