SAVE THE DATE FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMLERİ

Save the Date Video ve Fotoğraf Çekimleri

Save the date – yani tarihi kaydet- Türk Dil Kurumu müdahale edene kadar sanırım bu şekilde kalacak bir tabir. Düğün fotoğrafçılığı ve videoculuğunda şu anlama geliyor: Çiftler düğün tarihlerinden önceki bir günde, belirlenen bir konsept çerçevesinde bir fotoğraf çekimi ve/veya  video çekimi yaptırıyor. Daha sonra bu fotoğraf ve video klibi düğün davetiyesi mantığı ile sosyal medya veya e-mail yolu ile paylaşıyor.

Save the date ’in düğün gününden en az 3 ay önce çekilmesini, tavsiye ediyorum. Çünkü videonun hazırlık süreci ve sizin duyuruyu ve paylaşımı düğün gününden bir kaç ay önce yapmanızda fayda var.

Çekim için önceden bir araya gelip, istiyorsanız kullanılacak aksesuarlar ve hazırlanacak yazı ve görselleri belirliyoruz. Aynı şekilde styling, yani çekimde giyeceğiniz kıyafetler de video ve fotoğrafların hedeflenen etkisi açısından oldukça önemli.  Save the date videoları çekiminde zamanı daha fazla kullanabildiğimiz için ufak kurmacalara girilmesi de mümkün. Bu sizin kişisel zevkinizi yansıtabileceği gibi aranızdaki özel bir anı, özel bir diyaloğu anlatacak şekilde de olabilir.

Düğün Fotoğrafı 0122

https://www.ufuksarisen.com/tag/trash-the-dress/

Konsept Oluşturmak:

Konsepti belirlerken sizin tarzınızdan, yaşam standardınızdan uzaklaşmamak gerçeklik duygusunu verebilmek adına önemli. Genelde buna dikkat edildiğinde kamera karşısında doğal sonuç alabiliyorsunuz. Konsept belirlerken atölyemizin sinema perdesinde örnekleri inceleyebiliyorsunuz ya da bunu internet yoluyla örnek videoları inceleyerek de yapabiliyoruz.

Save the date videonuzda ve fotoğrafınızda: düğün tarihiniz, düğünün nerede olacağı gibi bilgilerini eklememizi tavsiye ediyorum. Bu arada bu videoları yüksek çözünürlükte ve HD formatında paylaşabilmeniz için video sosyal paylaşım sitelerini öneriyorum. Vimeo, Youtube, Facebook gibi sitelere yükleyip size linkini iletebiliyoruz ya da bunu kendi accountunuz ile sizler de yapabiliyorsunuz. Ya da düğün gününüz için oluşturacağımız size özel web sitesinde save the date videosunu ve fotoğraflarınızı paylaşabiliyoruz.

Stresli düğün hazırlıkları içerisinde bir mola verip bu sürecin keyfini çıkarmak için save the date video ve fotoğraf çekimlerini tavsiye ediyorum.

RELATED POSTS

Yorum yapın