Koc Muzesi Dugun Fotograf Paketleri

Koç Müzesi öyle bir yer ki 1700’lerin başında inşa edilen binaları ile zaten kendisi tarihi eser niteliğinde. 3.Ahmet dönemine denk gelen Lengerhane, yani Osmanlı gemi çapa ve zincirlerinin üretildiği Haliç’deki bu binalar Rahmi Koç koleksiyonlarının segilenmesi için Koç Vakfı tarafından satın alınıyor ve 1994’de hizmete açılıyor. Ardından alan yetmemeye başlayınca hemen karşısındaki 150 yıllık tarihi Hasköy Tersanesi de satın alınıyor. Burası 27 bin metrekarelik alanı ile devasa bir endüstri tarihi müzesi, eğitim ve etkinlik merkezi. “Koc Muzesi Dugun Fotograf Paketleri” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Müzenin sahil kısmındaki, tarihi yarımada ve deniz manzaralı Halat by Divan restoran buranın ruhunu yansıtan harika bir mekan. Benim Istanbul’da düğünler için favori mekanım. Burada iki yerde event yapılabiliyor. El yapımı teknelerin olduğu müzenin açık hava bolumunun içinde yer alan geniş alan ya da sahildeki nispeten küçük restoran bölümü. Çok şanslıyım ki uzun zamandır burada düğünler çekiyorum ve Halat by Divan tarafından tavsiye ediliyorum çiftlerime. Tüm paketlerin detayları bu metne tıklayarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

Dev Hazırlık Odası

Ezgi ve Barkın’ın düğünleri de teknelerin olduğu büyük alandaydı. İlk önce hazırlık için tersanenin sahil tarafındaki devasa odadaydık. Aslında burada bile ufak çaplı bir düğün yapılabilecek kadar geniş bir alan var. Ayrıca her yer müzenin eserleri ile dolu. Ezgi’nin makyajı ve saç yapımı için burada uzunca bir vakit geçirdik. Ardından yan odada Barkın’ın hazırlıklarını fotoğrafladık. Sonrasında da nikahın olacağı tenteli alanda ilk buluşma gerçekleşti.

Çift çekimi için müzenin eşsiz fonlarını kullandık. Özellikle buralarda fotoğraf çekmesi çok eğlenceli. Ayrıca hava çok sıcak olduğu için klimalı kapalı alanları kullandık mümkün olduğunca. Ardından sundurmalı alanda aile çekimlerimizi yaptık.

Nihayetinde gün batımındaki sahildeki duygusal nikah töreni sonrası eğlenceli bir düğün akşamına tanıklık ettik. Düğün organizasyonunu yapan Halat by Divan ekibi her zamanki gibi kusursuz bir iş çıkardılar. Sevgili Ezgi ve Barkın’a sonsuz mutluluklar diliyorum.

Ayrıca çiftimiz için hazırlanan kısa filmi aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

Koc Muzesi Dugun Fotograf Paketleri by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın