Cansu ve Emre ile Moda Teras Düğün

This post is also available in: enEnglish (İngilizce)

Moda Teras Düğün

düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı

 

Cansu ve Emre ile geçirdiğimiz gün gerçekten çok duygusal ve özeldi. Nikah sonrası Emre için hazırladığımız süpriz video duygulu anlar yaşanmasına sebep oldu. Aşağıda Moda Teras Fotoğrafları ve çiftle yaptığımız söyleşiyi bulabilirsiniz.

– Nasıl tanıştınız? İki gün arayla aynı ofiste çalışmaya başladık.

– Ne kadar süre sonra evlenmeye karar verdiniz? Tanıştıktan bir buçuk sene sonra.

– Evlenme teklifi nasıl oldu? Cansu: Benim hiç görmediğim Büyükada’da doğum günümde! Biz adayı gezerken gün içinde Emre’nin arkadaşları gelip otel odasını süslemişler (Düğündeki barkovizyonun başındaki videoda bahsedilen kovalarla vapurla taşınan çiçekler bunlar işte :)). Sonra akşam odaya döndüğümüzde bir baktım ki bütün oda mor sümbüllerle kaplı! Tam camın önünde manzaraya bakarken arka planda Özdemir Erdoğan’ın “Pervane” şarkısı çalmaya başladı (ilk dans şarkımız). Sonra da Emre dizlerinin üstündeydi 🙂

– Çocukluğunuzdan beri nasıl bir düğün hayal etmiştiniz? Cansu: Hiç hayal kurmamıştım. Bence hayatta bu tip olaylar kişilerle bütünleşiyor, anlam kazanıyor. Kurulan bir hayali o an kime denk gelirse ona uydurmaya çalışmak biraz tuhaf.

– Düğününüze kaç ay kala hazırlanmaya başladınız? Bu süreç nasıl geçti? Cansu: Haziran’da evlendik. Bir sene önceden ben ufak ufak bir şeyler almaya başladım (önceden ev eşyası almaya da baya karşı olduğumu söylememe gerek yok bence :)) Muhteşem bir organizatör olan Arzu Öztürk’le düğün yeri bakmaya başladık. Düğünden on ay kadar önce ilk buluşmamızda (yine benim doğum günümde) gittiğimiz Moda Teras’a gittik ve bizim için çok anlamlı olacağını düşünüp düğünü orada yapmaya karar verdik. Bütün süreç çok heyecanlı ve keyifliydi. Düğüne hazırlık aşamasında en çok aklımda kalanlar: Anneannemle (o düğünü göremese de) gelinlik bakmaya gidişimiz, ev ararken Anadolu Hisarı’nda gördüğümüz kırmızı mutfaklı ev ve arabaya biner binmez kahkahalarla gülüşümüz, annemin bizim için kendi eliyle yazdığı yemek tarifleri defteri, Ufuk Sarışen’le Emre için çektiğimiz video, düğün günü bizim evden çıkışımız ve bir de Moda Teras’ın süslenmiş halini ilk gördüğümde hissettiğim o muhteşem duygu!

– Gelinlik seçimini nasıl yaptınız? Hayalinizdeki gibi oldu mu? Kabarık bir gelinlik giymek istediğimi bilerek gezmeye başladım ve 6-7 mağaza gezdim. Gelinliği Figen Bağzıbağlı’nın butiğinden aldık ve ben ilk giydiğim anda istediğim gelinliğin o gelinlik olduğunu anladım. İnsan gerçekten hissediyormuş!

– Gelin makyajınızda hangi renkleri ve hangi güzellik markalarını tercih ettiniz? Neden? Saç rengimden dolayı şeftali/ pembe tonlarını daha sıklıkla kullanıyorum. Makyajda da bu tonları kullandık. Gelin makyajı Mac ürünleriyle yapıldı.

– Gelin saçınızı nasıl yaptırdınız? Neden böyle bir model tercih ettiniz? Kuaförüm 25 senedir aynı kişi 🙂 Duvakla biraz toplu bir saç yaptı. Nikahta duvağım vardı, ancak düğünde duvağı çıkardım ve saçımı açtım, boynumda inci kolye olduğu için saçımda da aralara inciler sarkıttık. Tam istediğim gibi oldu!

Fotoğrafçı Seçimi

– Düğün fotoğrafçınızı seçerken nelere dikkat ettiniz ve fotoğrafçınızla birlikte nasıl bir konsept belirlediniz? Arkadaşımız Neslin’in önerisiyle Ufuk Sarışen’in kapısını çaldık. Daha önce çektiği fotoğraflar çok hoşumuza gitti ve tanıştığımızda onu çok sevdik. Fotoğraf için bir konsept belirlemedik aslında. Sadece dış çekim yapabileceğimiz bir kaç yer belirledik kafamızda. Bence fotoğraf çekimi hem fotoğrafçının hem de poz verenlerin o anki hislerini yansıtmalı ve bu önceden planlanmamalı.

– Alyans seçimi yaparken nelere dikkat ettiniz? Son trendler bu seçiminizde etkili oldu mu? Mücevher işiyle uğraşan bir abimiz bizi yönlendirdi, dükkanına gittik, denedik, beğendik, aldık, çıktık. İkimiz de beyaz altın tercih ettik.

– Düğün mekanını seçerken nelere dikkat ettiniz? Moda Teras bizim ilk buluşma yerimiz. Hem samimi, hem güzel, hem de muhteşem manzarası olan bir yer. Dekorasyonla birlikte çok güzel olacağından hiç şüphemiz yoktu; nitekim öyle de oldu 🙂 Ayrıca Moda Teras Fotoğrafları içim etkili bir fon oluşturdu.

– Nelerden esinlendiniz? (Düğün dergileri, ünlü bir yıldızın düğünü, bir arkadaşınızın tavsiyesi gibi…) İnternette biraz blogları okumadım desem yalan olur 🙂

– Masa dekorasyonu, organizasyon ayrıntıları, davetiyeler nasıldı? Pembe renk ağırlıktaydı. Babaannemin bahçesinde ortancalar olurdu hep- Arzu Abla’dan rica ettik uçuk pembe ortancalar ayarladı. Birkaç çeşit pembe tonlarında çiçekle aranjmanlar yapıldı. Masalar yuvarlak ve dikdörtgen olarak iki tip seçildi. Bu seçimler Moda Teras’ın yerleşim düzenine de çok uydu. Masa üstü süslemelerini de kısa ve uzun olarak iki farklı düzenlemeyle yaptık. Böylece göze daha hoş görünen bir görüntü ortaya çıktı.

– Davetiyeler için benim kafamda bir fikir vardı ama nasıl yapardık bilemiyordum. Neslin çok güzel bir fotoğrafımızı çekti Büyükada’da. Bunu davetiyenin ön yüzünde kullandık. Ecem (Emre’nin bir başka arkadaşı) davetiyenin tasarımını yaptı ve Murat (Emre’nin bir başka arkadaşı :)) basım işini halletti. Davetiye tam olarak istediğim gibi oldu 🙂

– Masalardaki peçetelerin üzerindeki peçeteleri anneannem dikecekti, kendisi istemişti ama onu düğünden birkaç ay önce kaybettik. Öyle olunca yengem hemen o işi üstlendi ve bize kelebekli muhteşem peçetelikler yaptı!

– Düğün organizasyonunu yaparken konseptin ana rengini neye göre belirlediniz? (Mekanda kullandığınız ana renkler) Ana renk pembeydi. Bir çiçeği daha güzel gösteren bir renk yok ki!

– İlk dansınızı hangi şarkıyla yaptınız? Müzik seçimlerinde profesyonel yardım aldınız mı? Özdemir Erdoğan- Pervane. İlk danstan söz ettiğimiz ilk anda Emre de ben de aynı anda bu şarkıyı söyledik.

Düğün boyunca çalan şarkılar için bir dj’imiz vardı.

İlk dansı şarkımız: Özdemir Erdoğan- Pervane.

Düğününüzde hiç küçük aksiliklerle karşılaştınız mı? Bunları nasıl çözümlediniz? Galiba hiçbir aksilik olmadı- olduysa bile bizim haberimiz olmadı 🙂

– Sizce düğünün en heyecanlı anları hangi anlardı? Barkovizyon gösterisini seyrettiğimiz an ve fake nikah anı! Fake olsa bile çok heyecanlı ve eğlenceliydi!

– Arkadaşlarınız veya aileniz tarafından size sürprizler yapıldı mı? Ben Emre’ye sürpriz yaptım! Barkovizyonu takip eden video!

– Balayı için nereyi seçtiniz? Neden? Balayı için ikimizin de iş yoğunluğu nedeniyle çok uzun bir vaktimiz yoktu. Biz de beş günlüğüne Bozburun’da Sabrina’s Haus’a gitmeye karar verdik. O kadar yorgunduk ki sadece dinlenmek istiyorduk! Öyle güzel dinlendik ki! Muhteşemdi!

Teşekkürler, sevgiler…

BİLGİLER

Cansu Korzay- 28

Emre Aksoy- 29

Gelin/Damat meslek: Avukat

Düğün mekanı: Moda Teras

Düğün organizasyon: Arzu Öztürk (Comodus)

Gelinlik: Figen Bağzıbağlı

Damatlık: Ramsey

Gelin ayakkabısı: Kişiye Özel (Ünsal Ayakkabı)

Damat ayakkabısı: Derimod

Gelin saç: Kuaför Murat Demritaş

Makyaj: Kuaför Murat Demirtaş

Video: Ufuk Sarışen

Müzik: Maestro Müzik

Çiçek : Arzu Öztürk (Comodus)

Düğün Pastası: Moda Teras

Balayı: Sabrina’s Haus

Yorum - Comment

%d blogcu bunu beğendi: