Istanbul’da Cift Fotografi

Mansurov Özbek asıllı bir Kanadalı. Özbekistanlı nişanlısı Robiya ile Türkiye’de resmi nikah yapıp birlikte Kanada’da yaşamaya karar vermişler. Online görüşme sonrası, resmi nikahlarından sonraki bir günde de İstanbul’da uzun bir çekim yapmaya karar verdik. Bütün bunların öncesinde de birlikte Robiya için gelinlik seçtik. Hem nikahları hem de dış çekim için. “Istanbul’da Cift Fotografi” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Robiya ve Mansurov çift fotoğraf çekimi için VIP paketlerden birini satın aldılar. Bu hem konforlu hem de içeriği çok zengin bir İstanbul turu aslında. Öncelikle otellerinden Mercedes VAN araçları ile alınıp çekim sonrası da aynı yere bırakılıyorlar. Bu arada içinde kıyafet değişimi, park yeri aramama ya da taksi bekleme ile zaman kaybetmeme gibi bir çok avantajı oluyor. Normalde gitmesi zor olan birbirinden uzak noktalara da ulaşabiliyoruz. Bu sebeple rutinimizin dışına çıkıp önce Ortaköy Meydanı ile başladık çekime. Burası fondaki, Boğaz Köprüsü ve Ortaköy Cami manzarası ile benim en sevdiğim sahil noktalarından biri.

Suleymaniye Terasları

İkinci durağımız da Süleymaniye’deki teraslardan biriydi. Burada Boğazın başlangıcı, Haliç, Galata’dan Anadolu yakasındaki Çamlıca Tepesine kadar uzanan muhteşem bir manzara var. Üstelik otantik halı ve kilimler ile kaplı terasa sıkça martılar da uğruyor. Bu terasların içindeki odalarda da klasik Osmanlı aydınlatmaları ve taht maketleri ile donatılmış fotoğraf çekim platoları mevcut. Oralarda da kısa çekimler yapmayı ihmal etmedik gelmişken. Ardından muhteşem Süleymaniye Camii avlusunda keyifli bir çekim yaptık.

Dördüncü durağımız Sultanahmet Meydanı idi. Önce Topkapı Sarayı girişi ile başladık. Fona Ayasofya Camisinin kızıllığını koyduk. Sonra Sultanahmet Camisinde gün batımı renkleri ile çiftin siluetlerini fotoğrafladık. Ardından Galata Köprüsünde ufak bir mola verip çekimimize burayı da ekledik. İstiklal caddesinde ise kalabalığın hareketliliğini uzun pozlama ile vurgulayarak çiftimizi flash ile netleştirdik. Yedinci ve son durağımız ise çiftin konakladığı Shangri-La Bosphorus Istanbul idi. Buranın da lobi katında keyifli fotoğraflar çekip günümüzü noktaladık.

Sonuçta yorucu ama kış mevsimine rağmen oldukça veriml bir çekim günü oldu. Sevgili çiftime Kanada’daki yeni hayatlarında sonsuz mutluluklar diliyorum. 

Istanbul’da Cift Fotografi by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın