Kapadokya’da Romantik Fotograflar

Maryam ve Hossein Belmont Kaliforniya’dan düğün fotoğraf çekimleri ve balayı için Türkiye’ye gelen bir çift. Kapadokya için en ideal dönemde Mayıs ayı sonunda bir gün doğumu öncesinde buluştuk. “Kapadokya’da Romantik Fotograflar” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Aslında tüm çekimi kaldıkları Sultan Cave Suits‘de gerçekleştirmek istediler. Sabah balonlar havadayken sosyal medya sayesinde oldukça üne kavuşan otelin halılar ile kaplı terasında çekim yapacaktık. Ancak buranın tüm çekim için çok da ilginç olmadığını kendilerine anlatınca planı değiştirdik. Öncelikle teras ve manzarısı elbette güzel ancak aynı şeyi tüm otel misafirleri de yapmak isteyince saatler süren bir çekim yapmak burada mümkün değil. Çünkü genelde çekim sırası oluyor. Ayrıca balonların kalkışının sizin hemen yanı başınızdan olması da muhteşem bir his. O sebeple balon kalkış alanından başladık çekime.

Sultan Cave Suites

Herşeyden önce çok şanslıydık çünkü balonlar havalandı. En sıcak havalarda bile bu bazen mümkün olmayabilir rüzgar sebebi ile. Ardından sırası ile Aşk Vadisi, Kızılçukur panoramik manzara tepesi, Üçhisar Argos in Cappadocia Hotel, Kızılvadi mağaraları, Çavuşin ve Göreme kilise mağarasını ziyaret ettik. Buralarda hem romantik hem de neşeli çekimler yaptık.

Son olarak da çiftimizin kaldığı Sultan Cave’e geldik. Burada yaptığımız çekimlere drone fotoğrafları da ekledik. Drone ile fotoğraf çekmek gerçekten çok heyecan verici. Sizin ulaşamadığınız yüksekliklere ve açılara elinizdeki ekrandan bakarak fotoğraf çekebilmek gerçekten önemli bir fotoğraf devrimi. Ben her zaman drone görüntülerinden etkileniyorum ve yeni bir şeyler yapabilmek için uğraşıyorum.

Sevgili Maryam ve Hossein’e tüm süreç boyunca nazik ve uyumlu tavırları için çok teşekkür ediyorum. Sonsuz mutluluklar diliyorum. 

Kapadokya’da Romantik Fotograflar by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın