Cosmopolitan Wedding Röportajı: Rozen ve Hüseyin ile Kıbrıs Düğünü

Cosmopolitan Bride Dergisi için Rozen ve Hüseyin ile düğün hikayelerini konuştuk.

Nasıl tanıştınız ?

Eşimin kız kardeşi ile olan arkadaşlığım vesilesiyle tam yedi yıl önce tanıştık.

Evlenme teklifi nasıl oldu ?

Evlenme teklifi aile ve sevdiğimiz yakın dostlarımızla geleneksel her kış gittiğimiz kayak tatilimiz sırasında Avusturya’da  Chamonix’de  gerçekleşti.  14.02.2011 günü Avrupa’nın en yüksek dağı olarak bilinen Mont Blanc dağının zirvesine çıkmak için hazırdık ve teleferik ile dağın en son noktasına varıldığında yaklaşık yirmi kişiden oluşan grubumuzun ellerindeki kameraların ve fotoğraf makinelerinin bize doğru çevrildiğini gördüğümde eşimin o sırada dizlerinin üstüne çökmüş tek taşı bana uzattığını fark ettim, ve o an herkesin bu özel günden haberi olduğunu anladım. Her yeri beyaz kaplı şehri tepeden seyreden turistlerde bizim şampanya patlatmamıza, sevinçten ağlamamıza, ve en önemlisi de evet dememize şahit olmuşlardı.

Ne kadar süre sonra evlenmeye karar verdiniz ?

Yedi yıllık beraberliğimizi evliliğe doğru götürmek için  ilk adımı nişanlanarak 2012’de attık ve 2013 için düğün tarihimizi aldık.

Çocukluğunuzdan beri nasıl bir düğün hayal etmiştiniz ?

Çocukluktan beri benim için düğün hep bir gelinlikten ibaretti, fakat farklı bir şeyler yapacağımı her zaman biliyordum.

Düğününüze kaç ay kala hazırlıklara başladınız ve bu süreç nasıl geçti?

Düğün hazırlıklarımıza tam 1 yıl öncesinden başladık. Bu süreç her zaman meslek olarak yapmayı hayal ettiğim düğün organizasyon kısmını kendi düğünümde gerçekleştirmeye karar verdiğimde başladı.  Masa örtüsünden, hediyelerimize, konsept ve tasarımı kendim planlayarak ailemizin de çok büyük  yardımıyla hayalleri gerçekleştirmeye başladık.

Bu 1 sene içerisinde mekan, gelinlik, damatlık, çiçekler, davetiyeler yavaş yavaş şekil almaya başladı ve hayatımızın en eğlenceli ve en heyecanlı sürecini hep beraber tamamladık.

Gelinlik seçimini nasıl yaptınız ?

Gelinlik seçimimin düğün konseptimizden dolayı az çok nasıl olması gerektiğini biliyordum. Kumda bir düğün için sade ve kabarık olmayan bir gelinlik seçmem gerektiğine karar verdim. Ailemle gittiğim provalarımda, bir çok denediğim gelinlik arasından elimde fotoğrafıyla gittiğim gelinliğe karar verdim. Işığın pırıltısı dediğimiz küçük taşlarla işlenmiş ve sırtının zarif dekoltesi tam bir yaz günü, ve sahil düğününe aitti. En önemlisi de kendimi içinde çok rahat hissediyordum.

Hayalinizdeki gibi oldu mu ?

Hayalimdeki gelinlik çocukluğuma dayalı olduğu için hep kabarık bir gelinlikle evleneceğimi sanırdım, yine de hayalleri yaşamadan bilemeyiz! Şimdi gerçekleştiği için gerçekten hayalim buymuş diyebiliyorum.

Gelin makyajınızda hangi renkleri ve hangi güzellik markalarını tercih ettiniz ? Neden?

Kullanacağınız marka veya renkler Yüzünüzü ne kadar iyi tanıdığınıza bağlıdır. Gelin makyajımın sade ve kusursuz gözükmesini istiyordum, doğal fakat çarpıcı bir görüntü elde etmek için siyah ve kahve tonlarıyla gözüme odaklanmayı tercih ettik.  Makyajımda bir çok farklı markayı bir arada kullandık çünkü kendimizi bir marka ile sınırlamak istemedik.

Gelin saçınızı nasıl yaptırdınız ? Neden böyle bir model tercih ettiniz ?

Yaz düğünü olduğundan ve mekanın deniz kenarında olmasından dolayı seçimimi toplu bir saçtan yana kullandım. Örgüden bir taç ile dağınık bir topuz yaptık ve saçımı son olarak ta çok küçük taşlı bir taçla ile tamamladık.

Fotoğraflarınızı seçerken neye önem verdiniz ve fotoğrafçınızla birlikte nasıl bir konsept seçtiniz ?

Fotoğrafları seçerken doğal hâlimizin estetiğini bozmadığımız, kendimizi o anın akışına bıraktığımız, heyecanımızın gizli olmadığı, sevincimizin her kareye yansıdığı, fotoğraf çekimi esnasında eşimin yaptığı şakalarla güldüğümüz, ailemin üç jenerasyonuyla tek tek eşime doğru yürüdüğüm, ve hayatımızın en önemli duygu yüklü anlarını seçtik. Eğlence esnasında yaşananlar ve gecenin denizde sonlanmasıyla aklımızda baştan sona kısa bir film şeridi gibi seçimler yaptık.

Fotoğrafçımla yaptığımız konsept seçimi onun gözleminden ibarettir, onun bizi senelerdir tanıdığını varsayarak ve bizimde ona güvenmemiz her şeyi akışına bırakmamızı sağladı.

Alyans seçimi yaparken nelere dikkat ettiniz ? Son trendler bu seçiminizde etkili oldu mu ?

Düğün alyansımızı seçerken klasik ve trendi geçmeyen bir model olmasını tercih ettik.

Trendlerin etkisi acabalarımızı hafifletmek için sadece araştırmamıza yardımcı oldu, yine de seçimimizi parmağımıza yakışanı seçerek karar verdik.

Düğün mekanını seçerken nelere dikkat ettiniz ?

En önemlisi deniz kenarında bir mekan olmasıydı ve ikinci olarak ta kumun üzerine yerleştirilecek masaların ve sandalyelerin zeminde rahat durması için sürülmüş bir kumun olmasıydı. Bunlardan da önce tam donanımlı, profesyonel ekibe sahip bir Hotel olmasıydı.

Nelerden esinlendiniz ?

Farklı bir düğün olmasını istiyorduk, geleneklerin dışında, ve küçük bir düğün olmasına karar verdikten sonra kumda düğün yapma fikrini ailelerimize daha kolay kabul ettirdik. En büyük esin kaynağımız düğünümüzden önce aile ve arkadaşlarımızla gittiğimiz CUBA tatilimiz oldu. Orda kaldığımız Varadero adasındaki nikah tazeleme törenleri aklımızda olabilirimi diye bir iz bırakmıştı.

Masa dekorasyonu, organizasyon ayrıntıları ve davetiyeler nasıldı?

Masa dekorasyonu deniz mavisi renginde düz bir masa örtüsü üzerine kuruldu. Her masada bulunan vazoların içini mekanın kumuyla doldurduk ve gerçek kumların üzerine büyüklü küçüklü mumlar yerleştirdik. Vazonun etrafını deniz mercanlarını anımsatan çiçek türleri ile çevirdik. Son olarak da deniz yıldızları ve kabukları çiçeklerin aralarına koyduk. Yemekli bir davet olduğundan nikah öncesi misafirleri kokteyl bistrolarımızda, Küba müzikleri eşliğinde canlı müzik ile ağırladık. Bistrolar iki çeşit konsept ile süslendi. birinci konseptimiz büyük deniz kabuklarının iç kısmına yerleştirdiğimiz çiçeklerdi, ikinci konsept incili ananas ve yeşil elmalardı. Tabi ki en önemli konseptimiz çadır altında kıyılan nikah için hazırladığımız mekandı.

Nikah alanına yürüme yolumuz geminin sahile yanaştığı merdivenden itibaren meşaleler ile başladı. Konukların nikahı bekleme esnasında oturduğu beyaz tiffanny sandalyelerin arkasına deniz mercanına benzeyen çiçeklerle süslendik. Nikaha yürüyüş yolunu 6 adet üstü püsküllü kabuklarla çevrili ayaklı demirlerle canlandırdık. Organizasyona denizin yaşamını ve yazın her detayını taşımaya çalıştık.

Masa konseptimize başka eklediğimiz bir detayda tüm ailenin bayanlarıyla tek tek yaptığımız şekerliklerdi. Yine Kübayı anımsatan bir detayda düğün sırasında beylere dağıtılan puro hediyeleriydi, bayanlara ise kız kardeşimin düğünüme özel sürpriz hazırladığı hediyeler dağıtıldı. Düğünümüzün en eğlenceli konseptlerinden bir tanesi de alcholoco ekibinin geç saatte bayan garsonlarıyla farklı içecek konseptlerinin sahneye servisi geceye renk kattı. Davetiyelerimizin de bu temaya uyumlu olmasına dikkat ettik, sadece bir adet deniz yıldızının püskül detayı da davetiyemizin tasarım parçası oldu.

Düğün organizasyonunu yaparken konseptin ana rengini neye göre belirlediniz ? ( mekanda kullandığınız ana renkler )

Konseptin ana rengi deniz mavisiydi ve beyazdı. Konseptin ana rengini sahil düğününe göre seçtik.

İlk dansınızı hangi Şarkıyla yaptınız? Profesyonel yardım aldınız mı?

İlk dans şarkımızı love is ordinary eşliğinde yaptık. Müzik seçimlerinde profesyonel yardım alarak orkestra şefimizin düğün akışına göre hazırladığı programı uyguladık.

Düğünde hiç küçük aksiliklere karşılaştınız mı? Bunları nasıl çözümleriniz ?

Düğünümüz esnasında tabi ki bir kaç küçük aksilikler yaşadık. Sipariş ettiğimiz yeşil renkteki ana konsept çiçeğimiz mora yakın bir renk geldi, bunun önüne doğadan başkası geçemezdi ve bizde bu şekilde kullanmaya karar verdik. Nikahın bitişinde uçurtulacak güvercinlerimizi bulamadık, bunu da evli olduğumuz ilk günün sabahı yaparak Çözümledik. Bir başka küçük aksilik Nikaha denizden geliş saatimin gecikmesiyle oluştu ve güneşin batışını yakalayamadık, yine de meşalelerin yanması düğünün akışını etkilemedi, sadece fotoğraflarda güneşi arkamıza alamadık. Maalesef aksilikler olabiliyor fakat olduğu gibi her şeyin yine de güzel olmasını engellemiyor, bazen iyiki de olmuş bile diyorsunuz.

Sizce düğünün en heyecanımızın anları hangi anlardı ?

Düğünün en heyecanlı anları düğüne bir kaç saat kala hazırlık anlarıydı çünkü 1 senenin emeği aşağıda hazırlanıyordu ve siz buna ancak nikah saati şahit olabiliyorsunuz. Fakat o an paha biçilmezdir çünkü kurduğunuz pazılın tamamlanmasını görmek için beklediğiniz anı yaşamak muhteşemdir. Tabi ki bizim için en heyecanlı anlarımızdan biride sorulan soruya cevap vermek oldu. Aylarca vereceğiniz cevabı nasıl versem sorusu heyecanınızın etkisinden bambaşka şekilde ağzınızdan çıkıyor.

Arkadaşlarınız veya ailenizin tarafından size sürprizler yapıldı mı ?

Düğünde sürprizlerden en güzeli yeğenlerim sahneye çıkarak o güne özel romantik bir şarkı çalıp söylemeleri oldu ve bizde bu anı dans ederek paylaştık.

Balayı için nereyi seçtiniz ? Neden ?

Balayı için Maldivleri seçtik çünkü eşim daha sakin ve adalarda bir tatil geçirmek istemişti. Ben daha çok şehir görmek istiyordum fakat gittikten sonra  ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı anladım.

INFO

Damat isim : Hüseyin Esenboğa

Yaş : 30

Meslek : Elektrik mühendisi

Gelin isim : Rozen Erdal Esenboğa

Yaş : 27

Meslek : Grafiker

Evlilik tarihi : 31.08.2013

Düğün mekanı : Arkın Palm Beach Hotel

Organizasyon Firması : Rozen Erdal Esenboğa

Gelinlik : Pronovias – Elie Saab – Ugena

Damatlık : Etro

Gelin Ayakkabısı : Jimmychoo

Damat Ayakkabısı : Tods

Gelin Saç : Arzu Çevre

Kıbrıs Fotoğrafları : Ufuk Sarışen

Düğün Sineması: Ufuk Sarışen

Müzik : Orkestra Vals

Çiçek : Ayşe Onat

Pasta : Special Cakes – Hamide Ahmetraşit

Balayı : Maldives – Taj Exotica Resort & Spa

Kıbrıs Düğün Çekimi
Kıbrıs Düğün Çekimi
Kıbrıs Düğün Çekimi
Palm Beach Düğün

Kıbrıs Düğün Çekimi by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın