Kibris Cosmopolitan Bride, KKTC Düğün Çekimi

Kibris Cosmopolitan Bride: Gazimağusa Palm Beach Hoteldeydik, Özge ve Karsten’in düğün gününü fotoğraflamak ve kısa filmini hazırlamak için. Plaj otellerinde en sevdiğim şeylerdendir; Gelin ve Damadın düğün hazırlıklarına başlamadan önce, sahilde tek başıma fotoğraf çekimi yapmak. Özge’yle Karsten de sağ olsunlar beni kırmadılar ve sahilde birlikte fotoğraf çekimi yaptık, ardından hazırlıklar ve harika bir geceye tanıklık ettik. Düğünden sonraki bir gün, bu sefer de Girne civarında dış çekim yaptık. Ardından çiftimizi evlerine yani Madrid’e uğurladık. Bir kez daha anladık ki; KKTC fotoğraf ve video çekimi için olağandışı fonlar sunuyor bizlere.

kıbrıs denizi
kayıp şehir maraş görünüm
Kibris Cosmopolitan Bride
KKTC sahil çekimleri
Kibris Cosmopolitan Bride
North Cyprus trash the dress
KKTC plajları
North Cyprus Luxury Weddings
Kibris Cosmopolitan Bride
Kibris Cosmopolitan Bride
opucuk
Kibris Cosmopolitan Bride
KKTC damat hazırlığı
Kıbrıs düğünü
Kibris Cosmopolitan Bride
Kibris Cosmopolitan Bride
Kibris Cosmopolitan Bride
Girne gelin damat fotografları
Kibris Cosmopolitan Bride
Kibris Cosmopolitan Bride
Palm Beach Düğün Fotografları
Kibris Cosmopolitan Bride
Kibris Cosmopolitan Bride
Kibris Cosmopolitan Bride
Kibris Cosmopolitan Bride
Gece eğlence
Kibris Cosmopolitan Bride
kıbrıs gece düğün fotoğrafı
Kibris Cosmopolitan Bride

Çiftimizin Cosmopolitan Bride Dergisinde Yayınlanan Hikayesine Gelince;

  • Nasıl tanıştınız?

İki biyoloğa uyacak şekilde laboratuvarda tanıştık ama birbirimize olan ilgimizi bir latin dansı gecesinde anladık.

  • Evlenme teklifi nasıl oldu?

Aralık ayında soğuk bir cuma gecesi Karsten beni işten sonra kaçırdı diyebiliriz. İspanya’nın güneyinde güzel küçücük sıcacık bir plaj köyüne gittik. Orada ertesi gün deniz kenarında Türkçe evlenme teklif etti. Her şey çok romantik ve komikti.

  • Düğününüze kaç ay kala hazırlanmaya başladınız? Bu süreç nasıl geçti?

9 ay önce başladık. Düğünümüz Kıbrıs’ta olacağı ve biz Madrid’de yaşadığımız için aslında bu dönem biraz zor ve yorucu geçti. Tabii ki tatlı bir yorgunluk ama yine de yurt dışından gelecek çok misafirimiz olduğu için bir tek düğün hazırlığı değil ama onlara ülkemi tanıtmak ve gezdirmek için de çok detaylar planladık.

  • Gelinlik seçimini nasıl yaptınız? Hayalinizdeki gibi oldu mu?

Sanırım ben klasik bir kız değilim çünkü aslında hayalimde bir gelinlik hiç olmadı. Bu da isleri zorlaştırdı tabii çünkü ne aradığımı bilmediğim için çok gelinlik denedim. En sonunda Barselona’da bir tasarımcı benim kişiliğime ve düğün tarzına göre harika bir gelinlik tasarladı. Hem  deniz kenarı olduğu için midye tonu renkleri kullandı hem de gece boyu rahat rahat dans etmek için uzun eteği çıkar şekilde yaptı. Kısa eteği de latin dansına uyacak bir şekilde tasarladı. Böylece aslında iki gelinliğim oldu, bir uzun bir kısa 🙂

  • Düğün fotoğrafçınızı seçerken nelere dikkat ettiniz ve fotoğrafçınızla birlikte nasıl bir konsept belirlediniz?

Fotoğrafta istediğimiz özellikler modern, yaratıcı ve doğallıktı. Bütün bu özellikleri Ufuk Sarışen’in fotoğraflarında bulduk. Fotoğrafta ve video da da bu modernliği yakalayabilen bir ekip olması bizim için önemliydi. Tabii ki her şeyde olduğu gibi daha önce evlenen arkadaşlarımızın önerilerine de önem verdik. Bir de Karsten’la iletişim kurabilecek şekilde iyi İngilizce konuşan bir ekip istedik.

  • Düğün mekanını seçerken nelere dikkat ettiniz?

Daha önce de bahsettiğim gibi gerçek kum üzerinde bir plaj düğünü istediğimiz için aslında seçimlerimiz kısıtlıydı. Ve plajın dışında, küçük butik otel tarzında bir yer aradık. Tabii ki Karsten alman olduğu için, profesyonelliğe de çok önem verdik.

  • Masa dekorasyonu, organizasyon ayrıntıları, davetiyeler nasıldı?

Davetiyelerimizi kendimiz tasarladık. Yakın arkadaşımız Mehmet Erdoğan in çektiği fotoğraflarda kırmızı renkleri öne çıkaracak şekilde sade bir davetiye düzenledik. Yurt dışındaki misafirlerimize daha çok bilgi verebilmek için bir de web sayfası hazırladık ve elektronik save the date gönderdik. Organizasyonda tamamen Bastaci organizasyondan Kadriye ablanın hayal gücüne güvendik. Yıllardır bu isi yaptığı için deneyimine ve yaratıcılığına dayanarak bize çok özel deniz altını yansıtan bir masa ustu dekorasyonu yarattı. Bizim için aslında en önemli detaylardan biri müzikti. Hem yabancı hem yerel hareketli şarkılar çalabilen bir grup istedik. Sağ olsun İzmir Express bize tam istediğimiz gibi bir parti havası yarattı.

  • Sizce düğünün en heyecanlı anları hangi anlardı?

Birbirimize verdiğimiz sözler.. Bunları o an için sürpriz olarak bıraktığımız için çok özeldiler. Tabii ki ilk dansımız ve yıllardır görmediğimiz dünyanın her yerinden gelen arkadaşlarımızı ve ailemizi hep bir arada gördüğümüz o ilk anlar…

  • Balayı için nereyi seçtiniz? Neden?

Kolombiya’yı seçtik. Sanırım latin kültürüne olan ilgimiz şimdiye kadar anlaşıldı. Deniz, dağ ve şehirlerin kombinasyonunu sunabilen bir latin Amerika ülkesi istedik o yüzden Kolombiya’yı seçtik.

Düğün Bilgileri

Gelin/damat meslek: Biyolog- araştırmacı

Düğün mekanı: Arkın Palm Beach hotel

Organizasyon firması: Bastaci

Gelinlik: Jordi Dalmau Novias

Damatlık: Tween by damat

Gelin ayakkabısı: Miu Miu

Damat ayakkabısı: İnci deri

Gelin saç: Vedi kuaför- Naci Bayramoğlu

Makyaj: Ece emin

Fotoğraf: Ufuk Sarişen photography

Video: Ufuk Sarışen videography

Müzik: İzmir Express

Çiçek : Baştaci

RELATED POSTS

“Kibris Cosmopolitan Bride, KKTC Düğün Çekimi” üzerine 2 yorum

Yorum yapın