Harika Bir Musevi Düğünü – Esma Sultan Yalısı

İngiltere’den Misafirlerimiz Isabella ve Igal’ın İstanbul Düğünü

Harika Bir Musevi Düğünü : Igal’ın ailesi aslen Burgazadalılar ve küçük yaşta okul vesilesi ile İngiltere’ye yerleşmişler. Anne ve Baba ise halen Türkiye’deler. Isabella ile de İngiltere’de tanışmışlar.

Düğün öncesi Igal ve Isabella İstanbul Boğazı’ndan Burgazada’ya uzanan bir yat turu yaptılar. İngiltere ve Amerika’dan gelen en yakın arkadaşları ile harika bir tekne partisiydi bu. Adalarda denize girildi ve Burgazada‘nın meşhur Kalpazankaya’sında yemek yenildi. Ardından bir ada yürüyüşü.

Yazının devamını video ve fotografların altında bulabilirsiniz…

[youtube id=”7ezh0m6QRBU”]

Düğün günü geldiğinde video çekimine hazırlık odasında başladık, Isabella ve nedimeler ile harika zaman geçirdik. Hazırlık sonrası ise geleneksel Musevi düğünü ritüellerine göre kıyılan nikah töreni başladı. Erkeklerin ve damadın başında yarmulke ile huppahın (dört tarafı direklerle çevrili kanopi) altında birçok detayın ve Musevi düğün ritüelin yaşandığı bir nikah kıyıldı. Bu anlar gerçekten çok duygusal oluyor Musevi adetlerinde.

Ancak düğün partisi de (Hora) bir o kadar coşkulu ve eğlenceli. Tüm davetliler kendinden geçiyor. Burada görsel olarak beni en çok etkileyen ise gelin ve damadın sandalyelere oturtularak havaya kaldırılması ve kalabalık içinde adeta elden ele gezmeleri oldu. Oldukça eğlenceli bir adet bu da. Biz geleneksel Musevi düğünü çektiğimiz zaman gerçekten çok keyif alıyoruz hem görseli hem de duygusu oldukça güçlü oluyor.

Sevgili Isabella ve Igal’in de eğlenmesi bilen harika insanlar ile gerçekleşen düğünlerinin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz!

Harika Bir Musevi Düğünü by Ufuk Sarışen

RELATED POSTS

Yorum yapın