Santorini Dugun Fotograflari

Elopement Çekimi

Fotoğrafı çekmeye tutkulu olmamın birçok sebebi var ama bunların en önemlilerinden biri fotoğrafın sizi dünyanın en güzel köşelerine sürüklemesi. Evime kuş uçuşu 50 dk. mesafede olan Santorini ‘de bunlardan biri. Sevgili Sam ve Stephen bana Amerika’dan Denver’dan ulaşıp teklif istediklerinde gerçekten çok mutlu oldum. Sanırım onlar da bunu hissetti coşkulu cevabımdan. Daha sonra öğrendim ki bölgede hizmet veren 70 fotoğrafçıyı inceleyip benimle çalışmaya karar vermişler. Çok gururlandım elbette.

Yazının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz….

Santorini Wedding Santorini Santorini Wedding Photos Santorini Wedding Photos Santorini Wedding Photos - preparation Santorini Wedding Photos - preparation of the bride Santorini Wedding Photos - hair of the bride Santorini Wedding Photos - make up bride Santorini Wedding Photos - groom and the bride at the villa Santorini Wedding Photos - groom and the bride at the villa Santorini Wedding Photos - groom shaving Santorini Cliffs Santorini Engagement Shooting - Oia Santorini Engagement Shooting - Fİra Santorini Engagement Shooting - Fira Santorini Dis Cekim - Oia Santorini Dis Cekim - Oia Santorini Pre Wedding Shooting - OiaSantorini Pre Wedding Shooting - Fira Santorini Pre Wedding Shooting - Fira Greece Santorini Pre Wedding Shooting - Fira Greece Santorini Pre Wedding Shooting Greece Santorini Portrait Shooting Greece Santorini Portrait Shooting Greece Santorini Bride's room Greece Santorini Groom's room Greece Santorini Bride and Groom's room Greece Santorini Bride Pictures Greece Santorini Bride getting ready Greece Santorini - Groom Greece Santorini - Make Up Greece Santorini - Make Up Greece Santorini - Make Up and Hair Greece Santorini Wedding Ceremony Yunanistan Santorini Düğün Fotograflari Yunanistan Santorini Düğün Cekimi Santorini Elopement Photos Santorini Elopement Photos - Ceremony Santorini Elopement Photos - Cliffs Ceremony Santorini Elopement Photos - Tears at Ceremony Santorini Elopement Photos - Tears at Ceremony Santorini Elopement Photos - WowsSantorini Elopement Photos - Love in the eyes Santorini Wedding Photography - Ceremony Santorini Wedding Photography - Ceremony at sunset Santorini Wedding Photography - Kiss of Ceremony at sunset Santorini Wedding Photography - sunset Santorini Wedding Photography - rings exchange Santorini Wedding Photography - rings exchange Santorini Wedding Photography - rings exchange Santorini Wedding Photography - just married Santorini Wedding Photography - just married Santorini Wedding Photographer - ceremony Santorini Wedding Photographer - ceremony Santorini Wedding Photographer - ceremony at sunset Santorini Wedding Photographer - ceremony at sunset Santorini Wedding Photographer - reception Santorini Wedding Photographer - at the bar Santorini Wedding Photographer - dance Santorini Wedding Photographer - wedding party Santorini Wedding Photographer - party Santorini Wedding Photographer - after party Santorini Wedding Photographer - after party Santorini Wedding Photos - after party

Sam ve Stephen

Sam ve Stephen Santorini ’ye ilk defa geliyorlardı. Plansız, programsız, içlerinden geldiği gibi bir gün geçirmek istiyorlardı. Yanlarına da en yakın bir çift arkadaşları olacaktı: Kelsey ve Jay. Hayallerinde insanlardan uzak, falezlerin tepesinde, tam gün batımında bir tören vardı. Bu mantık beni daha da heyecanlandırdı ve adaya çekimden 2 gün önce giderek hem dış çekim hem de nikah töreni için en uygun lokasyonları araştırmaya karar verdim.

Santorini 2200 yıl önce patlayan volkan sonucu oluşmuş bir krater aslında. Yanardağ oluşumu sonucu kraterin bir kısmı sular altında kalmış ve bugünkü adalardan oluşmuş yapı ortaya çıkmış. Fira ve Oia en popüler iki yerleşim yeri adada. Beyaza boyalı falezlere oturtulmuş evler, kayalık yamaçlardan aşağılara uzanan patikalar merdivenler ve tabi ki bu fondaki meşhur gün batımı bu adayı ekstra romantik yapan unsurlar. Benim içinse heyecan verici devasa bir fotoğraf platosu.

Santorini Düğün Günü

Düğün sabahı Sam, Stephen, Kelsey ve Joy ile birlikte kaldıkları yel değirmeni şekilli müthiş villada buluştuk. Çekime burada başladık aslında. Planımız önce Fira’da bir dış çekim ardından da nikah için belirlediğimiz manzaralı kayalıklara gitmekti. Villa hazırlıkları sonrası Stephen Fira’da da manzaralı bir yer tutmaya karar verdi ve dış çekim sonrası hazırlığa orda devam etmeyi önerdi. Bayıldım bu fikre tabi ki. Fira’da daha önceden keşfettiğim lokasyonlara ilave beraber keşifler yaptık. Arada durduk bir şeyler içtik, yemek yedik. Bu arada sanırım birbirimiz daha iyi tanıdık ve sağ olsunlar birden aileden biri gibi hissetmeye başladım.

Fira’daki müthiş manzaralı odada hazırlıktan sonra ben Stephen ile Sam de diğer grup ile iki araba kayalıklara doğru yola çıktık. Hedef nikah öncesi birbirlerini görmemeleri idi ve bunu da başardık. Önden biz gidip kayalıklara tırmanıp Sam’i beklemeye başladık. İlk buluşma, gün batımı ve sıcak havada esen rüzgar ile uçan duvak, saçlar ve göz yaşları. Sanırım gördüğüm en güzel nikah törenlerinden birine belki de en sıra dışı olanına şahit oldum. Hem onlar adına hem de fotoğraf adına o kadar çok heyecanlandım ki. Sanırım ben bu anlar için yaşıyorum. Birbirine aşık iki insanın bu özel anlarına tanıklık etmek büyük onur. Bu arada nikahı Jay kıydırdı ve harika bir konuşma yaptı. Müthiş bir günbatımı yaşadım sayelerinde.

Santorini Düğün Gecesi

Akşamı yemeği için Athenian House’a geçtik. Yemek de ara ara grup fotoları çeksem de sanırım bu masada ve sonrasında sıkı dostlukların temelini attık. Harika bir sohbet, müthiş insanlar tanıdım o gece. Ardından da gece yarısına önce Tropical Bar sonra da Murphy’s Bar sonrası finali Two Brothers’da yaptık ve müthiş eğlendik. Yemekten itibaren artık çekme hep beraber eğlenelim deseler de, çekmeden duramadığımı itiraf etmeliyimJ

Benim için en mutlu anlardan biri de Sam in 6 gün sonra bana gönderdiği email oldu:

“Selam Ufuk,

Keşke Stephen ve ben seninle tanıştığımız için ne kadar şanslı olduğumuzu ifade edebilsek. Sen çoşkulu ve inanılmaz ruhunla düğün günümüzü unutulmaz bir hale getirdin, fotoğrafları görmeden bunu söyleyebiliyoruz. İtiraf etmeliyim ki onları görmek için meraktan ölüyorumJ

Eğer balayı sonrası kutlamamız için Amerika’da bize katılabilirsen çok mutlu oluruz. Eğer zamanlama uymazsa ya da ilgini çekmezse kusura bakma, biliyoruz ki çok az zaman var…….

…. Eğer zaman uymazsa, daha uygun bir zamanda seni evimize davet etmek isteriz Denver’a. Belki yazın ilerleyen zamanları mantıklı olabilir, sana uygun zaman hangisi?

Teşekkürler bizim için harika anılar yarattığın için.

Sam”

Sevgili Sam ve Stephen, sizlerle beraber olmak fotoğraf çekmenin çok ötesinde bir deneyimdi. Samimiyetiniz, nezaketiniz, açık yürekliliğiniz, coşkunuz, temiz kalpliliğiniz, güzel sohbetiniz ve tanık olduğum aşkınız unutulmazdı. Sizi tanıdığım için çok şanslıyım. Çok mutlu olun, en kısa sürede tekrar görüşmek üzere.

Santorini dugun fotograflarini slide show olarak izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Santorini Dugun Fotograflari by Ufuk Sarışen

RELATED POSTS

Yorum yapın