Wilma Elles Fotoğrafları

This post is also available in: enEnglish

Modellerden Bile Daha İyi Poz Veren Ünlü: Wilma Elles

Hardware Plus Dergisi kapak çekimi için Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Caroline rolü ile tanıdığımız Wilma Elles ile beraberdik. Wilma Almanya’da 10 yaşındayken başladığı tiyatro ve sinema kariyerini Türkiye’ye taşımış durumda. Gerçekten çok mütevazi ve profesyonel biri.

Fotoğraf çekimlerinde hayatımda karşılaştığım en iyi poz veren ve bu işi ciddiye alan modellerden biri oldu benim için. Çok disiplinli, konsantre ve uyumlu idi. Çoğu zaman benim yönlendirmem gerek kalmadı, kendi aldı götürdü seti.

Daha önce hiç bir modelde karşılaşmadığım bir uygulamayı da Wilma’dan öğrenmiş oldum. Setin karşısında yardımcısına bir ayna tutturuyor ve o aynaya bakarak yüz ifadelerini ve duruşunu ayarlıyor ve kendi tatmin olduğunda makineye bakıyordu. Baktığı anda deklanşöre basıyordum, ardından diğer pozlar için tekrar aynaya dönüyordu. Bu yöntemle birbirinden iyi pozlar çıktı ortaya.

Bir güzel tarafı da bitmeyen poz repertuarı idi. Ben “tamam bu yeterli” dediğimde bile “hayır daha çok şey var” deyip çekime devam etti:)

024_026_HWP03_röp_wilmaellesembiseninegüzelolur.indd 024_026_HWP03_röp_wilmaellesembiseninegüzelolur.indd wilme_elles_ufuksarisen_004 wilme_elles_ufuksarisen_005 wilme_elles_ufuksarisen_006 wilme_elles_ufuksarisen_007 wilme_elles_ufuksarisen_008 wilme_elles_ufuksarisen_009 wilme_elles_ufuksarisen_010 wilme_elles_ufuksarisen_011

fotoğraflar: ufuk sarışen

styling: irem akalın

styling asistan: ilayda uyanık

make-up: barış şahin

saç: alkan gültekin

editör: yıldıray gökkaya & ersin akman

Yorum - Comment

%d blogcu bunu beğendi: