Turan Ailesi ile Cekim

Aslında her şey kendi oğlumun fotoğraflarını çekmem ile başladı. Sevgili arkadaşlarım Mehmet ve Hande’nin de aşağı yukarı aynı dönemde bir oğulları olmuştu. Ben sıklıkla Can’ın fotoğraflarını çekip sosyal medyada paylaşmaya başlamıştım. Hatta bir Alman, bir Rus, bir de İspanyol fotoğrafçı arkadaşım ziyaretimize gelip aile belgesel fotoğraflarımızı çekmişlerdi, ayrı zamanlarda. “Turan Ailesi ile Cekim” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Can’ın bu kadar çok fotoğrafı olması ve bunları Hande’nin de görmesi elbette Mehmet’in üzerindeki baskıyı arttırmıştı. Mehmet ile telefonda konuştuğumuzda “Senin yüzünden Hande bana kızıyor Poyraz’ın az fotoğrafını çekiyormuşum diye. Geldiğinde bari bizi de çek demişti”. Ben de zaten dünden razıydım. Hem onları görmek, hem de aile fotoğrafları portfolyomu genişletmek için bir fırsattı benim için.

Özgürlük Parkı

İstanbul’a gittiğim bir gün, Poyraz ın sıklıkla götürdükleri Kadıköy’deki Özgürlük Parkı’nda buluştuk. Elbette Poyraz parktaki tüm aktiviteleri tek tek denedi. Tahterevalli, trampoline ve salıncağa bindi. Scooterı ile dolaştı ve köpük balonlarının peşinden koştu. Ailesi ile geçirdiği tüm bu anları doğal bir şekilde fotoğraflamaya çalıştım yaklaşık 1.5 saat içerisinde.

Şu anda dünyanın en iyi fotoğraf editörlerinden biri olan 35milimetre Mehmet Turan’ın açıkcası editleri kendisinin yapacağının düşünmüştüm. Ancak o “fotoğrafçının işine karışmam ben, o da senin işin” diyerek aslında büyük bir jest yaptı. Ben de kendi tarzımda editleyip fotoğrafların jpeg hallerini gönderdim. Sanırım oldukca beğendiler. Hem onlara hem da bana güzel bir hatıra oldu.

Sevgili Hande ve Mehmet’e oğulları ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum. Sevgilerimle.

Turan Ailesi ile Cekim by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın