Gülşen ve Mehmet’in Düğün Günü Tecrübesi

RÖPORTAJ: GÜLŞEN MEHMET VE DÜĞÜN GÜNÜ HİKAYESİ

Gülşen-Mehmet Aktürk ile Düğün Fotoğraflarının ve düğün klibinin çekimi için ilk görüşmemizde anlamıştım güzel bir gün geçireceğimizi. İstanbul’da tam günlük bir düğün çekimi yapacaktık ve aslında zorlu bir çekim süreci olacaktı. Ancak çekim sonrası, gece sonunda son durum şuydu. “Ya biraz daha devam etseydi keşke ne güzel eğleniyorduk” hissiyatı yaşıyorduk tüm ekip olarak. Belki de bunun sonucu Gülşen ve Mehmet ile önümüzdeki günlerde TTD (thrash the dress) fotoğraf çekimi yapacağız. Düğün fotoğrafları daha da çeşitlenecek bu sayede.

Gülşen ve Mehmet ile evliliğe dair bir söyleşi yaptık. Yeni evlenecek çiftlere tecrübelerini aktarması açısından faydalı olabileceğini düşündüğüm cevaplar aldım kendilerinden.

GÜLŞEN & MEHMET ANLATIYOR 

1.Nasıl tanıştınız?

Gulşen’in çalıştığı kurumda çalışmaya başladım. Orada tanıştık.

2. Nasıl evlenme teklifi aldınız- ya da ettiniz?

düğün günü

İstanbul’ a geldiğimden beri çalışıyordum bir yandan iş bir yandan yüksek lisans dersleri oldukça yoğun bir tempodaydım. Dolayısıyla gezme fırsatım olmuyordu. Mehmet fırsat buldukça beni İstanbul’ da gezdirmeye başladı. Tarihi yerleri, kiliseleri, camileri, müzeleri birlikte gezdik. Yaklaşık bir sene önce bir aksam birlikte yemek yemeğe gittik. Her zaman gittiğimiz bir mekana. Sonra Mehmet onun evine gitmemiz gerektiğini bir şey alması gerektiğini söyledi.  Eve gittiğimizde arabadan bir süre inmememi telefonumu çadırınca gelmemi rica etti. Telefonum çaldı,  kapıdan içeri girdim her yer balonlar ve mumlarla süslenmişti. Merdivenlerde mumlar vardı evin üst katına çıkan mumları takip ettim, her yerde mumlar ve çiçek yaprakları vardı ve odanın tam ortasında açık bir şekilde bekleyen bilgisayar ve yanında lütfen izle yazan bir not. Videoyu izlemeye başladım Mehmet bir konuşma yapıyor ardından da İstanbul da beraber gezdiğimiz her yerde çok sevdiğim küsmek şiirini okuyor. Günlerce sürmüş çekimler. Tek başına kilometrelerce yok yapmış.  Gözlerim doluyor teşekkür etmek için aşağıya iniyorum bahçe ışıl ışıl fenerler, mumlar, meşaleler…  mumlardan bir çember var ortasında Mehmet… Ve beklenen an…Elleri arkasında Yüzük kutusunun sesini  duyuyorum “benimle evlenir misin” diyor.  Bundan sonra evetten başka bir şey demek ne mümkün:)

3. Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

İlk önce evleneceğimiz mekanı seçmek için araştırmalara başladık. Mekana karar verdikten sonra her şey daha kolay oldu. Bizim hazırlıklarımız yaklaşık 8 ay kadar sürdü.

4. Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Abartıyor gibi olmayalım ama biz her anından çok keyif aldık. Yine olsa yine yaparız 🙂

5. Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

düğün günü

Düğün mekânımız olan The Bosphorus Palace Hotel önünden geçerken Gülsen’e mekânın çok hoş olduğunu söyledim sonrasında telefon ile aradık ve mudur bey ile randevulaştık. Hem müthiş bir mekanda düğünümüzü unutulmaz kildik hem de müthiş bir insan olan Gökmen bey ile tanışmış olduk.

6. Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Fotoğraf ve müzik. Bizim için en ciddi detay fotoğraf ve fotoğrafçımızdı diyebilirim çünkü düğün bittikten sonra geriye kalabilecek tek somut şey onlar. O dakikaları tekrar tekrar yaşatabilecek kareler bize göre en önemli detay tabi bu anları yakalayacak kişilerle iletişim de çok önemli. ikinci detay ise müzik. Müzik profesyonel olmazsa tüm organizasyon bir anda keyifsiz bir hal alabilir. Biz her ikisinde de doğru ekiple çalıştığımızı düşünüyoruz.

7. Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz

Davetiyeyi Eminönü’nde yaptırdık. Geri kalan detayları annem ve ekibi yaptı 🙂 (kuzenler, teyzeler)

8.Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz  ve düğünden ne kadar önce  satın aldınız?

Gelinlik, Pierre Cardin. Damatlık, Giovanne Gentile. Gelinliği 5 ay öncesinde, damatlığı ise düğünden 1 ay önce satın aldık.

9.Düğün günü unuttuğunuz. atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Her şey çok güzel ve yolunda gitti esasında. Düğünden sonra bir tek toplu bir şekilde herkesin bir arada olduğu fotoğraf çektirebilirdik dedik.

10. Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Bizim için her anı ile çok güzel bir süreçti. Her an ve olay bizim için birbirinden özel oldu. Tekrarlayacağız…

11. Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Gelini almaya gittiğimiz sırada evin içinde Gülsen babamı ararken herkese Sevki annem nerede diye soruyordu.

12. Balayınızı nerede geçirdiniz?

İtalya’ da.

KÜNYE:

gulsen_mehmet_ufuksarisen_019

Mekan: The Bosphorus Palace Hotel

Fotoğraflar: Ufuk Sarışen Wedding Photography

Saç ve Makyaj: Saç Oktay Kuaför  Makyaj Zeynep Yıldırım

Alyanslar: Gelin alyans Stef Nişantaşı Damat alyans Kapalıçarşı

Düğün Dansı: Arthur Murray American Rumba

Organizasyon Firması: The Bosphorus Palace Hotel

Balayı Yeri: İtalya

Gelinlik: Pierre Cardin

Damatlık: Giovanne Gentile

Gelin Arabası: Kendi aracımız

Müzik & Ses Işık: Single Music

Nikah Şekeri/Misafir Anı Hediyesi: Gelin annesi Hand Made 🙂

Düğün Pastası: The Bosphorus Palace Hotel

Gelin Ayakkabısı: Bambi  – Converse

Dans Kursu: Arthur Murray Dans Studyosu Nisantasi

El Buketi/ Çiçekçi: Mia Çiçekçilik

RELATED POSTS

Yorum yapın