Kapadokya Destinasyon Elopement Fotografcisi

Gabriella ve Kevin Kapadokya destinasyon elopement fotografcisi ararken bana ulaşan New York’lu bir çift. Hem Kapadokya’nın doğal güzelliklerini tecrübe etmek hem de birbirlerine yeminlerini söylemek için Amerika’dan Türkiye’ye geldiler. Bu sebeple benim Kapadokya çekim paketlerimin en keyiflilerinden biri olan Double VIP paketini seçtiler. “Kapadokya Destinasyon Elopement Fotografcisi” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Kapadokya Double VIP Fotoğraf Paketi

Aslında double VIP, 2 günlük ve toplamda yaklaşık 14 saat süren bir deneyim. Özetlemek gerekirse içinde yeminlerin edilişinin video çekimini, kısa bir sosyal medya videosunu, drone ve fotoğraf makine ile teslim edilen minimum 350 adet fotoğraf teslimini içeriyor. Otellerinden çifti alıp, 14 ayrı çekim yerine şöförlü VIP araçla ulaşılıyor, öğle yemekleri ve içecekler dahil ediliyor. Ayrıca otel odasında saç ve makyaj hizmeti, iki adet renkli uzun kuyruklu elbise temini gibi işleri kolaylaştırıcı ayrıcalıklara sahip oluyor çift. İlaveten klasik araba ile fotoğraf çekimi, halı dükkanı ve at çiftliği çekimi gibi ekstra hizmetler de pakete dahil ediliyor. Üstelik gün batımında Tuz Gölü çekimi de, Kapadokya çekim turuna dahil ediliyor. Kesinlikle dolu dolu bir çekim söz konusu.

Önce sevgili Gabriella ve Kevin Carus Cappadocia Hotel’den alıp, gün doğumunda balonlar ile başladık çekime. Balon kalkış alanında bağlılık yeminlerini söylediler birbirlerine ve elbette biz de kendilerine biraz özel alan bıraktık bu anlarda. Aşk Vadisi’nden hemen sonra at çiftliklerinden birini ziyaret ettik. Burada çifti etraflarında koşan atlar ile birlikte fotoğrafladık. Kapadokya Farsça “güzel atlar ülkesi” demek dolayısıyla biz de bu temayı kullanmak istedik.

Gelinlik ve damatlıkla başladığımız çekimin bu ilk aşaması Çavuşin ve Göreme kasabalarındaki çekimlerimiz ile sonlandı. Sabah gün doğumu öncesi çekime başlamak gerçekten çok fazla efor gerektiriyor. Bu sebeple genelde 9 gibi bir kahvaltı ve dinlenme molası veriyoruz, öğle saatlerine kadar. Bu ara enerji toplama ve kıyafet değişimi için oldukça gerekli.

Kapadokya Halı Dükkanında Çekim

Öğleden sonra seansımıza Gabriella beyaz mini elbisesiyle başlıyor. İlk durağımız halı dükkanı. Burası her fotoğrafçı için gerçek bir cennet. Rengarenk otantik fonlar ve drone çekimi için üstü açık alan benim için oyun parkı gibi. Ardından sonraki durağımız vadi içinde saklanmış bir mağara oluyor.

Günün son kombini ise kırmızı renkli uzun elbise. Bununla da vadi içinde bir çok fotoğraf ve video çekimi yapıyoruz. Kapadokya’nın sarımsı toprak tonları ile kontrast bu renk her zaman çok etkili oluyor. Üçhisar’daki Güvercinlik Vadisi son durağımız. Kırmızı elbise ile kuşların arasına dalmak zor olduğundan bir önceki kostüme geri dönüyoruz. Bu arada VIP aracın içi kıyafet değişimi için de yeterli genişlikte ve bu da sahada çok pratik bir çözüm demek.

İkinci Gün: Tuz Gölü

Ertesi gün iyice dinlenmiş olarak güne başlıyoruz öğle saatlerinde. Vişne çürüğü renkli klasik cabrio aracımızda bu sefer Gabriella turuncu renkli elbisesi ve Kevin de daha casual bir ceket pantolon ile harika işler çıkarıyorlar. Üçhisar çekimleri sonrası Tuz Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz.

Akşam üzeri Tuz Gölü’ne vardığımızda şiddetli bir fırtına ile karşılaşıyoruz. Biraz havanın ve gökyüzünün normale dönmesi için beklemeye başlıyoruz. Ardından her ne olursa olsun buraya gelmişken çekelim diyoruz ve göle doğru yürüyoruz. Aslında bunun bir avantaj olduğunu çok geçmeden anlıyoruz. Çünkü etrafta neredeyse bizden başka kimse yok. Normalde gün batımı burası aşırı kalabalık oluyor. Biz hem çok harika bir gökyüzü yakalıyor hem de çok rahat bir çekim yapıyoruz bu sayede. Üstelik dronumuz da rüzgara dayanıyor çiftimiz gibi:)

Çekim boyunca bana eşlik eden ikinci fotoğrafçı arkadaşım Judith’e de ayrıca çok teşekkür ederim. O da çok iyi iş çıkardı gerçekten. Sevgili Kevin ve Gabriella’ya da ömür boyu mutluluklar diliyorum. İyi ki varsınız.

Kapadokya Destinasyon Elopement Fotografcisi by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın