Turkiye Musluman Dugun Fotograflari

Sevgili Danila ve Mashkura’nın İstanbul Sultanahmet Cami’ndeki nikahına şahitlik ettik bir süre önce. Mecazi anlamda söylemiyorum, gerçekten nikah şahidi olduk sevgili video partnerim Gökhan ile birlikte. Danila ilişkisi için müslüman olmayı tercih etmiş Rus damadımız, Mashkura ise Özbekistanlı gelinimiz. Kendileri bana ulaşıp nikah organizasyonunu ve çekimler için yardım istediler . Bizler de elimizden geleni yapmaya çalıştık. “Turkiye Musluman Dugun Fotograflari” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Çiftimiz anne ve babalarıyla geldiler nikaha, toplamda 6 kişilerdi. Kendi aileleri de şahit olabiliyordu ancak bunu bizlerin yapmasını istediler. Elbette seve seve yaptık bizler de. Cami’de nikah için bize ayrılan teras katında, cami ziyaretçilerinden uzakta ve belki de en güzel manzaralı yerde nikah töreni gerçekleştirildik.

Sultanahmet Cami

Sultanahmet Camii, İstanbul’un tarihi yarımadasında yer alan ve dünya çapında tanınan önemli bir dini yapıdır. 17. yüzyılın başlarında Osmanlı İmparatorluğu’nun 14. padişahı olan I. Ahmet tarafından Mimar Sedefkâr Mehmed Ağa’ya yaptırılmıştır. Mavi Çini Cami olarak da adlandırılan bu yapı, iç mekanında zengin çinilerle süslenmiş olmasıyla tanınır. Caminin ana kubbesi 23.5 metre çapında ve 43 metre yüksekliğindedir. Altı minaresi bulunan caminin, iç avlusunda bir şadırvan ve çeşmeler de vardır.

Bu cami bence İstanbul’da cami nikahı için en iyi yer. Fiziksel olarak nikah için çok uygun bir bölümleri var. Ayrıca iç süslemeleri ile Türkiye’nin belki de Dünyanın en iyi camisi. Tüm çalışanlar ve imamlar da oldukça sıcak yaklaşıyorlar yabancı misafirlerimize.

Nikah günü önce aile ile birlikte Sultanahmet Camisinin avlusunda buluştuk ve burada kısa bir grup fotoğraf çekimi ve çift çekimi yaptık. Öğle namazı sonrası ise cami içerisinde bize ayrılan bölüme geçtik. İmam dualarını okuduktan sonra nikah işlemini gerçekleştirdi. Mehir miktarı belirlendi ve imam nikahı gerçekleştirildi bizlerin şahitliğinde. Ardından cami imamı, tarafımızca temin edilen sertifikayı doldurup imzaladı. Ardından hem imam hem de aile ile birlikte tebrikleşildi ve aynı yerde kısa bir grup fotoğraf çekimi gerçekleştirdik.

Çiftimiz için hazırladığımız kısa sosyal medya videosunu da yukarıda (fotoğraflardan hemen önce) izleyebilirsiniz. Sevgili Danila ve Mashkura’ya sonsuz mutluluklar diliyoruz.

Turkiye Musluman Dugun Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın