Londra Türk Dügünü

Ecem + Ali, Hackney Town Hall

Sevgili Ecem Londralı bir düğün fotoğrafçısı, partneri Seda ile harika işler yapıyorlar İngiltere’de. Benim bir workshop um vesilesi ile tanıştık ve tam 1.5 yıl sonra Ecem düğün fotoğrafçısı olarak beni seçti. Bu beni hem çok mutlu etti hem de çok gururlandırdı doğrusu. Tekrar teşekkürler.

Yazının devamını fotoğraflardan sonra bulabilirsiniz….

Turkish Wedding in London pre wedding UK Pre wedding shooting at British Museum british Muesum British Pre Wedding Shooting at London Streets Shooting at London Streets the groom Shooting at London Streets - Groom at Museum Shooting at London Streets - groom Londra Türk Dügünü London Turkish Wedding - bride dress Shooting at London Streets - make up London Turkish Wedding - bride make up Shooting at London Streets - make up London Turkish Wedding - bride 's room goorm getting ready - by Miguel Onieva groom is getting ready london groom is getting ready - by miguel onieva groom is getting ready - by miguel onieva goorm getting ready - by Miguel Onieva goorm getting ready - by Miguel Onieva goorm getting ready bride home london groom home london - by Miguel groom home london going out with brother London wedding photo bride london Turkish Wedding in London Turkish Wedding in London Hackney Town Hall Turkish Wedding in London Hackney Town Hall Turkish Wedding Ceremony in London Hackney Town Hall Turkish Wedding Ceremony in London Hackney Town Hall - groom Turkish Wedding Ceremony in London Hackney Town Hall - bride Wedding Ceremony in London Hackney Town Hall - by Miguel Hackney Town Hall Hackney Town Hall tired couple legs tired couple legs wedding session london wedding photos london wedding photos london wedding photo session london London wedding photo session London wedding photo session London wedding photo session - sunset London wedding photo session - sunset

Diğer bir tanışma hikayesi de bana ikinci fotoğrafçı olarak destek olan sevgili Miguel Onieva Sabido ile ilgili. Kendisi ile düğünden yaklaşık 1 ay önce tanıştık aslında. 1 hafta boyunca İspanya’da benim için çok önemli bir workshop olan Foundation Workshopa katılmıştım. Miguel ’de bu workshop a daha önce katılanlardan ve workshop un event fotoğrafçısıydı. Kapanış günü event ile ilgili hazırladığı efsane sunum hala hafızamda. Kendisi de başka bir çekim için Londra’da idi ve çok şanslıyım ki benim çekimime destek olmak istediğini söyledi. Seve seve evet dedim. Diğer taraftan Londra’da yaşayan sevgili Çağın Özsoy’da bize tüm özverisi ile destek oldu asistanlık anlamında.

Dügün Günü

Düğünden önceki gün sevgili Ecem ve Ali birlikte Londra sokaklarında 3 saatlik bir dış çekim yaptık. British Museum’dan başlayan çekim, Somerset House, Waterloo Bridge ve Milenium Bridge’e uzanan bir Times nehri turu yaptık. Ali’de en Ecem kadar doğal bir insan olduğu için sonuç da doğala yakın fotoğraflardı. Harika bir ısınma turu oldu aslında.

Ertesi gün Londra’daki sevgili dostum Ali Eshghi sağ olsun, Miguel ile beni gelinin evinin oldu Hackney’e bıraktı. Ecem’in harika bir ailesi var. Hem aile ile sohbet etme şansım oldu hem de bol bol fotoğraflama. Hazırlık aşaması sırasında, Miguel ‘de birkaç sokak uzaklıktaki Ali’nin evine gitti. Ali’nin ailesinin misafirperverliğini ve sıcaklığını Miguel anlata anlata bitiremedi. Ardından gelin alma için Ali ve ailesi Ecemlere geldiler. Tam bu arada başta Ecem ve annesi gözyaşlarına tanık olduk. Hem mutlu hem de duygu dolu anlardı.

Nikah Töreni

Nikah ise Hackney Town Hall’da kıyıldı. Burası doğu Londra’nın en köklü evlendirme dairelerinden. Dairesel salon mimarisi tüm davetliler ile nikah merasimini kaynaştırıyor. Nikah töreni sırasında Ali’nin ve Ecem’in gözyaşlarını tutamaması nikâh memuru aileler ve bizleri de ağlattı doğrusu. Müthiş bir andı. Gerçek sevgiye tanık olduk bir kez daha. Nikah sonrası Hackney Town Hall önünde konfeti töreni sonrası giriş merdivenlerinde eğlenceli bir grup fotoğrafı çekimi gerçekleştirdik.

Ardından bizleri bir sürpriz bekliyordu. İki adet klasik tarihi kırmızı çift katlı Londra otobüsü. Yemek yenilecek olan Ev Restoran’a bu otobüsler ile yolculuk ettik. Nostalji kokan bu otobüsler ile Londra sokaklarında dolaşmak harika bir deneyim oldu. Yemek sonrası gün batımında çiftimiz ile Milenium Bridge ve nehir kenarında bir dış çekim yaptık. Ayrıca Miguel Tate Modern’in alt katında harika bir ışık keşfetmiş. Çiftimiz ile burada da sıra dışı bir çekim yaptık.

Tesekkürler

Londra’da sevgili Ecem ve Ali’nin sayesinde Miguel ve Çağın’ın harika desteği ile dolu dolu iki çekim günü yaşadım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Ecem ve Ali sizler harika insanlarsınız. Sonsuza kadar mutlu olun, en kısa sürede görüşmek üzere.

Daha fazla fotoğraftan oluşan slide show için lütfen linke tıklayın:

For more photos check the slide show below:

Londra Türk Dügünü by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın