Argos Kapadokya’da Evlilik

Kapadokya bence dünyanın en iyi düğün lokasyonlarından biri. Amerikalı çiftim Jennifer ve Brandon düğünlerinden tam bir yıl önce Littleton Colarado’dan bana ulaştılar. Kapadokya’da evleneceklerini söylediklerinde hem onlar hem de kendi adıma çok mutlu oldum doğrusu. Düğün için Argos in Cappadocia oteli seçmişlerdi. “Argos Kapadokya’da Evlilik” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Düğünden önce bir akşamüstü Argos in Cappadocia’daki Seki Lounge’da buluştuk çift ve arkadaşları ile. Harika bir ilkbahar günüydü. Düğün günü akışının üzerinden geçtik kısaca ve bolca sohbet ettik. Gerçekten çok keyifli bir gün olacağı belliydi. Amerika ve Avrupa’nın değişik yerlerinden 9 kişilik bir davetli grubu ile bir gün geçirecektik.

Argos Düğün Günü

Düğün sabahı soğuk bir güne uyandık. Kahvaltıdan sonra Jennifer’ın hazırlık için seçtiği Dream of Cappadocia Oteldeki mağara odasına geçtik. Burası oldukça geniş, balkonunda vadi manzaralı jakuzisi olan çok keyifli bir odaydı. Odada önce gelinlik ve diğer eşyaların detay fotoğraflarını çektim. Ardından da hazırlık başladı. Sonra Jennifer ve kız arkadaşları da odaya geldiler. Saç makyaj ekibi hem baş nedime Diliana’nın hem de gelinin hazırlıklarını gerçekleştirdiler. Bu arada hava öylesine değişmişti ki kar yağışı başladı. Akşam saatlerinde bu kar yağışı şiddetlenecek ve ertesi gün de vadi hafiften beyaza bürünecekti.

Jennifer ve Brandon saç ve makyajın sonlarına doğru video konferans ile Amerika’ya bağlandık. Türkiye’de prosedürlerin fazla olmasından dolayı, resmi nikahı online olarak yapmaya karar vermişlerdi. Çok kısa ve yoğun bir nikah gerçekleştirildi online bağlanan nikah memuru vasıtası ile. Bu arada, odada duygusal ve coşkulu anlar da yaşandı.

Gelinlik de giyildikten sonra organizasyonu yapan Turkey Weddings’den Murat Bey eşliğinde nikah alanına doğru yola çıktık. Hava gerçekten çok bozuktu. Aslında kar fırtınası eşliğinde Jennifer’ı yolda fotoğraflamak açıkçası benim için çok keyifli idi. Otelin binlerce yıl önce keşişlerin ibadethanesi olan Şapel bölümüne geçtik nikah için. Burada baş nedimenin kıydığı nikah sonrası ufak bir kutlama da yapıldı. Otelin binlerce şişelik şarap koleksiyonu da buradaki geçitler ile ulaşılan mağara duvarlarının içindeydi.

Bezirhane’de Düğün

Yağış devam ediyordu, ve ikinci durağımıza doğru otel içinde yola çıktık. Hedef düğün yemeği ve resepsiyonun olduğu Bezirhane bölümüydü. Burası eskiden bezir yağı üretilen bir mekanmış. Ondan önce de kervansaray ve manastır olarak kullanılmış 2000 yıllık tarihi boyunca. Tüm davetlileri girişte bir sürpriz bekliyordu: üç kişilik bir sema gösterisi. Semazenlere yansıtılan mavi ışık ile görüntü gerçekten büyüleyiciydi. Hemen ardından şömine başında hazırlanmış yemek masamıza geçtik. Özellikle çiftin bana da masalarında yer vermesi gerçekten çok nazik bir davranıştı. Ayrıca buradan teşekkür etmek istiyorum kendilerine.

Otel’in hazırladığı yemekler de gerçekten çok başarılıydı. Gece DJ’in müzikleri hızlandırması ile hareketlendi. Ben dahil olmak üzere herkes sahneye fırladı. Gece yarısına kadar parti devam etti. Hatta final danslarını da Türk müzikleri ile yaptık. Sonuçta harika insanlar tanımış oldum. Üstelik bunlardan iki tanesinin en mutlu gününe şahitlik ettim. Sizlere sonsuz mutluluklar diliyorum.

Argos Kapadokya’da Evlilik by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın