Istanbul Belgesel Aile Fotografcisi

Reene ve Dennis İstanbul’da yaşayan İngiliz bir çift. Reene’in TRT World kanalındaki işi sebebi ile burada yaşıyorlar. Çocukları Elijiah ile keyifli bir hayat yaşıyorlar, Beşiktaş’taki evlerinde. “Istanbul Belgesel Aile Fotografcisi” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Last year I had the pleasure of photographing this family in a documentary style photoshoot which mostly took place in their home due to Elijah’s young age. If you’re interested in seeing the photos from that shoot I’ve included the link here:

Geçen sene de bu aile için bir çekim yapmıştım aslında. O çekim Elijiah daha çok küçük olduğu için ağırlıklı olarak evlerinde geçmişti. Gene belgesel tarzda bir çekimdi. Göz atmak isterseniz çekimin linkini buraya bırakıyorum.

Bu seferki çekimi ise dışarıda yapmaya karar verdik. Aslında dışarıda geçirdikler bir tatil gününün belgelenmesi şeklinde idi bu çekim. Kendilerini sokağa attılar ve fotoğrafı unutarak keyifli bir gün geçirdiler ve ben de tüm yaşananları belgelemeye çalıştım.

Abbasaga Parkı

İlk olarak vakit geçirmeyi çok sevdikleri ve neredeyse her gün gittikleri Beşiktaş’taki Abbasağa Parkına gittik. Elijiah gerçekten buraya çok aşina olduğu için burada fazlasıyla doğal fotoğraflar çekip ketyif yaptık. Babası ile ağaç gövdelerindeki delikleri keşfettiler, kaldırımda yemek yediler, oyun parkında oynadılar ailecek ve mahalleden arkadaşlarıyla karşılaşıp sohbet ettiler.

İkinci durağımız çiftin kahvesini ve Elijiah’ın da donatlarını çok sevdiği Barbaros Coffy’ye geçtik. Burada herkes kendi yiyeceğini ve içeceğini seçti ve caddeye bakan masada oturup soluklandık. Sonrasında da Beşiktaş iskeleye yürüdük ve buradan kalkan tekneler ile Üsküdar’a geçtik. Meydan’da kısa bir yürüyüş sonrası tekne ile geri döndük. Amaç Üsküdar’a gitmekten çok teknede olmaktı aslında. Bu aile de benim gibi Boğaz’ın üzerinde olmayı çok seviyordu.

Beşiktaş meydanda Elijiah gitar çalan sokak müzisyenleri ile düte yaptı elindeki minik oyuncak gitar maketi ile. Dönüşte tekrar Abbasoğlu Parkı’na gidip salıcakta sallandık ve ailecek yere resimler çizdik. Benim için olduka keyifliydi tüm bu anlara şahit olup fotoğraflayabilmek. Bu güzel aileye yeni hayatlarında başarılar diliyorum. Çünkü bir süre sonra Dennis Al Jazeera ’ya transfer oluyor ve Katar’a yerleşiyorlar. Umarım tekrar görüşürüz.

Istanbul Belgesel Aile Fotografcisi by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın