Turkiye’de Nikah

Sizlere Zayn ve John’un ilgi çekici aşk hikayesini anlatacağım. Düğün öncesi çekimleri için anlaştığım Pakistanlı Zayn ile Whatsapp üzerindeki şu yazışmadan sonra çiftin uzun süredir bir arada olmadığını netleştmişti. “İnşallah Cumartesi Afganistan’dan İstanbul’a geleceğim. Jack de yarın orada olacak. Fiziki olarak kavuşabilmek için çok sıkıntılar çektik. Umarım evren bize karşı nazik olur. Sizi görmek için sabırsızlanıyoruz.” “Turkiye’de Nikah” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Elbette ilk sorularım ne zamandır görüşmedikleri ve neden oldu. John Amerika ve Zayn da Pakistan’da yaşıyordu. John müzisyen, Zayn ise tasarımcıydı ve 2012’de New York’da tanışıp ilk görüşte aşık oldular. Daha sonra Amerika’da yaptığı bazı sanatsal işler sebebi ile Pakistan’a döndüğünde tutuklanıyor. Yurt dışına çıkışı yasaklanıyor ve yıllarca mahkemeler ile uğraşıyor. İkisi de bu süre içinde görüşemiyorlar ve en sonunda Pakistanlı dini liderler Zayn’ı affediyorlar. Yurtdışı çıkış yasağı da bir ay önce kalkıyor. Bu süre içerisinde yıllarca görüşemiyorlar ne yazık ki. En sonunda her şey yoluna giriyor ve Türkiye’de evlenip bir süre sonra da izinler alındığında Amerika’da yeni hayatlarına başlama kararı alıyorlar.

Yağmurlu Bir İstanbul Günü

Ben de düğünlerinden önce bir araya gelip fotoğraflama şansı buldum bu harika çifti. İstanbul’da yağmurlu ve soğuk bir güne denk geldi çekim günü. John gitarı ve frağı, Zayn da vintage gelinliği ile oldukça sıra dışı gözüküyorlardı. Sokaklarda yürüdük ve yeni yerler keşfettik birlikte. Yağmur çok artınca bir süre Kapalıçarşı’da oyalandık. Ardından da Eminönü sahilinde bolca fotoğraflar çektik akşamüstü. Bu arada John gitar çaldı ve ortam bir anda çok güzlleşti. Çekim sonrası akşam Karaköy’deki kafelere doğru yürüdük ve buralarda oturup sohbet ettik. Bu arada fotoğraf çekmeden de duramadık.

En sonunda çifti kaldıkları The Parma Hotel & Spa’ya bıraktım. Çift izinler ve düğün işleri için uzunca bir süre İstanbul’da kaldı ve ardından Zayn vizesini alıp Amerika’daki yeni evlerine doğru yola çıktı. Bu süre içierinde kendileri ile harika vakit geçirdik. İki harika mütevazi sanatçı ve bundan sonra mutlu ve huzurlu bir şekilde birbirlerinden hiç ayrı düşmemelerini diliyorum.

Turkiye’de Nikah by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın