Marmaris Turunc Dionysos Hotel Dugun Fotolari

Rana ve Amir San Francisco Kalifornia’da yaşayan İran kökenli bir çift. Türkiye’de düğün yapmalarının 4 temel sebebi var aslında. Birincisi Türkiye doğal ve tarihi güzellikleri ile eşsiz bir ülke. İkincisi dünya standartlarında uygun fiyata yüksek kalitede hizmet alınabiliyor. Üçüncüsü, İstanbul’a Dünya’nın her yerinden rahatlıkla ulaşılabiliyor. Dördüncüsü de, özellikle İranlı misafirlerin vizesiz ülkemize seyahat edebiliyor olmaları. Bütün bu ana sebeplerden dolayı Rana ve Amir, 50 yetişkin ve 5 de ufak misafir ile Marmaris Turunç’da evlenmeye karar veriyorlar. “Marmaris Turunc Dionysos Hotel Dugun Fotolari” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Çiftim bana ulaştıklarında düğün lokasyonlarını yeni belirlemişlerdi. Sonuçta Marmaris Turunc Dionysos Village Hotel’de evleneceklerdi. Aslında kendilerine burayı nerden bildiklerini sorduğumda şaşırtıcı bir cevap aldım. Daha önce bu bölgeye hiç gelmemişlerdi ancak internet araştırması sonrası bu otele ulaşmışlar ve hayran kalmışlardı. Otelin de ilgili yaklaşımı sonucu nihai kararlarını vermişlerdi. Ancak düğün için seyahat etmelerine kadar da oteli ve bölgeyi görmemişlerdi. Buraya ulaştıklarında da yanılmadıklarını anlamışlardı. Tahminlerinden ve fotoğraflardan daha da etkileyici bir yerdi burası.

Turunc Dionysos Hotel Baş Döndürücü Manzara

Otel Marmaris’in Turunç mahallesindeki Kumlubük Koyu’nun yamaçlarında konumlanmış. Diğer bir deyişle de Bozburun Yarımadası’ndaki Kumlubük Kanyonunun tam üstünde ve başlangıcında yer alıyor Dionysos Village Hotel. Tek kelimeyle baş döndürücü bir deniz, kanyon, ve dağ manzarası iç içe burada. Otel tümüyle doğa ile uyumlu mimarisi ile bu manzarayı destekler durumda.

Amos Antik Kenti

Düğün günü sabahı i̇lk olarak Rana’nın hazırlık odasında buluştuk. Bu sırada Rana’nın ailesinin hem neşeli hem de duygusal anlarına tanık olduk. Bir taraftan da Amir’i hazırladık, suit odanın diğer bir bölümünde. Ardından fotoğraf çekimi için ise otele kısa bir mesafede olan Amos Antik Kenti’ndeydik. Özetle burası Kumlubük plajının hemen bitişiğindeki Asarcık Tepesi üzerine kurulu, Roma döneminden kalma antik bir kent. 1300 kişilik amfi tiyatro, surlar, kuleler, anıt mezarlar, tapınak kalıntıları ve kaideler oldukça iyi korunmuş durumda. Aslında burayı sıradışı yapan şey muhteşem Ege Denizi, adalar ve Marmaris Milli Parkı manzarası.

Rana ve Amir öğle sıcağına rağmen büyük bir özveri ile bu tepeye çıktılar ve sonuç elbette sıra dışı oldu. Hem tepedeki manzarada hem de tiyatroda çekimler yaptık. Ayrıca dış çekimin ikinci ayağı ise oteldeydi. Esas olarak buradaki satranç pisti, sonsuzluk havuzu ve odalara çıkan dış merdivenler benim favori noktalarım oldu.

Sofreh Aghd

Öğleden sonra, saat 4 civarı “sofreh aghd” önünde kurulu nikah alanındaydık. Nikah tagının tam arkasındaki fon, denizden 860 metre yukseklere doğru uzanan dağlardan, sol taraftaysa muhteşem Ege denizi ve kanyon manzarasından oluşuyordu. Bu büyüleyici atmosferde özellikle İran ve biraz da batı motifleri ile harmanlanmış bir nikah kıyıldı. Saat 5:30 civarı çiftimiz resepsiyon alanına giriş yaparak hareketli bir ilk dans performansı sergiledi çiftimiz. Gene sofreh aghd önünde aile çekimlerimizi yaptıktan sonra, drone ile tüm davetlileri kadraja alacak şekilde mega bir grup çekimi de yaptık. Gün batımındaki akşam yemeğine, davetli konuşmaları ve kadeh kaldırmalar ile devam etti.

Gecenin danslar kadar keyifli kısımlarından bir de oynanan düğün oyunlarıydı. Davetlilere çiftler ile ilgili sorulan sorular ve cevaplara gösterilen reaksiyonlar çok eğlenceliydi. Pasta kesimi sonrası gece yarısına kadar parti devam etti. Rana, Amir ve tüm davetlileri tanıdığım için çok mutluyum. Ayrıca otel ve tüm ekibi de bu harika organizasyon için tebrik etmek lazım. Çiftime de sonsuz mutluluklar diliyorum.

Marmaris Turunc Dionysos Hotel Dugun Fotolari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın