Kapadokya Irakli Cift Fotograflari

Fatima ve Ashty Irak Erbil’den gelen yeni evli bir çift. Düğün sonrası çekimlerini Kapadokya’da yaptırmaya karar veriyorlar ve benimle iletişime geçiyorlar. Sabah onları 05:45 ‘de otellerinden alıp balon kalkış noktasında çekimlerimize başladık. “Kapadokya Irakli Cift Fotograflari” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Şanslıydık ki balonlar havadaydı. Balonlar ortalama 2 saat havada kalıyorlar gün doğumu sırasında. Bunun da yaklaşık son 45 dakikasında iniş başlıyor ve balon sayısı oldukça azalıyor. Bu sebeble özellikle ilk 1 saatte oldukça hızlı hareket etmemiz gerekiyor. En az iki üç çekim noktasına gittiğimiz için bu anlarda hem rüzgar yönünü hem de balonların gideceği yeri iyi kestirmek gerekiyor. Ayrıca ışığın yönü ve doğru fonları seçmek de önemli. Bu sebeple bu bölgede tecrübeli olmak, balonlar ile çekim açısından çok önemli.

Paşabağları

Balonların ardından Paşabağları’nda çekime devam ettik. Burası Rahipler Vadisi olarak da anılmakta. Özetle Paşabağları peri bacaları ve mağaraların en güzel örneklerinin bir arada bulunduğu bir alan. Son dönemlerde açık hava müzesine dönüştürüldü ve alana giriş biletli oldu. Buradaki arka planları kullanarak da eğlenceli bir çekim yaptık.

Sonra Doğa Binicilik At Çiftliği’ni ziyaret ettik. Burada da oldukça iyi biniciler olan çiftimiz ile çekimler yaptık. Her ikisi de çocukluklarından beri atlar ile haşır neşir olduklarından özellikle bu çekimi yapmamızı istediler. Vadide ufak bir at turu da yaptık çiftimizle.

Son olarak ‘da çiftin kaldığı Artemis Cave Hotel’e geçtik. Burada da kısa bir çekim yaparak günü sonlandırdık. Bu keyifli çift ile zaman geçirmek benim için ayrıcalıktı. Tekrar görüşmek umuduyla.

Kapadokya Irakli Cift Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın