Kapadokya En İyi Evlenme Teklifi Yeri

Kapadokya’ da evlenme teklifi için bana sorulan soruların başında “nerede teklif edebilirim?” sorusu kesinlikle en başta geliyor. Bunun için öncelikle damat beye bazı sorular yöneltiyorum. Örneğin “Aklınızda nasıl bir evlenme teklifi var? İnsanlardan uzak gizli bir yerde mi teklif etmek istiyorsunuz ya da kalabalık umrunuzda olmaz mı? Doğanın içinde, vadide mi istersiniz yoksa konforlu bir otel odası ya da manzaralı balkonunda mı? Süpriz mi olacak veyahut haberli mi? Ayrıca ben nasıl bir rol oynayacağım?“ vb. Bu sorulara gelen cevaba göre lokasyon önerileri yapıyorum sonrasında. 

1- Balon Kalkış Alanları:

Sabah gün doğumunda balonların kalkış yapacağı yere gidip önceden belirlediğimiz noktada evlenme teklifi çekimini yapıyoruz. Özellikle burası etrafımızdan yeni kalkan balonların alçaktan geçip gittiği bir yer oluyor. Bu noktayı belirlerken rüzgarın yönü, hava tahminlerini ve balon kalkış noktalarını önceden bilmek önemli. Burada da göreceli olarak tenha ya da daha kalabalık alternatifler mevcut.

2- Panoramik Manzaralar:

Balonlar havadayken ve gün doğumunu da görebileceğimiz muhteşem Aşk Vadisi manzarasında evlenme teklifi yapabiliyoruz. Bu arada ben ya çiftin tatil fotoğrafçısıyım ya da oradan geçen bir turist olabiliyorum. Aslında bu süprizin boyutuna göre değişiyor. Daha sakin bir yer isteyen olursa da etrafta kimsenin olmadığı Kızıl Çukurdaki gizli noktama çiftleri götürüyorum.

3- Otel Terasları

Kapadokya’da bir çok otelin, balon uçuşlarını izleyebilmek ve fotoğraf çekimi için hazırladığı teraslar var. Dolayısıyla bu terasları kullanarak evlenme teklifi de harika oluyor. Bu popüler terasların dezavantajı aynı anda orayı kullanmak isteyen bir çok misafirin olması ve çekimin kısa sürmesi. Aynı zamanda etrafta sizi izleyen bir çok insanın bulunması. Daha tenha teraslar elbette mevcut.

4- Balkonlu Otel Odaları

Evlenme teklifi için kaldığınız otelin muhteşem manzarasında sadece sizin olduğu özel bir evlenme teklifi ortamı. Bu arada tüm önerilerimi çift rezervasyon yaptıktan sonra detaylı olarak paylaşıyorum. Seçim size kalmış.

5- Atlar ile

Bildiğiniz gibi Kapadokya “Güzel Atlar Ülkesi” demek. Dolayısı ile atların üzerinde ya da atlar etrafınızdayken ve gökyüzünde balonlar uçarken evlenme teklifi etmek de oldukça romantik olabiliyor.

6- Gökyüzünde

Birçok çiftin evlenme teklifi de balon uçuşu sırasında oluyor. Gökyüzünde sessizce süzülen balondan muhteşem manzarayı izlerken birden sürpriz evlenme teklifinizi yapıyorsunuz. Bu aslında iki şekilde oluyor. Bir balonu tamamen kiralıyorsunuz ya da grup halinde binilen bir balonun size ayrılan köşesinde teklif edebiliyorsunuz. Tüm misafirler de bu coşkuya katılıyorlar.

7- Dekorasyon Önünde

Bazı çiftler de özellikle Aşk Vadisi’nde çift için hazırlanan dekorasyon önünde evlilik teklifi yapmayı tercih ediyorlar. Bu genelde yerde geleneksel bir Turk halısı, altar (tag), çiçekler, mumlar, ışıklı yazılar vb şeklinde dekore ediliyor. Fonda elbette peri bacaları ve gökyüzünde balonlar.

8- Restoranda

Kapadokya’da gece aydınlatılmış peri bacaları ve tarihi evlerin fonunda yemeğiniz yediğiniz şık bir restoranda yapılan evlenme teklifi. 

Özetle tüm bu seçenekler için benimle görüşebilir, size özel içerikleri beraber hazırlayabiliriz. Kapadokya en iyi evlenme teklifi yeri sizin için hangisi, hep beraber karar veririz. Bunun dışında standart paketlerimiz için:

Örnek olarak size Irlanda’dan gelen Jay ve Emily için yaptığımız evlenme teklifi çekimini paylaşacağım. Kendilerine bu arada sonsuz mutluluklar diliyorum. 

Kapadokya En İyi Evlenme Teklifi Yeri by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın