Kapadokya’da Belgesel Dugun Fotograflari

Dünya’nın bir çok yerinde fotoğraf çekmiş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki Kapadokya en büyüleci lokasyonlardan biri. Çiftlerim bana otel tavsiyelerim, sorduklarında internet sitelerinden gönül rahatlığıyla seçebilrsiniz çünkü hepsi iyi diyorum. Kesinlikle standartlar oldukça iyi burada. Bu düğün çekiminin de önemli bölümlerinden biri Sacred House da geçiyor. Bu otel ise başdöndürücü güzellikte bir butik otel gerçekten. Heykeller, resimler, mimari ve ışık ses ambiyansı sıra dışı gerçekten. “Kapadokya’da Belgesel Dugun Fotograflariyazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Kapadokya düğün organizasyonları için muhteşem bir yer gerçekten. Bir çok otel düğün mekanı olarak kullanıldığı gibi ayrıca vadide de organizasyonlar yapılabiliyor. Yıllar önce düğünlerini çektiğimiz bir damadım bana ulaşıp abisinin düğünü olduğunu ve gene benimle çalışmak istediklerini söylediklerinde oldukça sevinmiştim. İnsanların akıllarında kalmak en büyük mutluluk sonuçta. Sevgili Koray ve İrem ile de keyifli bir düğün günü belgeseli çekimi gerçekleştirdik. İlk olarak Sacred House’daki gelin hazırlık odasında başladık çekime. Bu arada çiftin arkadaşları da otelin cafe ve terasında vakit geçiriyorlardı. Ardından damat hazırlık odasında çekim devam etti. Ayrıca dış çekim için otelin avlusu ve muhteşem dekorlu iç mekanlarını kullandık. Ben özellikle heykellerin bulunduğu giriş katı ve merdivenlere bayıldım.

Saruhan Kervansarayı

Ardından gün batımına doğru Ürgüp’deki Saruhan’a geçtik düğün yemeği ve kutlaması için. Burası Selçuklu İmparatorluğunca yapıılan son kervansaray olması özelliğine sahip muhteşem bir yapı. Üstelik 13. yüzyıl ortalarında İzzettin Keykavus tarafından inşa ettirilmiş. Ayrıca İpek Yolu üzerinde olması sebebiyle aktif olarak yüzyıllarca kullanılmış. Yapımında kullanılan sarı taşlar sebebi ile adının Saruhan olduğu tahmin edilmekte. Özetle 2000 metrekarelik bu kervansaray Kapadokya’nın gizli kalmış bir hazinesi. Özellikle burada düzenlenen sema gösterilerini de mutlaka izlemenizi öneririm.

Düğün için dekore edilen Saruhan da gerçekten görsel bir şölen vardı ve kesinlikle bizde orada olmaktan çok keyif aldık ikinci fotoğrafçı arkadaşım Furkan ve Story Films Gökhan ile. Yemek sonrası sahne alan Metin Arolat da nostaljik bir gece yaşattı davetlilere. Gece yarısından sonra da kervansarayın diğer bölümünde yer alan başka bir bölüme geçti, özellikle genç davetliler. Burada DJ Doğuş Çabakçor yaklaşık 3 saatlik bir performans yaptı ve bu sırada after partiyi fotoğraflama şandı bulduk.

Sonuçta harika zaman geçirdik ve güzel bir günü belgeleme şansı bulduk. Sevgili çiftime sonsuz mutluluklar diliyorum.

Kapadokya’da Belgesel Dugun Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın