Yunanistan Selanik Dügün Fotograflari

Dimitra ve Dimitri ile

Selanik’te düğün çekimi için sevgili Dimitra ile konuşmaya başladığımda gerçekten oldukça heyecanlanmıştım. Bir Türk fotoğrafçı olarak hayatımda hiç Yunan düğünü çekmemiştim. Tüm süreçte tek yabancı ben olacaktım. Hemen sonucu söyleyeyim. Artık benim Selanik’te ikinci bir ailem var, hatta üçüncü, dördüncü, beşinci….

Yazının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz….

Greece Wedding Photos gelin ve kızlar selanik makyaj Thessaloniki selanik dugunu Thessaloniki hair gelin makyajı yunanistan groom is getting ready Thessaloniki groomdamat hazırlık selanik damat hazir selanik yunan gelin hazırlanıyor gelin ayakkabısı yunan greek bride yunan damat Saint Nicholas Orphanos Saint Nicholas Orphanos wedding damat selanik Saint Nicholas Orphanos Saint Nicholas Orphanos nikah Thessaloniki Saint Nicholas Orphanos Thessaloniki Saint Nicholas Orphanos Wedding Saint Nicholas Orphanos Wedding Thessaloniki Saint Nicholas Orphanos wine Thessaloniki Saint Nicholas Orphanos Wedding Thessaloniki Saint Nicholas gelin damat gidiyorThessaloniki Saint Nicholas Orphanos Wedding Church Selanik Dugunu Selanik Dugunu Thessaloniki Saint Nicholas Orphanos Church Thessaloniki Concert Hall Wedding Photos Thessaloniki Wedding Shooting Thessaloniki Concert Hall Wedding Photos Thessaloniki Concert Hall Wedding Photos Thessaloniki Concert Hall Wedding Photos Thessaloniki Concert Hall Wedding Photos Thessaloniki Wedding Photos Thessaloniki Concert Hall Wedding Photos Thessaloniki Concert Hall Wedding Photos Thessaloniki Concert Hall Wedding Photos - Reception selanik ilk dans Thessaloniki Concert Hall Thessaloniki Concert Hall Wedding Photos - Reception selanik dugun yunan dans sirtaki Thessaloniki Concert Hall Wedding Party  Thessaloniki Concert Hall Wedding Photos - Reception Thessaloniki Concert Hall Wedding Thessaloniki Wedding Photos - After PartyThessaloniki Wedding Photos - After PartyYunanistan Selanik Dugun Foto

Yunanistan Selanik Dügün Fotograflari

….Dimitra ve Dimitri’nin aile fertleri ve arkadaşları havaalanı transferimden, yediğim yemeğe, kaldığım yere, gezeceğim yerlere kadar her şeyimle ilgilendiler. Açıkçası ben de bunun karşılığını vermek için elimden geleni yapmaya çalıştım. Tüm süreç o kadar keyifli ve ilgi çekiciydi ki. Fotoğraf adına oldukça heyecanlıydı. Yeni yerler ve insanlar doğal olarak destinasyon fotoğrafçılığının en büyük motivasyonu. Bunaltıcı sıcak, yoğun tempo, her an bir yerlerde bir aksiyon yaşandığından çok yorucu ama çok da keyifli bir fotoğraf macerası oldu.

Düğün günü, hazırlık için aynı mahallede oturan Dimitra ve Dimitri’nin evlerine konuk oldum. Ardından hep beraber dini nikah için eski Osmanlı mimarisinin görüldüğü Irodotou semtindeki 14. yüzyılın erken döneminde Bizanslılar tarafından inşa edilmiş Saint Nicholas Orphanos kilisesine geçtik. Burası küçük, mütevazi ama oldukça etkili bir kiliseydi. Bu tarihi atmosferde kıyılan nikah benim için görsel bir şölendi. Bol bol fotoğraf çektim. Hemen sonrasında zeytin ağaçları ile dolu olan bahçede ufak bir kutlama yapıldı. Ardından yemek ve eğlencenin olacağı Selanik Concert Hall’a doğru yola çıktık. Bu modern bina etrafında Kuzey Ege manzarasında ve binanın harika mimarisinde çift ile çekimler yaptık.

 

[youtube id=”umrcXRg-gWc”]

Düğün Gecesi

Gece eğlencesi bence unutulmazdı. Davetlilerin, çeşitliliği çok fazla olan Yunan danslarına bu kadar hakim olmaları beni çok şaşırttı doğrusu. Her çalan müzikte birbirinden farklı danslar yapabilen bir sürü senkron insanı izlemek çok ilginçti. Gece boyunca tanıştığım herkes işi bırakıp sohbete ya da dansa katılmam için ısrar etti ama gece sonuna kadar buna direndim maalesef:) Birlerinin fotoğraf çekmesi gerekiyordu çünkü:).

Unutamayacağım anılardan biri de sabaha karşı 3’den sonra otele dönmek için taksi beklerken davetlilerden mimar bir çift (gece şehirde görülecek yerler ile ilgili tavsiyelerde bulunmuşlardı) beni ısrarla otelime bırakmak istemeleri oldu. Üstelik o saatte şehrin önemli binalarını ve semtlerini de mimari rehberlik bilgileri le birlikte turlamamı sağladılar.

Dimitra ve Dimitri ile mutlaka tekrar görüşeceğiz, umarım diğerleri ile de..

Sonsuz mutluluklar…

Yunanistan Selanik Dügün Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın