Dugun Oncesi Kapadokya Dis Cekimleri

Lee Yen Fong ve So Khai Sian düğün öncesi dış çekimlerini Kapadokya’da yaptırmaya karar veren Singapurlu bir çiftim. Aslında araba kiralayıp büyük bir Türkiye turu yaparken Kapadokya ayağında da fotoğraf çektirmek istediler. Kapadokya tatillerine ilave olarak tüm bu Türkiye turunun planlamasında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım ve önerilerimi paylaştım. Ayrıca sürekli iletişimdeydik tüm seyahatleri boyunca. “Dugun Oncesi Kapadokya Dis Cekimleri” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Dış çekim için kuaför ve makyöz arkadaşlarını da getirmişlerdi Singapur’dan. Bu sayede gün boyunca çekim aralarında makyaj ve saça müdahale etmeleri gerçekten oldukça faydalı oldu. Ayrıca So Khai nin 4 ayrı kombini vardı çekim için. Beyaz gelinlik, kırmızı elbise, buz mavisi tül elbise ve kot ceketli günlük kombin. Lee Yen ise siyah smokin, gri takım elbise ve kot ceketli 3 ayrı kombin oluşturmuştu.

Beyaz

İlk olarak çekim sabahı çiftin ve arkadaşlarının konakladıkları Koza Cave Otel’de buluştuk. Ardından sabah ilk olarak gelinlik ve damatlık kombini ile balolar havadayken çekim yaptık. Önce Göreme balon kalkış noktasında başladık gün doğumu ile. Ardından Koza Cave’in terasında çekim yaptık. Son olarak da güvercinlik vadisi panorama tepesinde balonları uğurladık.

Kırmızı

Kahvaltı sonrası bu sefer kırmızı elbise ve gri takım ile başladık çekimlere. İlk olarak at çiftliğinde atların arasında bir çekim yaptık. Atlar etraflarında koştururlarken ikisi de cesurca pozlar verdiler. So Khai’yi ata bindirdik ve Lee Yen de onlara katıldı. Buradan sonra Çavuşin kasabasında harabe haline gelmiş eski köy kalıntılarını kullandık arka plan olarak. Son olarak da vadideki mağara ve Göreme’deki kilise mağaradaydık.

Mavi

Üçüncü kombinimiz olan buz mavisi tül elbise ile Argos in Cappadocia Otel’de çekimler yaptık akşamüstüne doğru. Ardından da Göreme’nin meşhur kilim mağazalarından birinde çekimler yaptık. Son fotoğraları da Kızılçukur panoramik manzarasında kot ceketlerini giyerek gerçekleştirdik.

Özetle yaklaşık 13 saate yayılan uzun ve keyifli bir çekim günüydü. Sevgili Lee Yen Fong ve So Khai Sian’a mutlu ve sağlıklı bir hayat diliyorum.

Dugun Oncesi Kapadokya Dis Cekimleri by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın