Seslenen Kitap Çıktı !!!

Seslenen Kitap Zamanı Olmayanlara İlaç Gibi Gelecek

Seslenen Kitap Logo2Berk İmamoğlu benim kurumsal hayattan arkadaşım. Şirkette çalıştığım dönemlerde çok iş ilişkisinde olmasak da şirket basketbol takımında oynamamız sebebi ile samimiyetimiz arttı Berk ile. Sonra ben hayallerimin peşinden koşup fotoğraf dünyasına daldım o kurumsal hatayı devam ettirdi. Çok da başarılı oldu, en son Avusturya başka bir şirkette çalışıyordu ta ki 2013 yazına kadar. Meğer Berk’in de hayalini kurduğu gizliden fikrini filizlendirdiği bir projesi varmış. 2013 yazında Berk gemileri yakıp hayalinin peşinden koşup İstanbul’a gelmiş ve projeyi hayata geçirmek için görüşmelere başlamış. Yazarlar da Berk’in bu heyecanına ortak olmuş ve bir anlamda projeye destek vermişler. Kimler yok ki bu yazarlar arasında?

Ayşe Kulin, Canan Tan, Murat Menteş, Hasan Ali Toptaş, Can Dündar, İclal Aydın, Cem Mumcu, Buket Uzuner, Pucca, Berrak Yurdakul, Tuba Ünsal ve Fatmanur Erdoğan. Nebil Özgentürk, Ali Poyrazoğlu, Olkan Serdar Yıldız ve Dost Can Deniz’in okumaları da devam etmekte. 2014 yılı sonuna kadar 100 kitaba ulaşmayı hedefliyorlar. Kendilerine ait stüdyoda seslenen kitap kayıtları yapılıyor tüm hızıyla.

Seslenen Kitap Lansman2

28 Ocak’ta gerçekleşen basın lansmanında biz de Berk’e destek olmak için video ve kameralarımız ile oradaydık. Yazarlardan Can Dündar seslenen kitap okumalarının kendisine .ok fayda sağladığından bahsetti ve ekledi. “Ben hep yazar tarafında olmuştum, okuyan tarafına geçince bir daha bu kadar uzun yazamamak gerektiğine ikan oldum. Oku oku bitmiyor”.

Seslenen kitap kurucu akıllı telefon ve tablet aplikasyonlarından dinlenebiliyor.  Öncelikle istediğiniz kitabı satın alıp cihazınıza indiriyorsunuz ve dinlemeye başlıyorsunuz. ortalama 7-15 saat arası suren okumalar söz konusu. En sonunda da yaklaşık 5 dakikalık yazara sorulan 6 soru ve cevabı var. Bu da okuyucu ve yazar arasında bir bağ kurulmasını hedefleyen bir uygulama. Vaktiniz varsa bir günde kitabı bitirebilirsiniz, ancak benim gibi koşuşturma içinde kitap okumaya yeterli vakti ayıramayan insanlardansanız en mantıklısı araç kullanırken, spor yaparken veya evde yemek hazırlarken yani iki iş birden yapabileceğiniz durumlardaki zamanlarda kitabı dinlemek.

Berk adına hayallerinin gerçeğe dönüşmesine tanık olmaktan, kendi adıma da okumak istediğim bir kitabı yazarının bana okuyacağı bir lükse sahip olduğum için gerçekten çok mutluyum.

www.seslenenkitap.com

Fotoğraflar: U. Sarışen

seslenen kitap lansman2

Yorum - Comment

%d blogcu bunu beğendi: