Türkiye’de Yurtdışı Düğünleri

Yeni Trend: Türkiye’de Yurtdışı Düğünleri

Destination Wedding (yurtdışı düğün) kavramı son zamanlarda Dünyada oldukça popüler olmaya başladı. Kelime anlamı olarak coğrafik olarak arkadaşlardan ve akrabalardan uzakta yapılan düğün anlamına geliyor. Bu aynı ülke içinde uzak bir yer olabileceği gibi daha çok yabancı bir ülkede yapılan düğünler olabiliyor. Düğün mekanı olarak genelde tropikal ada plajları tercih ediliyor. Doğa içinde bir dağ evi veya güzel manzaralı bir villa da düğün mekanı olabiliyor. Büyük metropollerde bol yıldızlı bir otelde ultra lüks bir düğün de bu kavram içinde yer alıyor. Düğün davetlileri günlerce otellerde kalıp aynı zamanda düğünü tatile de dönüştürebiliyorlar. Özellikle uzak doğudaki tropikal adalar bu tip organizasyonlar için oldukça tercih edilmekte. Son yıllarda ise Destination Wedding in Turkey kavramı özellikle İngiliz, Alman, Hintli, Arap ve Rus çiftler arasında hızla yayılmakta. İngiliz ve Alman çiftler ağırlıklı olarak Ölüdeniz, Kalkan, Marmaris, Alanya gibi bölgelerde plaj destination wedding organizasyonlarını tercih etmekteler. Rus çiftlerin gözdesi Antalya. Arap ve Hintliler ise çok büyük organizasyonlar ile İstanbul’un boğaz kıyılarındaki otellerde dev harcamalı ve boyutlu düğünler organize etmekteler.

destination wedding in Oludeniz Turkey01

Türkiye’de Yurtdışı Düğünlerine Örnek:  Ölüdeniz

Bu posttaki düğün fotoğrafları ise Kirsty ve Ryan Turnbull çiftine ait. Kirsty bana google search sayesinde ulaştı. Düğün Ölüdeniz’ de bir plajda olacaktı ve anlaştıkları Fethiye’de yaşayan İngiliz fotoğrafçı ani bir kararla ülkesine dönmüş ve fotoğrafçısız kalmışlardı. Ben düğün tarihinde çekim yapacağımı söyledim ve sanal ortamlarda konuşmaya ve günü planlamaya başladık. Ancak yaşadığı kötü tecrübe sebebi ile ilk konuşmamızda oldukça paniklemişti. Kafasında bir sürü soru işareti vardı. Ya ben de son anda gelmezsem vs. Uçak biletimi alıp biletleri kendisine gösterince sanırım rahatladı.

destination wedding in Oludeniz Turkey02

Bir gün önce Ölüdeniz’ de bir kafede buluştuk Kirsty ve Ryan ile. O gün Antalya’ya gidip evlilik için bürokratik işlemleri tamamlamışlardı. İkisi de oldukça heyecanlı ve romantikti. Ertesi günkü programın üzerinden geçtik. İkisinin de akrabalarından oluşan davetli grubu vardı. Süreç otelde hazırlık ile başlayacak, sonra çiftle birlikte düğünün yapılacağı plaja gideceğiz kısa bir dış çekim sonrası düğün törenleri yapılacak, ardından yemek, ateş dansı ve oryantal dans… Tüm bunları anlatırken o kadar mutlulardı ki, Kirsty’nin sürekli gözleri doluyordu. O anda kendilerine fotoğrafın yanında “düğün sineması” hediye etmek geldi içimden ve bu kararımı açıkladım. Kirsty’nin gözyaşları daha fazla dayanamadı:)

destination wedding in Oludeniz Turkey03

Çekim günü oldukça rahat bir gün geçirdik, hem eğlendik hem çekim yaptık gece sonuna kadar. Ertesi gün Kirsty ve Ryan Turnbull’lar ile vedalaşırken gerçekten hüzünlendik bizi aracımıza kadar uğurladılar.

Çok mutlu olun…

destination wedding in Oludeniz Turkey04

destination wedding in Oludeniz Turkey05

destination wedding in Oludeniz Turkey06

destination wedding in Oludeniz Turkey07 destination wedding in Oludeniz Turkey08 destination wedding in Oludeniz Turkey09 destination wedding in Oludeniz Turkey10 destination wedding in Oludeniz Turkey11 destination wedding in Oludeniz Turkey12 destination wedding in Oludeniz Turkey15 destination wedding in Oludeniz Turkey16 destination wedding in Oludeniz Turkey17 destination wedding in Oludeniz Turkey20 destination wedding in Oludeniz Turkey21 destination wedding in Oludeniz Turkey23 destination wedding in Oludeniz Turkey24 destination wedding in Oludeniz Turkey25 destination wedding in Oludeniz Turkey26 destination wedding in Oludeniz Turkey27

Ufuk Sarışen

RELATED POSTS

“Türkiye’de Yurtdışı Düğünleri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın