Goreme Aile Fotograflari

Sevgili Mitu bana iletişim sayfamdan ulaşan misafirlerimizden. Eşi Pavel ve 15 yaşındaki oğlu ile birlikte Kapadokya’yı ziyaret edeceklerdi. Bu süre içerisinde kendisinin ve ailesinin fotoğraflarını çekmemi istiyordu. Hint kökenli Amerikalı bir aileydi. ”Goreme Aile Fotograflari” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Öncelikle, elbette her zamanki gibi detaylı planlarımızı yaptık. Bir gün önce Mitu kiralık elbise mağazasından kendisine bir elbise kiraladı. Her terafı çiçekler ile kaplanmış kırmız beyaz eğlenceli bir elbiseydi. Sonrasında gün doğumunda sıcak hava balonları ile fotoğraflar çektik Göreme’de. Ardından da gün doğumunu seyretmek için Aşk vadisi’ne geçtik.

Paşabağları

Balonlar yere indikten sonra rotamızı Paşabağları’na çevirdik. Buranın sıra dışı fonlarını çok seviyorum. Her seferinde değişik şeyler keşfediyor insan. Sonraki durağımız Doğa Binicilik At Çiftliği idi. Buradan kiraladığımız bir at ile birlikte keyifli çekimler yaptık. Bu arada aile kıyafet değiştirdi ve yeni renkler geldi fotoğraflara.

Son olarak’da halı kilim dükkanlarından birinde çekimler yaptık. Burada drone kullanma şansı da buldum. Şiddetli rüzgar olmadığı sürece Kapadokya’da drone çekimi yapmaya çalışıyorum. Çünkü burada çok değişik yeryüzü şekilleri var ve etkili grafikler çıkıyor karşınıza. Gün sonunda çifti kaldıkları Carus Cappadocia Hotel’e bıraktık. Bu aralar burası benim favori mekanım diyebilirim. Tarihi ve mimari detaylar korunarak modern bir anlayışla sofistike bir zevkle tasarlanmış bir yer. En sevdiğim tarafı da Göremeyi tepeden gören harika manzaralı restoranı.

Bu güzel aile ile tanışıp vakit geçirmek oldukça keyifliydi. Sevgilerimle.

Goreme Aile Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın