Giritli Restoran Dugun Fotografcisi

Bazı düğünler vardır hiç bitmesin istersininiz, ayrılmak zor gelir çekim sonrası. Kuşkusuz Naşide Nur ve Özgür’ün düğün günü de bunlardan biriydi. Açıkcası on altı saatlik çekimin nasıl geçtiğini anlamadık. Hatta sabaha karşı ekiple evlere dönerken keşke biraz daha sürseydi diye konuşuyorduk. Ayrıca bu düğün kariyerimdeki en hızlı rezervasyon olabilir. Çünkü Naşide Nur o kadar netti ki! Önce bana mesaj attı müsaitlğimi sordu be bir kaç dakika içinde kapora gönderip rezervasyonu kesinleştirdi. Zaten benimle konuşmadan önce kararını vermiş gibiydi. Ne mutlu bana! “Giritli Restoran Dugun Fotografcisi” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Muhteşem Manzaralı Ev

Önce Story Films’den den Gokhan ve bana ikinci fotoğrafçı olarak eşlik eden Orçun Yalçın ile birlikte güne başladık. İlk olarak çiftin Kabataş’taki muhteşem manzaralı evindeydik. Boğaz ve Marmara Denizi ile ufka doğru uzanan tümüyle muhteşem bir İstanbul manzarası bizi karşıladı. Üstelik evde dev bir hazırlık partisi vardı. Nur’un kız kardeşleri ve arkadaşları daha günün sabahında akşamki partinin ipuçlarını verdi bize. Kesinlikle müthiş eğlendiler. 

Bir taraftan da saç ve makyajlar yapıldı, gelinlik ve kıyafetler giyildi. Bu arada Özgür ve arkadaşları da önce Galataport’da bir kafede keyif yaptılar ve ardından da hep beraber Özgür’ün berberine gittiler. Sonrasında da eve geldiler ve kızlar ile birlikte eğlenmeye devam ettiler.

Giritli Restoranda Düğün

Akşam üzerine doğru İstanbul’un Cankurtaran sokaklarında kısa bir dış çekim yaptık ve ardından Giritli Restoran’a geçtik. Burası benim çok sevdiğim salaş meyhanelerden. Tek kelimeyle muhteşem bir ambiyansı var gerçekten. Ağaçların altında, etrafı taş duvarlarla çevrili eski İstanbul’un ortasında gizlenmiş eski bir Girit meyhanesi. Özellikle ortamın samimiyeti davetlilere ve çifte de yansıyor. Nikah da zaten bu samimiyet de geçti ve sonra herkes hiç durmadan eğlendi. Sonuçta bir çok davetli yemek yemeğe vakit bile bulamadılar partinin coşkusundan.

Bu arada Cümbüş Cemaat’den de bahsetmeden geçmek olmaz. Hem repertuarı, hem samimiyetleri, hem de sahne şovları ile bambaşka bir müzik grubu. Özellikle konserlerinden birini yakalarsanız kaçırmayın. Yaklaşık 4 saat boyunca dans pistinden inmeyen grupla birlikte Giritli’den ayrıldık gece yarısı. Ardından biraz yürüdükten sonra bizleri bekleyen otobüsle Karaköy’a doğru yola çıktık. Gelinin kardeşi Başak’ın MC’liği eşliğinde ikinci durağımıza vardık. Boğaz’turu yapacağımız parti teknesi karşımızdaydı.

Elbette burada da eğlencenin dibine vurduk. Sonuçta sabah 4’e doğru sahile geldiğimizde “acaba buradan da bir yere mi gitsek” duygusu vardı herkeste. Özetle son zamanlarda en çok eğlendiğim ve çok keyifli fotoğraflar çektiğim bir gündü. Bu imkanı sağladıkları için sevgili Naşide Nur ve Özgür’e çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Mutluluklar…

Giritli Restoran Dugun Fotografcisi by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın