Aydan + Serkan ile Fuat Paşa Yalısı Düğünü

Fuat Paşa Yalısı – Aydan ve Serkan

Aydan ve Serkan tanıştığımız en eğlenceli en hareketli çiftlerdendi sanırım. Düğün günü, düğün eğlencesi de sürekli sürprizler ve aksiyonlara tanık oldu. Fuat Paşa Yalısı düğün çekimi için fon oldu, zaten daha dış çekimi henüz yapmadık. Ayrı bir günde TTD yapacağız bir aksilik olmazsa:)

[youtube id=”57v21saKCO0″]

Düğün videosu için de oldukça bol malzeme topladık. Montaj sırasında bu kadar çok görüntüyü ayıklamak ve kurgulamak zor olsa da sonucu fena olmuyor sanki.

düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı düğün fotoğrafı

Şimdi sözü uzatmayalım ve Aydan ve Serkan’ın hikayelerini kendilerinden dinleyelim:

Aydan ve Serkan Anlatıyor:

Ayni şirkette çalışıyorduk, birbirimizi hep görüyorduk, ancak is yoğunluğundan dolayı yollarımız bir turlu kesişememişti. Ta ki bir soğuk Mart günü Küçük Beyoğlu’nda ortak arkadaşlarımızla bir araya gelene kadar. Tanıştıktan 7 ay sonra da evlenmeye karar verdik. Serkan 8 Ocak 2012 te (Serkan’ın doğum günü tarihi) jakuzide, şampaya bardağının içerisindeki yüzükle Serkan Aydan’a evlenme teklifi etti.

Düğüne 5 ay kala hazırlıklara başladık. Eğlenceli ve ilginç bir süreçti. İşimiz gereği sürekli yurtdışında çalıştığımız için  haftanın sadece bir gününde bir araya gelebilen çiftler olarak inanılmaz programlı ve organize olup ciddi bir araştırma yaptık. Çok şanslıyız ki çok değerli insanlarla tenistik ve onların da profesyonel destekleri ile hayalimizdeki gibi bir düğüne ulaştık. Hayal ettiğimiz düğün aslında gerçekleşti diyebiliriz. Hayal ettiğimiz düğün nasıldı derseniz düğün videomuzu izlemeniz yeterli.

Hazırlığın benim için en önemli kısmı gelinlik seçimiydi. 3 farklı yerde gelinlik denedim. Satın aldığım yer yani Oleg Cassini 3. yerdi ve hayallerimin gelinliğiydi diyebilirim. Toz pembe renkte oluşu beni cezbetti.

Makyajı sevmememden dolayı, yüzümde ağır gözükmesine sebebiyet verecek tüm makyaj tonlarından keçindim. Acık şeftali tonlarında bir allık (Clinique), MAC göz kalemi ve Dior Marka Maskara tercih ettim. Bu markaları da günlük hayatta kullandığım için seçtim.

Gelin saçım ise Hiç de düşündüğüm gibi bir model olmadı. Hatta berbattı. Fakat o gün kafama takacak bir şey olmasını istemedim ve durumla dalga geçerek gözümde büyütmedim. Kuaförüm sağ olsun, berbat etti.

Fotoğrafçı seçimine çok önem veriyorduk. Çünkü ileride donup bakabileceğimiz ve bizi tekrar o anılara götürecek şeyleri bu ekip sağlayacaktı. Bu nedenle birkaç ekiple görüşme yaptık. Dikkat ettiğimiz en önemli hususlar ise kendimizi olduğumuz gibi hissettirebilecek, gerçekliği ve doğalığı on planda tutmayı seven, yaratıcı, eğlenceli, isine aşık, sözüne sadik, ılımlı, yapıcı ve rahatlatıcı bir ekip ruhuydu. işte tam da bu noktada çok şanslıyız ki Ufuk Sarışen ile tanıştık. Herhangi bir konseptten ziyade, biz onlar yokmuş gibi animizi yasayıp mutlu olduk, onlar ise bu anları ölümsüzleştirdi.

Düğün mekanını seçerken mekânın bir aurasinin olması ve çalışacağımız kişilerin fikirlerimize olan bakış açıları ve çalışma prensipleri bizler için önemliydi. Bu noktada gene çok şanslıyız ki FUAT PASA Yalısı’nın değerli iki varisi tarafından yönetilen profesyonel, alçak gönüllü, güler yüzlü ve bir dediğimizi iki etmeyen ekibiyle tenistik.

Masa dekorasyonu, organizasyon ayrıntıları, davetiyeler bizim tarafımızdan özel olarak dizayn edildi. Bu konuda hiçbir firmanın veya kurulusun bakış açısı bizi cezbetmedi. Bu durum bizi oldukça yaratıcı olmaya şevketti . Bizi destekleyen ve isteklerimize doğru şekilde cevap verebilen FUAT PASA YALISI ile bizim göre mükemmel sonuca ulaştık.

İlk dansınızı seçerken de yine her zaman ki gibi yaratıcılığımız on plandaydı. En sevdiğimiz yedi farklı türden şarkıları sırayla düzenleyerek, tamamen doğaçlama olan ilk dansımızı yaptık. İlk dansı şarkımız: AYO – “Down on my knees” , Chuck Berry -“C’est La Vie” , The Blues Brothers “ Everybody needs somebody to love”,  Ankaralı Coşkun “Ankara’nın bağları”, Damat Halayı, LMFAO “Sexy and I know it” ve Frank Sinatra “ New York New York”

Bizce düğünün en heyecanlı anları; nikah masasına doğru olan inişimiz (Muhtesem ambiyans ve çılgın müziğimiz eşliğinde merdivenlerden inişimiz), ilk dansımız ve “Sufle” patlatışımız (Düğün pastamız :))

BİLGİLER

Gelin Damat isim + soy isim + yaş: (Gelin Hanım’ın evlenmeden önceki soy ismi de olsun lütfen) AYDAN ALPER + 29, SERKAN TALASLI 29

Gelin/Damat meslek: İnsan Kaynakları Yöneticisi – Ucan Aşçı

Evlilik tarihi: 01.12.2013

Düğün mekanı: FUAT PASA YALISI

Organizasyon firması: Kendimiz

Gelinlik: Oleg Cassini

Damatlık: Casharel

Gelin ayakkabısı: İnci

Damat ayakkabısı: Kiğılı ve Converse

Gelin saç: Bakırköy Kirik Tarak

Makyaj: Bakırköy Kirik Tarak

Fotoğraf: Ufuk Sarışen

Müzik: Fuat Pasa Yalısı- dj Can,  Orkestra Musıcall-Tuncay Sevindik ve ekibi (saksafon-trio-perküsyon ve balkan bandosu)

Çiçek :  Fuat Pasa Yalısı

Pasta: Serkan Talaslı, Burak Iscımen ve Alican Melen, Cheflerimizden Homemade Sufle

Balayı: Evimiz 🙂

Fuat Paşa Yalısı Düğün Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın