KIBRIS Girne Düğün

Gizem ve Mert ile 

Düğün Hazırlık fotoğraflarını çekmek için Gizem ve Mert ile sabah Girne’deki evlerinde buluştuğumda harika şeyler ile karşılaştım. Nefis cup cake’ler, düğün için Gizem’in elleri ile hazırladığı aksesuarlar ve Mert’in yeğeni yeni doğmuş bir bebek. Kıbrıs halkının ortak özelliği olan misafirperverlik, Güleryüz ve eğlenceli sohbetler bu evde de fazlasıyla vardı. Düğün için hazırlıklar yapılırken bir taraftan fotoğraf çekmeye başlamış, diğer taraftan da tanışma hikayelerine kulak kabartmıştım.

Her şey aslında 1.5 yıl önce Gizem’in laktozsuz süt alması için markete gitmesiyle başlıyor. Markette karşılaştığı Mert ile tanışıyorlar. Ardından Gizem okula gidiyor bütün gün aklında Mert’in hayali ile eve koşuyor. Hemen Facebooka’a girip Onu eklemek istiyor ama  Mert’in ondan önce davrandığını görüp gülümsüyor. Ardından mesajlaşmalar başlıyor. 19 Kasım’a kadar bu böyle devam ediyor. O gün ise yemeğe çıkmaya karar veriyorlar. Yemek de Gizem bu adama aşık olduğundan emin oluyor. Eve vardığında ağzı kulaklarında sürekli gülümsüyor. Zaten her şey de çok hızlı ilerliyor ve 1.5 sene sonra da evleniyorlar.

Evlenme Teklifi Geliyor

Bu yemekten 3 ay sonra tatil için İstanbul’a geliyorlar Şubat ayının ortasında. Bir arkadaşlarında kalıyorlar. Gizem’in hiç bir şeyden haberi yok ama Mert’in niyeti 14 Şubat sevgililer gününde evlenme teklifi etmek. Daha doğrusu 14 Şubat’ın ilk dakikalarında. Bunun için Kıbrıs’ta hazırlıklar başlıyor. Yüzük alınıyor ama sorun şu ki yüzüğü bavula koyamaz, cebine koysa havaalanı x-ray inde Gizem’in yanında yüzüğün deşifre olma ihtimali var. Bunu göze alıyor ve büyük bir heyecan içinde sorunsuz uçağa biniyorlar. Yüzük günlerce pantolon ceket ceplerinde saklanıyor.

13 Şubat gecesi yemeğe çıkıyorlar Taksim civarlarında, güzel de vakit geçiriyorlar. Gizem karşıya geçmeleri gerektiğinden son otobüse yetişme telaşında. Son otobüs de saat 24:00 de kalkıyor. Oysaki Mert yüzüğü 24:00’den sonra vermeyi planlıyor. İşler karışık, hava buz gibi. Sokaklarda dolaşıyorlar. Mert saçmaladığı anlaşılmasın diye sarhoş taklidi yapıyor. Yüksek katlı bir binanın önünde durup “ben tuvalete gidiyorum” diyor ve en üst kata çıkıyor. Maksat vakit geçirmek ama vakit de pek geçmiyor. Sonunda İstiklal caddesi de bitiyor gidecek yer, söylenecek söz kalmıyor ve Mert 12’ye 5 kala yüzüğü çıkarıyor ve Gizem’e evlenme teklifi yapıyor. Gizem dona kalıyor, ağlamaya başlıyor. Taksi ile eve dönerken ağlama dinmiyor. Gece de uyku tutmuyor. Gizem “o anlar yaşadığım en güzel anlar hayatımda” diyor. “Sırf o anı bana yaşattığı için bile onunla evlenebilirdim”.

Sabah Mert’e güzel bir kahvaltı hazırlıyor ve cevabını 8 saat sonra veriyor. “EVET”.

Girne Düğün Fotoğrafçısı

Bu romantik hikaye sonrası düğün fotoğraflarının doğal ve gerçek aşkı yansıtması da kaçınılmazdı sanırım. Girne düğün fotoğrafçısı için zevkli bir yer. Estetik ve doğal fonlar beni çok heyecanlandırıyor. Düğün fotoğraf çekimi için gittiğimiz köy de gerçekten rüya gibi bir yerdi. Çekim sırasında ara sokaklardan gelen bir piyano sesine doğru yöneldiğimizde sesin kapısı açık bir evden geldiğini fark ettik ve beklemeye başladık. Ev sahibi piyano çalmayı bitirdiğinde evi çılgınca alkışladık. Ev sahibi dışarı çıkıp teşekkür etti ve daha sonra Gizem piyanonun başına oturdu. Aynı zamanda çok iyi keman çalan Gizem bu sefer bizim için piyano başındaydı. Ben de bir taraftan bu spontane gelişen ortamda piyano başında fotoğrafladım Gizem ve Mert’i.

Gizem ve Mert; sizlerin bu güzel hikayesine tanık olduğum için ve o gün ve sonrasında sizlerle birlikte olabilmek çok güzeldi. Hep böyle mutlu olun arkadaşlar:)

Not: Gizem Mert’in tanışma hikayelerini kendi ağızlarından dinlemek için düğün klibinin ikinci yarısını izleyebilirsiniz

kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_002
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_003
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_004
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_005
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_006
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_007
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_009
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_011
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_012
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_013
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_014
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_016
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_018
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_020
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_021
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_022
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_024
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_027
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_029
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_031
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_037
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_038
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_045
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_049
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
kibris_dugun_fotografcisi_ufuksarisen_052
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf
Girne Düğün Fotoğraf

Girne Düğün Fotoğraf by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

“KIBRIS Girne Düğün” üzerine 4 yorum

  1. Küçük öğrencimin, böyle güzel bir gelin olması ve mutluğu, bana onur vermiştir. Ayrıca mükemmel ötesi çekimleriniz için yüreğinize sağlık. Çok şiirsel… Kutlarım.

    Yanıtla

Yorum yapın