Gülşah ve İlker ile İstanbul Büyükçekmece

düğün fotoğrafı
düğün fotoğrafı
düğün fotoğrafı
düğün fotoğrafı
düğün fotoğrafı
düğün fotoğrafı
düğün fotoğrafı
düğün fotoğrafı
düğün fotoğrafı
düğün fotoğrafı
düğün fotoğrafı
İstanbul Büyükçekmece Düğün
İstanbul Büyükçekmece Düğün
İstanbul Büyükçekmece Düğün
İstanbul Büyükçekmece Düğün
İstanbul Büyükçekmece Düğün
İstanbul Büyükçekmece Düğün
İstanbul Büyükçekmece Düğün
İstanbul Büyükçekmece Düğün

Gülşah ve İlker ile Sıra Dışı Bir Çekim

Gülşah Aşiret (28) ve İlker Horasan (30) ile birlikte İstanbul’un Avrupa  Yakasında Büyükçekmece civarındaydık. Gülşah ve İlker düğün hikayesi fotoğraf çekimi yanı sıra, doğal fotoğraflardan oluşan bir dış çekim istiyorlardı. Aslında ne istediklerini de çok iyi biliyorlardı. Hatta düğün gününde bir süre önce fotoğraf çekimi için olası güzergahları keşfetmişler, fonların fotoğraflarını çekmişler ve bunu da bana maille göndermişlerdi. Ben de bu fonları önceden analiz etme fırsatı bulmuştum. Elbette bunun hedefledikleri fotoğraflara ulaşmada oldukça etkisi vardı.

Istanbul Büyükçekmece Fotoğraf çekimi için başlangıçta oldukça kısır gibi gözükse de kapsamlı bir ön çalışma ile etkili sonuçlar çıktı diyebiliriz. Elbette bunda çekim öncesi ve çekim sırasında çiftin emeği yatsınamaz. Gülşah ve İlker ile gerçekten çok uyumlu ve eğlenceli bir çekim gerçekleşti. Albüm tesliminde kendilerine de söyledim: “Bu albümden ayrılıyorum diye çok üzülüyorum, bir tane de kendime bastıracağım” 🙂

Şimdi Gülşah ve İlker’in hikayelerini kendilerinden dinleyelim:

Nasıl tanıştınız? Ne kadar sonra evlilik kararı aldınız ve teklif nasıl oldu?

Çok yakın bir arkadaşımızın nikah şahitleriydik ve ilk kez birbirimizi bu nikahta gördük, tesadüftür ki ikimizin de aynı yerde oturduğunu öğrendikJ Arkadaşça görüşmeler başladı. Biber gazlarını ve suları birlikte paylaşınca sanırım hayatı da paylaşabileceğimizi düşündük:) Ve 1 hafta içinde ilişkimiz başladı, evlenelim mi hiç konuşmadık zaten bu yolda ilerlediğimiz çok açık ve netti. 1,5- 2 ay içinde birbirimizin aileleriyle tanıştık. Herkesin elektriği birbiriyle çok güzel tutmuştu. 29 Ağustos’ta evlilik teklifi geldi. İlker odamı ağzına kadar balonlarla doldurmuştu, “seni seviyorum” yazısı duvarda, yatağımın üzerinde şahane kır çiçekleri. Müthiş bir organizasyon yapmıştı. İş yerinden dönüşte buluştuk. Kötü bir gün geçirmiştim dolayısıyla tüm sinir tepemdeydi. İlker, telefonuna ufak bir ses kaydı yapmıştı. Bu arada annemin kendisini kahveye davet ettiğini söyledi. Eve doğru yürürken ses kaydını dinlememi istedi ancak ben tüm ısrarımla dinlemek istemediğimi söylüyordum. Cadılığım tutmuştu galiba:) Sonunda tabii ki dinlemeye başladım. Muhteşemdi, ilk tanışmamızdan itibaren geçen süreci anlatıyordu. Ara ara da yönlendirmeler yapıyordu. “Şu anda eve gelmek üzereyiz, merdivenleri çıkıyoruz..gibi”. Ses kaydı odama gitmemi söyledi, gözlerini kapat dedi. Ve “aç “ dediğinde gözlerimi açtım. Balon havuzuna düştüm sandım:)) Ve sonra benim mucizem, bana evlenme teklifini etti. Hayatımın en anlamlı “Evet’i” oldu..

Neden Kır Düğünü?

Yemyeşil çimler üzerinde renkli tüllerle süslenmiş masalar.. Hem çok sade hem çok şık hem de çok samimi.. Karakter olarak bizi en iyi anlatacak  konseptti. Çiçekten taç ile yapılmış duvak, kır çiçekleri elimde, minik davetlilerimizin özgürce  koşuşturması, doğayı teneffüs etmek.. Bunları başka hiçbir yerde sağlayamazdık 🙂

Şehir dışı olduğu için organizasyon zor oldu mu? Bir organizatörle mi çalıştınız yoksa her şey sizin elinizden mi geçti?

Şansımıza şehir dışı bir organizasyon değildi. A’dan Z’ye her şey ikimizin elinden geçti.  Kuaför, benim uzun zamandır gittiğim kuaför olduğu için o cepteydi. Düğün mekanı da uzun zamandır tanıdığım sevgili dostumun yeriydi. Oraya gittiğim ilk günden itibaren, bir gün burada evleneceğim diyordum ve sonunda oldu (İlker’im, canım sevgilimde buna hiç itiraz etmedi sağ olsun). Bu nedenle düğün mekanına da kolayca tik attık. Orkestra seçimi, çalınacak parçalar, düzen, davetiye seçimi, davetli listesi, davetiyelerin postalanması, LCV’ler, içimize sinene kadar ta Üsküdar’a kadar fotoğrafçı ziyaretleri. vs.ler. Şükürler olsun sonunda fotoğrafçı Ufuk Sarışen ile tanıştık ve liste de fotoğrafçı seçimine kocaman bir tik attık:) Düğüne dair her şeyde biz varız:)

Gelinlik Damatlık ve aksesuarlar nereden ?

Gelinlik : Oleg Cassini,

Ayakkabı : Divarese

Takı : Anne hediyesi nereden alındı bilmiyorumJ

Çiçekten taçlı duvak ve gelin çiçeği: Özlenen Çiçekçilik Etiler

Damatlık : D’S Damat

Ayakkabı : D’S Damat

Damat yaka çiçeği: Özlenen Çiçekçilik Etiler

Gelin arabanızı neydi? Memnun kaldınız mı?

Gelin arabamız 1974 model sarı cabrio vosvos idi.

Ufak bir duraksama yaşasak da sonrasında sağ olsun bizi hiç yolda bırakmadıJ

Geriye dönseniz neyi farklı yapardınız?

Hiçbir şeyi..

Hayalinizdeki düğün gerçekleşti mi peki?

Kesinlikle evet!

Hatırladığınız en önemli an?

Vosvosumuzun yolda kalması (bunu yazarken hala sırıtıyoruz:) )

Üzülen şoförü “ aman kasma elbet çalışacak diye telkin eden gelin, itelim mi diye koşan sağdıçlar, “vurdur abi” diyen damat.. Ömür boyu hatırlayacağımız en önemli an 🙂

Neden bu fotoğrafçı ile çalıştınız? Onu seçerken nelere dikkat ettiniz?

Evlilik fuarı ziyaretimizde, ilk tanıştığımız andan itibaren verdiği pozitif enerji ve profesyonel duruşu nedeniyle kendisiyle çalışmaya karar verdik. Gülen yüzü, çekmiş olduğu fotoğraflar, klasik düğün çekimlerinden oldukça farklı fotoğraf çekimleri dikkat ettiklerimizden birkaçıydı.

Çiftlere tavsiyeniz var mı?

Öncelikle Ufuk Sarışen’ e teslim olun, sizi şahane yönlendirecektir.

Sonrasında doğayı kullanın. Ondan daha iyi fon bulamazsınız. Gelinliği, saçınızı başınızı, damatlığı önemsemeyin. Gece ışıklar altında kirlenmiş mi yırtılmış mı kimsenin dikkatini çekmiyor inanın:) Çekimlerde eğlenin! Düğün ile ilgili her şeyde konusunda profesyonel insanlarla çalışın böylece kendinizle ilgili hazırlıklara odaklanabilirsiniz.  Aksaklıklara, ufak sinir harplerine takılmayın birbirinizi yemeyin:)  Sonuç olarak hazırlıkların amacı evdeki iktidarın kimin olacağını belirlemek değil, olayın tek ana fikri sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştiriyor olmak. Hep gülümseyin ve hep iletişimde kalın!

Balayı mekanı ve neden?

Yunanistan Kefalonya Adası. Yüzü, İtalya’ya bakan yakın ve şirin bir ada olduğu için burayı tercih ettik.

Hayatımızın en özel gününde yanımızda şahane ekibinle bulunduğun için sonsuz teşekkürler. Siz olmasaydınız biz bu fotoğraf çekimlerinin altından kalkamazdık!

Hep çok güzel, çok mutlu çekimler yapmanız dileğiyle..

Sevgilerimizle,

İstanbul Büyükçekmece Düğün by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

“Gülşah ve İlker ile İstanbul Büyükçekmece” üzerine 3 yorum

 1. sevgili Gulsah bizim icin bu senenin suprizi oldu sizin cekim, istanbulda bu kadar guzel fonlar oldugunu bıze hatırlattıgınız icin ve ayrıca dogallıgınız, kasmadıgınız, detaylara takılmadıgınız ıcın nefis bır gun gecirdik hep beraber. daha da cok mutlu olun, sonsuza kadar:)

  Cevapla
 2. Sevgili Ufuk Sarışen, bakmaya doyamadığımız bir albüm,izlemekten usanmadığımız bir klip sundunuz bize, tüm kalbimizle size minnettarız!
  İllede doğa dedik diye ineklerle,kargalarla, ekinlere basmayın diyen çobanlarla uğraştınız:)) bizi gülümseyerek hatırlamanız dileğiyle;))
  Sevgilerrrr
  Gülşah&İlker

  Cevapla

Yorum yapın