Istanbul Aile Seyahati

Ahmad (42) ve Mariam (42), 13 yaşındaki ikiz kızları Lina ve Danya ile birlikte İstanbul’a geldiler. Hem de oldukça uzaklardan, Houston, Teksas’tan ülkemize ziyarete geldiler. “Istanbul Aile Seyahati” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Mariam ailesi ile birlikte fotoğraf çekimi için bana ulaştığında İslam sanatına olan tutkusundan bahsetti önce. Özellikle Osmanlı mimarisi, çiniler, mozaikler, ikonik camiler özel ilgi alanıydı ve bunların fotoğrafta kullanılmasını istiyordu. Ayrıca yaklaşık iki saat içerisinde çekim yaptırmak onlar için yeterli olacaktı. Dolayısıyla ben de bu süre ve bu istekler için İstanbul’un tarihi yerlerinde iki rota önerdim. Biri Süleymaniye ve Haliç’i içeriyordu özetle. Diğeri de Sultanahmet Meydanı merkezli rotaydı.

Bir çok yabancı misafirim gibi onlar da Sultanahmet rotasını tercih ettiler. Bu rotada, Alman Çeşmesi, Sultanahmet Cami, Meydan Çeşmesi, Hürrem Sultan Hamamı, Ayasofya Cami ve Üçüncü Ahmet Çeşmesi bulunuyordu. Yaklaşık 1500 yıllık bir tarih önünde fotoğraf çekimi yapacaktık.

Öncelikle hem Mariam hem de Ahmad, oldukça neşeli ve nazik insanlardı. Tek kelimeyle huzurlu bir çekim oldu demek istiyorum. Karşılıklı olarak birbirimizi yönlendirdik ve beraber bir tarih yolculuğuna çıktık.

İstanbul’da Yapılacaklar

İstanbul aile ile tatil yapmak için oldukça mantıklı bir tercih diyebilirim. Öncelikle bir çok ülkeye göre ekonomik olması büyük avantaj Türkiye için. Ayrıca İstanbul’un konaklama seçenekleri süper lüksten çok uygun fiyatlara kadar çeşitlilik gösteriyor. Tarihi ve doğal güzellikleri eğer çocuklarınız için yeterli olmaz ise bir çok eğlenceli aktivite mevcut. Örneğin Boğaz’da tekne turu yapılabilir. Tüm Türkiye’deki önemli tarihi yapıların minyatürlerinin olduğu Miniatürk ziyaret edilebilir. Legoland, ya da klasik araba, tren, uçak ve gemilerin olduğu Koç Müzesi ziyaret edilebilir. Örneğin Oyuncak Müzesi’nde rüyalar alemine dalabilir çocuğunuz. Bunun yanısıra, rollercosterlar, aquaparklar, akvaryumlar, konserler, tiyatrolar ve daha nicesi mevcut siz ve çocuklarınız için.

İstanbul Aile Seyahatinide sizlerle beraber bu yolculuğu fotoğraflamamı isterseniz, beni haberdar etmeniz yeterli:) Sevgilerimle.

Istanbul Aile Seyahati by by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın