Kuba Dugun Fotograflari

Küba Balayı Fotoğraf Çekimi: Sanem ve Bahadır

İstanbul Urza’da düğün çekimini bitirmiş biraz oturup soluklanmışken hemen arkamda mekanı incelemeye gelen bir çift dikkatimi çekti. İlk önce kim “merhaba” dedi hatırlamıyorum ama bizim Urza için çalışan düğün fotoğrafçıları olmadığımızı öğrendiklerinde bir kartımızı istediler. Ertesi gün beni arayıp işlerimi beğendiklerini ancak düğün için değil de balayı fotoğraf çekimi için Küba’ya gelip gelemeyeceğimi sordular. Ben de tabi ki “evet” dedim, Kuba dugun fotograflari fikrine!

Yazının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz….

habana wedding photos havana dugun oncesi cekim havana pre wedding photo dis cekim küba couple portrait at cuba couple portrait at cuba couple portrait at cuba küba da balayı fotograflariküba da evlilik küba dugun belgeseli cuba pre wedding photos küba doğal fotolar cuba natural wedding shooting cuba natural wedding shooting cuba natural wedding photos cuba wedding shooting cuba wedding photo session küba dugun fikirleri küba belgesel dugun foto küba dugun foto habana weddings habana wedding photography habana wedding photography habana wedding photographyhabana wedding photography cuba wedding photography cuba wedding photography plaj dugun foto wedding photos cuba

Küba aslında fotoğraf dünyasında Hindistan ile birlikte çok sık gidilen bir yer olduğu için benim çok ilgimi çekmiyordu. Ancak düğün fotoğrafçılığı anlamında hiçbir iş karşıma çıkmamıştı bugüne kadar ve bu da beni çok heyecanlandırdı. Aklımıza kazınmış birçok fon ve renk vardı şimdiden ve bunları kullanmak enteresan olacaktı. Seyahate 2 hafta kala biletler alındı, Airbnb rezervasyonum yapıldı.

[youtube id=”znxFFBXPnBg”]

Küba Günleri

Sanem ve Bahadır ile havaalanından çıkıp taksiye bindiğimiz andan itibaren lunaparka ilk defa girmiş bir çocuk heyecanı ile izlemeye başladık etrafı. Üç gün sonra dönene kadar da aynı heyecan ile izledim olup biteni. Gerçekten çok sıra dışı bir fon söz konusuydu. 1950 ‘lerde hayat durmuş ve her detayı, ara sokağı, karakterleri ile bir film setinin içine girmiş gibiydik. Sağ olsunlar Sanem ve Bahadır in çekim için özverisi de inanılmazdı. Sabah gün doğmadan kalkıp daha önceden keşfettiğimiz yerlere gidip, arada kokteyllerimizi yudumlayıp, gün boyu hatta hava karadıktan sonra da çekime devam ettik. Hızımızı alamayıp bir gün daha uzattık çekimi. Bir gece de hep beraber efsanevi Guajirito Restoran‘da Buena Vista Social Club konseri izledik.

Küba balayı fotoğraf çekimi için olağanüstü bir yer, ancak balayı için klasik konforlu dinlenme mekanı değil. Elbette beş yıldızlı keyif yapabileceğiniz tesisleri olan yerleri de var. Ancak şehir sizi çağırıyor ve bir otele tıkılıp kalmaktansa sokaklarda dolaşıp halka karışmayı tercih etmek isteyebilirsiniz büyük olasılıkla. Netice itibari ile çekimlerden dolayı çok fazla gezemediğimden bir kaç gün daha konaklamadığıma pişman olduğum ama kaldığım süre içinde de müthiş keyif aldığım bir yer oldu Küba – Havana.

Sevgili Sanem ve Bahadır,  iyi ki birbirimizi bulduk ve balayınıza misafir oldum:) Sizlere sonsuz mutluluklar.

Kuba Dugun Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın