Gürbey İleri – Kapak Çekimi

Gürbey İleri ile HWP Kapak Çekimi

Bu ay genç aktör Gürbey İleri ‘yi çektik Hardware Plus Dergisi kapağı için. Gürbey’i Muhteşem Yüzyıl dizinden hatırlıyoruz. Hürrem’in en büyük oğlu rolündeki temiz ve entrikalardan uzak şehzade karakteri ile. Gürbey İleri gerçek hayatta da bundan pek farklı değil sanırım. Çalıştığım en mütevazi ünlülerdendi. Sanki mahalleden arkadaşın fotoğrafını çektik.

Ardından editoryal dergi içi çekimlerini İsveçli model Hanna ve Rus model Svetlana ile gerçekleştirdik. Çekimlerde fotoğraf destek ekibi Ayşegül, Baha ve Volkan’a, editörlerimiz Yıldıray ve Ersin’e, sac-makyaj Cevahir’e çok teşekkürler elbette.

Bu sefer dergi içi çekimlerde 150 lik gridli bir octobox kullandım ana ışık olarak. Etkisini hissediyoruz octonun, daha önceki çekimlerden biraz daha dramatik bir ışık sağladık bu şekilde. Daha tekno dergisine yakın anime fotoğraflar çıktı edit sonrası.

Gürbey’in kapak fotoğrafı ise sanırım en efendi pozlardan seçildi. Koyu renk fonlarda daha karizmatik pozlar mevcuttu ancak bahar mevsimi itibari ile bu fon ve bu poz daha uygun bulundu.

Bu tip çekimlerde bir daha anladık ki her türlü koşulu manage etmek bir fotoğrafçı için çok önemli. Modeller için hazırladığımız set-up sırasında Gürbey aramıza katıldı. Zamanı kısıtlı idi doğal olarak ve hemen kapak çekimi için setup değiştirdik. Hatta alternatifli 2 ayrı setup hazırladık. Gürbey çekimi sonrası tekrar eski model setup a dönüş yaptık. Demek istediğim fotoğraf çekmek için setup bilmek yeterli değil, doğru setup ı jet hızı ile kurmak ve doğru sonucu almak çok önemli.

Ufuk Sarışen

dergi kapak cekimi dergi kapak cekimi dergi kapak cekimi dergi kapak cekimi dergi kapak cekimi dergi kapak cekimi dergi kapak cekimi dergi kapak cekimi dergi kapak cekimi

RELATED POSTS

Yorum yapın