Koh Chang Tayland Fotoğrafları

Kışın Tropikal Denizde Yüzmek: Koh Chang Tayland Fotoğrafları

Atlas Tatil Dergisinde Yayınlanan Yazı ve Fotoğraflarım

KOH CHANG:

Puket, Pattaya, Koh Samui; Tayland denilince ilk akla gelen tatil yerleri buralar kuşkusuz. Ama herkesin ilk aklına gelen olduğu için, söz konusu yerler aşırı turistik ve yapay bir hal almış durumda. Oysaki ülkede onlarca henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş ada ve sahil beldesi mevcut. Bu adalardan en önemlisi Kamboçya sınırına yakın ve Bangkok’dan yaklaşık 3 saatlik kara ve 45 dakikalık deniz yolculuğu sonrasında ulaşılan tropikal mucize Koh Chang adası. Burada ister kafa dinleyebileceğiniz isterseniz de çılgınca eğlenebileceğiniz alternatifiler mevcut.

NERELERİ GÖRMELİ?

Hala orijinalliğini koruyan kocaman bir iskele üzerine kurulmuş evlerden oluşan balıkçı köyü Bang Bao’yu, Adanın en uç noktasında hindistan cevizleri altındaki Hat Yan sahilini (Long Beach),  tropikal ormanların arasındaki vadiden süzülen Klong Plu şelalesini, Mangroove (hint sakız ağacı) ormanını, Koh Man Nai’deki panoramik manzaradan günbatımını kesinlikle görmelisiniz.

NEREDE YEMELİ, İÇMELİ?

Bang Bao balıkçı kasabasındaki iskele üzerindeki The Bay restoranda canlı deniz mahsullerinden seçerek oluşturacağınız yemeği ısmarlayabilir, ardından da seçtiğiniz dev balıkları yemeyi deneyebilirsiniz. White Sand’deki Tonsai’de hem Thai hem de Batı mutfağından seçenekler bulabilirsiniz.

NEREDE KALINIR?

Adada en popüler konaklama tarzı bungolow bir ev kiralamak. Bunun için alternatifler oldukça fazla. Eğer gece hayatından kopmadan denizin tadını çıkarmak istiyorsanız White Sand Beach’deki Chang Buri Resort & Spa ideal bir otel. Buradaki Spa imkânlarının yanı sıra sahil boyunca yer alan plaj masajı konseptindeki salonlarda denize karşı Thai masajı yaptırarak günün yorgunluğunu üstünüzden atabilirsiniz. Kai Bea Beach’deki Chang Park Resort ise hem bungolow hem de Suite evleri ile Thai mimarisi ve konukseverliğini görebileceğiniz bir konaklama alternatifi.

AKTİVİTELER NELER?

Chang Chatiman Fil Eğitim merkezindeki fillerin üzerinde adanın içlerine doğru tropikal bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Koh Man Nok adasına doğru kiralayacağınız profesyonel kano ile kürek çekebilirsiniz.

Adadaki şalelere yürüyüş yaparak, yorgunluğunuzu şelalede yüzerek atabilirsiniz.

Bang Bao’dan kalkan dalış tekneleri ile ister tüplü ister sadece şnorkelli dalış yapabilir ve yüzlerce rengârenk okyanus balığı ile beraber yüzebilirsiniz.

Gece çılgın plaj partilerine katılabilir, bungolow barlara girerken bile kapıda ayakkabınızı çıkarmanızın vermiş olduğu samimiyet duygusu ile daha da eğlenebilirsiniz.

Koh Chang yemek okulunun günlük yemek kursuna katılabilir, 5 saat içerisinde seçtiğiniz 4 çeşit Thai yemeğini pişirmeyi öğrenebilirsiniz.

En güzel mevsim Kasım ve Mart ayları arası. Bu dönemde yağmur az ve hava deniz için ideal.

koh_chang_tayland_foto002
koh_chang_tayland_foto003
koh_chang_tayland_foto004
koh_chang_tayland_foto005
koh_chang_tayland_foto006
koh_chang_tayland_foto007
koh_chang_tayland_foto008
koh_chang_tayland_foto009
koh_chang_tayland_foto010
koh_chang_tayland_foto011
koh_chang_tayland_foto012
koh_chang_tayland_foto013
koh_chang_tayland_foto014
koh_chang_tayland_foto015
koh_chang_tayland_foto016
koh_chang_tayland_foto017
koh_chang_tayland_foto018
koh_chang_tayland_foto019
koh_chang_tayland_foto020
koh_chang_tayland_foto021

Yazı ve Fotoğraflar: Ufuk Sarışen

RELATED POSTS

Yorum yapın