Kıbrıs Fotoğrafları Cosmopolitan Bride’da

Kıbrıs Fotoğrafları: Gecen senelerde düğününü çektiğimiz Rozen sayesinde tanımıştık kardeşi Sesil ile. Rozen ve Hüseyin’in düğünü üzerinde çok çalışılmış çok zevkli tasarlanmış bir organizasyondu. Sesil ‘in düğünü de en az onunki kadar etkili olacaktı belli ki. Bunda da yanılmadık gerçekten. Kuzey Kıbrıs tecrübesiyle net bir şekilde söyleyebilirim ki: bu senenin en güçlü görsellerinden biri ortaya çıktı. Le Chateau Lambousa Hotel Girne’de gerçekleşen çekimi ve çiftimizin Cosmopolitan Bride Dergisinde yayınlanan röportajını aşağıda bulabilirsiniz.

Kuzey Kibris Dugun Fotografcisi
Kuzey Kibris Dugun Fotograflari
Kuzey Kibris Dugun davetiye
Kuzey Kibris Dugun masa süsleme
Le Chateau Lambousa Hotel wedding ideas
Kuzey Kibris gelinlik model
Kuzey Kibris Dugun hazirliklari
nedime fotograflari
 Kibris Dugun gelin fotograflari
Kibris Dugun Fotograflari dis cekim
Kuzey Kibris Dugun Fotograflari
Kuzey Kibris Le Chateau Lambousa Hotel nikah fotograflari
wedding photography north cyprus
Kibris Dugun Fotografları dantel gelinlik
Dugun Fotografları ilk dans
north cyprus wedding ideas
Kibris Le Chateau Lambousa Hotel
Kuzey Kibris Dugun eglencesi
wedding party bridemaids groomsman north cyprus
cyprus wedding cake ceremony akpinar Patisserie

“Hazırlık süreci 7 ay öncesinden başladı ve en güzel kısmı hayallerimi kendi çizimimle gerçeğe dönüştürmemdi. Rustic ve vintage konseptli bir düğün arzusu ile başınızı havaya kaldırdığınızda gördüğünüz tek şey, çalıların üzerlerinde mumlarla doldurulmuş cam kavanozlar, çiçeklerle doldurulmuş ampuller ve ayrıca inci salkımları olması için özel tasarımlar yapıldı. Bu hayalin gerçek olması için olasılıkları araştırmak en fazla zamanı alan oldu. Yaratıcı bir fikir ile yatay şemsiyelerin iskeleti kullanılarak üzerlerini çalılar ile döşetmeyi başardık. Konseptin hazırlık sürecinden sonra sarı taşlı eski tarz görünümlü ender mimarisi olan düğün mekanımızı seçmemizde zor olmadı.

Detaylar : Masalarda odun kütükler, üzerlerinde yine kavanozlar ve romantik çiçek gurubundan pioni, cresenten, waz, gipsy, Fransız danteli; nikah alanında ise patchwork koltuklar, yadigar nakış işlemeli tabureler ve evet darken eski bir avize altında yataktan yapılmış özel salıncakta bir ömrün ilk saniyeleri hazırlandı.

Davetiyeler: doğal malzemeler ve el emeği özelliğini koruyarak doğal kağıt ve odun parçacıkları, mini kozalak ve kuru çiçek ile tasarlandı. (Tinkerbell davetiye – düğün.com aracılığı ile bulundu.)

Unutulmazlar detaylar ve küçük dokunuşlar

Gelin buketim: Klasik el buketi yerine, yüzüğümden sarkan uzun inci salkımları, aralarında orkidelerin olmasını tasarladım.

Hediyelikler: en çok ilgi çeken eski kapı anahtarının açacak olması ve üzerinde ‘key to my heart, bottle opener’ yazmasıydı.

Kokteyl : Klasik kokteyl masası yerine fıçılar masa olarak kullanılırken, odun parçaları inciler ile süslenip fıçılara bağlandı. Nikah ilk olarak kokteyl ile elektronik keman gurubu eşliğinde başlayarak; aile geleneği olan kavrulmuş fıstıklar külahlarda dağıtıldı ve damat & geline özel ‘Rosebud’ kokteyl cam kavanozlarda ikram edildi.

Nikah : Kenan’ın favorisi olan Bob Marley’nin ‘Sun is shining’ Café del mar versiyonu ile nikaha giriş yapıldı. Kenan nikah alanında beklerken, minik yeğeni elinde ‘uncle, here comes your girl’ pankartı ile eşlik etti.

Gelinlik : Gelinliğimin dantel ağırlıklı, romantik bir model olmasını istiyordum. Uzun bir zaman siteler, dergiler ve butiklere baktıktan sonra buralarda beğendiğim tüm detaylar ile hayalimde tasarladığım modeli bir araya getirmeyi ve en çok korktuğum şeyi yapıp diktirmeye karar verdim. Hazırlığımın en eğlenceli, heyecanlı, samimi ve çok güzel dostluklar edindiğim bir süreçti.

Düğün Bilgileri :

Düğün Mekanı : Le Chateau Lambousa Hotel

Organizasyon Firması : Sesil Erdal Güvensoy

Gelinlik : Stalo Theadouru

Gelin Ayakkabısı : El yapımı

Damat Ayakkabısı : Twin

Gelin saçı : Aspelya Beauty Salon

Gelin makyaj : Memduh Erdal – Beaute & Prestige L’Original

Kuzey Kıbrıs Düğün Fotoğrafçısı : Ufuk Sarışen Photography

Düğün Videosu : Ufuk Sarışen Videography

Müzik: Ezgi & Eril, Gommalar & PapaGiorgios

Çiçek : Ayşe Onat

Pasta : Akpınar Patisserie

Balayı : Como, Lugano, Annecy, Positano

Fotoğraf ve Video | Ufuk Sarışen

RELATED POSTS

Yorum yapın