Londra Türk Düğün Fotoğrafı ve Videosu

Islington Town Hall, İngiltere, Londra

Melis beni Instagram dan yıllar önce takibe alıp ve “Bir gün evlenirsen beni Ufuk Sarisen çekecek” diye karar vermiş. Ardından “acaba Londra’ya gelir mi?” diye de şüpheye düşmüşler benimle irtibata geçmeden önce. Oysaki beni bilenler bilir; yurtdışı düğünleri beni ekstra heyecanlandırır. Bu teklife de coşkuyla yaklaştım ve kısa sürede anlaştık. Videocu arkadaşım Nilgün ile beraber çekim yapacaktık. Bana ikinci fotoğrafçı ve ikinci videocu olarak İngiltere’de düğün fotoğrafçılığı yapan süper ikili Ecem ve Seda yardım edecekti. Ayrıca oraya yeni taşınan fotoğrafçı Durmuş’ta asistanlık yapacaktı. Kadro gerçekten çok iyidi ve İngiliz fotoğrafçıların desteği gerçekten paha biçilmez oldu.

Yazının devamını fotoğraflardan sonra bulabilirsiniz….

Londra dis cekim big bang times river londra londra askeri londra da kina gecesi turkish henna at cyprus kitchen london turkish groom london londra kına gecesi londra gelin makyaj fotogafi london hair turkish bride turkish bride at london londra gelin ve arkadaslari make up in the car london wedding turkish groom london photo turkish wedding photos at london streets Islington Town Hall da dugun gelin arkadaslari tuvallette london couple Islington Town Hall da Turk düğünü Islington Town Hall Turkish Wedding Ceremony Londra Türk Düğün Fotoğrafı London Turkish Wedding Photo London Turkish Wedding video Islington Town Hall Düğün Fotoğrafı londra da düğün Londra Türk Düğün Fotoğrafı londra kervan dugun salonu tuk dugun gecesi londra Londra Turk Dügün Cekimi

Londra’ya düğünden 5 gün önce gittim. Gelmişken şehri biraz içime sindirmek doya doya gezmek istiyordum. Burada yaşayan arkadaşım Ali ile bolca  vakit geçirdik. Ardından Londra’da yaşayan harika düğün fotoğrafçıları Soven Amatya, Marius Tudor, Gabriela Matei ve Natasha Bykova ile buluştuk, fotoğraf sergisi gezdik. Bana sonradan katılan Nilgün ile de 2 gün şehir turlayıp DJI Mavic Pro ile heyecan dolu çekimler yaptık. Kısacası düğün dışında da verimli ve keyifli vakit geçirdik.

Cyprus Kitchen’da Süpriz Kına

Melis ile düğünden 2 gün önce konuştuğumuzda akşam Harringay’de Cyprus Kitchen’da kınaları olduğunu öğrendim ve kendisine gelip biraz çekim yapmak istediğimi söyledim. O da sağ olsun kabul etti. Benim için güzel bir tecrübe oldu. Daha önce kına çekmemiştim ve görsel olarak beni çok heyecanlandıran duygu dolu anlara tanıklık etmek, kırmızı duvağın içinden gözyaşlarını fotoğraflamak müthişti.

Düğün sabahı biz 5 kişilik bir ekip olarak güne biraz erken başlamıştık ve bir kafede kahvaltı ederek gelini hazırlık için beklemeye başladık. Hazırlık Einfield Town’da bir kuaförde başladı. Hazırlık sonrası nedimeler ile birlikte bizi almaya gelen beyaz limuzine bindik. Damat Mehmet ve sağdıçlar da siyah limuzin ile nikahın kıyılacağı Islington Town Hall’a doğru yola çıktılar. Islington Town Hall gerçekten oldukça etkileyici bir nikah salonu. Burada nikah anı boyunca ve sonrasında bol bol fotoğraf çektik. Nikah sonrası da çift çekimlerini Islington Town Hall’un içinde ve etrafında gerçekleştirdik. Kısa sürede birçok alternatifli çekim yaptığımız için içimiz rahat bir şekilde düğün resepsiyonun olacağı Kervan Banqueting‘e geçtik. Burası genelde Londra’da yaşayan Türklerin tercih ettikleri bir düğün mekanı imiş. Ece ve Seda burayı oldukça yakından biliyorlar ve genelde tüm Türkler burada evlendikleri için biraz mekandan sıkılmış durumdalar. Ancak benim için yeni bir yer olduğundan keyfim oldukça yerindeydi. Bolca çekim yapıp otelimize döndük.

Tüm ekibe yardımları ve çiftimize de misafirperverlikleri için tekrar teşekkür ediyorum.

[youtube id=”jLRdriFYzbk”]

Londra Türk Düğün Fotoğrafı ve Videosu by Ufuk Sarışen

RELATED POSTS

Yorum yapın