Kapadokya Yeni Evli Cift Fotograflari

Monika Filipin, Michael de Rus kökenli yeni evli bir çift ve birlikte Antalya’da yaşıyorlar. Düğün fotoğraf çekimleri için de Kapadokya’ya gelmeye karar vermişler ve bana ulaştılar çekim için. Öncesinde kendileri ile tüm alternatifleri paylaştım ve sorularına cevap verdim. Sonrasında da tarihi belirleyip rezervasyonlarını yaptım. “Kapadokya Yeni Evli Cift Fotograflari” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Çekim öncesi de karşılıklı programımız müsait olduğundan yüz yüze buluşma fırsatımız oldu kaldıkları Holiday Cave Hotel’de. Rotamızı belirledik, çekim mantığımızın üzerinden geçtik. Monika önce gelinlik giyecekti sonrasında da beyaz gömlek ve siyah pantolona dönecekti. Yaklaşık 8 saatlik bir programımız vardı.

Keşişler Vadisi

Öncelikle çok balon uçuşlarının en iyi izlendiği yerlerden birine gittik sabah gün doğumundan hemen önce. Çekim yerimizi ayarladık ve balonların kalkışını beklemeye başladık. Gün doğumu başlangıcına kadar burada çekim yaptık. Ardından rüzgarın yönü bizi balonlar ile çok sık çekim yapmadığımız bir yere yönlendirdi, Paşabağları’na. Eski adı “Keşişler Vadisi” olan Paşabağları’nda bir çok çok gövdeli peri bacası mevcut. Bunların bir çoğunun içi oyularak yaşam alanları ve şapeller oluşturulmuş.

Bir sonraki durağımız Güvercinlik Vadisi yolunda önce Mağara Kilise’ye uğrayarak kısa bir çekim yaptık. Ardından geleneksel nazar boncukları ve güvercinleri de ekledik arka planımıza. Kıyafet değişimi sonrasında ilk defa tam anlamıyla güneş açmıştı ve bu sefer geri dönüp Paşabağları vadisinde gidemediğimiz yerleri tamamlamaya karar verdik. Çünkü gün ışığında burasının bambaşka bir etkisi vardı.

Sonuç olarak oldukça verimli ve eğlenceli bir fotoğraf çekim günü gerçekleştirdik. Sevgili Monika ve Michael’e sonsuz mutluluklar diliyorum.

Kapadokya Yeni Evli Cift Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın