Martha Stewart Weddings’deyiz

This post is also available in: enEnglish

Sadife ve Yavuz Villa Riva Garden Düğünü

Sadife ve Yavuz’un yaz yağmuru ile hop oturup hop kaltığımız bir günde çektiğimiz Villa Riva Garden Düğününü ve Martha Stewart Weddings dergisinde yayınlanan röportajlarını aşağıda bulabilrsiniz.

Ayrıca Designia’nın hazırladığı nefis detaylar ve Umut ile Hasret’in fotoğraflara katkıları bu çekimi ayrıca güçlendirdi, onlara da ayrıca teşekkürler.

Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları

Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları Villa Riva Garden Düğün Fotoğrafları

Sizin ve eşinizin tam adı?
Sadife Usta & Yavuz Usta

Sizin ve eşinizin mesleği?
Kimyager & Bilgisayar Muhendisi

Eşinizle nasıl tanıştınız?
S: Ben dil eğitimi için Londra’ya gitmiştim ve part time bir restoranda garson olarak çalışıyordum. Eşim de bir akşam arkadaşlarıyla aynı restorana yemeğe gelmişti, orada tanıştık.

Ne zamandır birliktesiniz?
3 senedir.

İlişkinizin başlamasından ne kadar zaman sonra evlenmeye karar verdiniz?
8 ay sonra

Evlenme teklifini ne zaman, nasıl yaptı?
S: 11 Ağustos idi. Bir kampanyaya katıldığını ve helikopter turu kazandığını söyledi, hafta sonu bu fırsatı değerlendiririz dedi. Çok sıradan bir şey gibi anlattığından şüphelenmemiştim, beklemiyordum da zaten henüz. İstanbul semalarında helikopter ile dolaşırken teklifini yaptı.

Düğün tarihini belirlerken neye dikkat ettiniz?
En başından beri kır düğünü istediğimizden Haziran-Temmuz aylarını düşünüyorduk. Haziran 21, Ramazan’a girmeden önceki son hafta sonu olduğundan onu seçtik.

Düğün mekanı neresiydi? Düğünü yapacağınız yere nasıl karar verdiniz?
Villa Riva Garden – Yemek, organizasyon, foto, video, müzik vs. anlamında kendi seçtiğimiz kişilerle çalışmak istediğimizden bizi bu anlamda sınırlandırmayacak bir yer arıyorduk. Villa Garden hem böyle bir yerdi, hem de mekanı ilk gördüğümüzde çok beğenmiştik zaten.

Düğün konsepti için ne diyebilirsiniz?
Bir taraftan mumların ve çiçeklerin ağırlıkta olduğu romantik bir konsept , bir taraftan eski daktilolardan, berjerlerden oluşan köşeler oluşturarak vintage bir konsept oluşturduk.

Düğün konseptini nasıl belirlediniz?
İnternette konu ile ilgili çok fazla araştırma yaptıktan sonra kafamızda belli şeyler şekillenmişti, çalıştığımız düğün organizasyon firması da sevdiğimiz, hoşlandığımız detayları çok iyi anlayıp parçaları birleştirdi ve çok güzel şeyler sundu bize.

Düğün tarihinden ne kadar zaman önce hazırlıklara başladınız?
9 ay önceden başladık.

Eşinizin düğün hazırlıklarındaki katkısı ne boyuttaydı?
En az benim kadar her şeyle ilgilendi.

Davetli sayısı kaçtı?
250

Menüyü siz mi belirlediniz?
Evet

Menüde neler vardı?
Başlangıç kokteyl, soğuk-sıcak mezeler, ana yemek olarak dana bonfile, meyve ve pasta. (Catering firması ile çalıştığımızdan tüm menü içeriğine kendimiz karar vermiştik.)

Gelinliğinize nasıl karar verdiniz? Daha önce aklınızda bir tasarım var mıydı?
Aklımdaki tek şey sade, etek kısmı tül olan bir gelinlikti. Birkaç denemeden sonra karar vermiştim.

Eşiniz gelinlik seçiminizde kararınızı etkiledi mi?
Evet.

Buketinizde hangi çiçekleri kullandınız?
Somon-beyaz güller ve arada succulentler

Masa ortalarında hangi çiçekler kullanıldı?
Şakayık kullanıldı.

Davetlilerinize “nikah şekeri” (favor) olarak ne verdiniz? Detaylarını anlatabilir misiniz?
Biz nikah şekeri, davetiye gibi detayların da konsepte uygun ve bize özel olmasını istediğimizden, nikah şekerini de kendimiz tasarladık. Renginden, aromasına kendimiz karar verdiğimiz, üstünde baş harflerimizin bulunduğu el yapımı şekerler yaptırdık. Ambalajını, süslemesini de kendimiz yaptık.

Verileceklere siz mi karar verdiniz yoksa çalıştığınız organizasyon şirketi size yardımcı oldu mu?
Onlar da pek çok konuda yardımcı oldular.

Düğün pastanızın detaylarını anlatabilir misiniz? Nasıl bir pasta olacağına nasıl karar verdiniz?
Pasta kesme seremonisi istemiyorduk. Hazır kaplarda, tek kişilik cheese cakeler seçtik, servis açısından da çok kolay oldu.

Nikah masasında hangi çiçekler kullanıldı?
Beyaz – pembe güller

İlk dans şarkınız ve giriş şarkınız hangileriydi?
Giriş müziği : Amelie, dans şarkısı : Mariah Carey – My All

Dans için önceden özel bir çalışma yaptınız mı?
Hayır

Günden aklınızda kalan eğlenceli anekdotlar?
Biz başından sonuna kadar çok eğlendik aslında. Hazırlık aşaması, fotoğraf çekimleri, yağan yağmura rağmen aralıksız dans etmek, hepsi çok eğlenceliydi.

Düğün günü “bunu öğrendim” diyebileceğiniz bir şey var mı?
Hava durumuna göre o gün yağmur beklendiğinden, birkaç gün öncesinden biraz gergindik. Ama düğün günü dedik ki ‘Her şey çok güzel olacak, hiçbir şey için moralimizi bozmayacağız. İsteyince oluyormuş, bence bizim enerjimiz davetlilere de yansıdı.

En çok eğlendiğiniz an?
After party kısmında, damat ve arkadaşlarının havuzun yanında halat çekme yarışı yapıp sonra hepsinin havuza düşmesi.

Düğün boyunca “keşke bu da böyle olmasaydı” dediğiniz oldu mu?
Olmadı.

BİLGİLER

Organizasyon şirketi : Designia Organizasyon
Düğün Mekanı : Villa Riva Garden
Çiçekler : Designia Organizasyon
Pasta : Unart
Düğün Davetiye : Ayşegül Evleniyor
Düğün Müzik : Orkestra Musicall
Ulaşım (gelin arabası) : Range Rover Vogue
Fotoğraflar ve Klip : Ufuk Sarışen
Gelinlik : Beyaz Butik
Saç : Murat Kuaför
Makyaj : Murat Kuaför
Damatlık : Cacharel
Aksesuarlar : Beyaz Butik
Kolye : Genoa Jewellery
Yüzükler : Genoa Jewellery
Kol düğmeleri : Cacharel

Yorum - Comment

%d blogcu bunu beğendi: