Romanyali Ciftin Evlenme Teklifi Cekimi

Daniel’den gelen mailde, Romanyalı bir çift oldukları ve İstanbul’a tatil için gelecekleri yazıyordu. Kız arkadaşı Eliza’ya sürpriz bir evlenme teklifi yapmak istiyordu aynı zamanda. Bir süre mail ile yazışmaya başladıktan sonra konuşmayı Whatsapp’a taşıdık. Ne yazık ki fazla konuşamıyorduk. Normalde bu tip durumlar için online meeting en ideali ancak böyle bir şansımız yoktu. Bunun sebebi ikisinin de home office çalışıyor olmalarıydı. Daniel’in attığı her adımdan Eliza’nın haberi oluyordu. Hatta yazışmalarımızı sessize almıştı Daniel. “Romanyali Ciftin Evlenme Teklifi Cekimi” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz

Öncelikle evlenme teklifi için kendisi ile dört alternatif paylaştım. Özel bir kiralık teknede 2 saatlik bir tur, İstanbul fonunda Galata Köprüsü üzeri, İstanbul manzaralı bir teras ve Ayasofya Cami manzaralı Sultanahmet Meydanı. Öncelikle bunların hepsinin de avantajları ve dezavantajlarını konuştuk birlikte. İstanbul’a geldiklerinde Sultanahmet meydanına çok yakın olan Kybele Otelde kalacaklardı. Dolayısı ile hem kendilerine yakın olması hem de şehrin en önemli sembollerinden biri olması sebebi ile Sultanahmet Meydanı’nı seçti.

Diğer bir konu ise benim varlığıma rağmen nasıl bir sürpriz olacaktı? Eğer beni fotoğrafçı olarak tutarsa Eliza şüphelebilirdi. O sebeple şöyle bir öneri de bulundum. Sultanahmet Meydanında önceden belirlediğimiz yere gelip duracaklar ve bir selfie çekeceklerdi. Ben de orada dolaşan bir turist olarak selfie yerine telefonları ile fotoğraflarını çekmeyi önerecektim. Daha sonra da bi adım ileriye gidip, kendi makinemle de bir iki fotoğraflarını çekip onlara yollamayı önerecektim. Bu sırada da evlenme teklifi başlayacaktı. Bu fikir ikimiz için de çok uygundu.

Heyecan Dorukta

Çekim günü yarım saat önce buluşma noktasına gidip önce tam olarak gelecekleri noktayı belirleyip fotoğrafını çektim. Bu fotoğrafı mesajla yolladım ve yerini, konumunu tam olarak anlamasını sağladım. Meydandaki fıskiyenin Ayasofya’yı gören tarafıydı burası. Ben de tam karşısındaki bankta oturuyor olacaktım. Ayrıca kendi selfiemi de çekip yolladım. Aynısını Daniel de benim için yaptı. Sonuçta başka bir çiftin fotoğrafını çekiyor olmak her şeyi batırabilirdi.

Posttaki ilk fotoğrafta çifti gerçekten selfie çekerken görebilirsiniz. Tam bu anda ben devreye girip iyi kalpli bir yabancı modunda yaklaştım ve senaryoyu uygulamaya başladık. Her şey yolunda gitti ve Eliza gerçekten çok şaşırdı. Teklif sonrası Eliza’ya kimliğimi açıkladım ve tebrik edip kucaklaştık hep beraber. Kısa bir süre soluklandıktan sonra meydanda kısa bir çift çekimi yaptık. Sonra otele dönüp biraz da Kybele’nin rengarenk fonlarını kullandık. Ardından gün batımında Eminönü sahiline geldik ve burada Parlement mavisi gökyüzünde yaptığımız gece çekimi ile günü bitirdik.

Daniel ve Eliza ile Romanya’ya döndüklerinden sonra da hala iletişimdeyiz. Gerçekten çok tatlı insanlar. Umarım en kısa sürede tekrar görüşebiliriz. Kendilerine sonsuz mutluluklar diliyorum. 

Romanyali Ciftin Evlenme Teklifi Cekimi by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın