Ufuk Sarışen Artık Flytographer İstanbul Fotoğrafçısı

Flytographer İstanbul Fotoğrafçısı Ne Demek?

Merhaba, yaklaşık 10 gün önce Flytographer temsilcisi Michelle’den bir email geldi. Özetle; Flytographer İstanbul Fotoğrafçısı aranıyordu. Portfolyomu incelediklerini, beğendiklerini ve İstanbul’da kendileri için çalışacak freelance fotoğrafçı aradıklarını yazmıştı Michelle. Sistem kısaca şu şekilde çalışıyordu. Turist olarak bir şehre gidiyorsunuz ve gittiğiniz şehirde profesyonel fotoğraflarınızın çekilmesini istiyorsunuz. Yapacağınız şey siteye girip şehri ve fotoğraf paketlerini seçmek. Yarım saat, 1 saat ve 2 saatlik sürelerde seçenekler mevcut. Çekim günü ve saati ve fotoğrafçı ile teyitleşildikten sonra netleşiyor. İster kendi başınıza, ister ailenizle, ister sevgilinizle veya eşinizle gittiğiniz bir tatil olsun bu sistemi kullanabiliyorsunuz. Sırf bu şehirleri gezip tatil yapan ve fotoğraf çektiren bunu projeye dönüştüren sitenin fanatikleri de türemiş durumda.

Flytographer Kanada merkezli, Dünyanın her yerinden 100 ün üzerinde şehirde freelance fotoğrafçılar ile çalışıyorlar. Teklif bana geldiğinde siteyi inceledim ve mülakat taleplerini kabul ettim. Skype üzerinden yaklaşık 1 saat görüştük. Baya eğlenceli bir sohbet oldu, tüm fotoğraf hikayemi, koşullarımı, sorularımı dinlediler ve tüm sistemi anlattılar. Ardından da “aramıza hoş geldin” dediler. Önümüzdeki günlerde ilk gelenler ile çekimler başlıyor.

Site düğün tekliflerine kapalı, sadece editoryal çekimler yapılıyor. Rotayı fotoğrafçı öneriyor. Buluşma noktasının Google map de link ile iletilmesine kadar her şey kurallara bağlı. Bir taraftan da hem fotoğraf çektireceklere hem de fotoğrafçıya asıl amaç “eğlence ve güzel hatıralar” mesajı iletiyor Flytographer.

Beni son günlerde oldukça heyecanlandıran bu projenin sonuçlarını da zaman içinde paylaşacağım.

Sevgiler,

Siteye giriş için: Flytographer

Ufuk Sarışen

ufuksarisen istanbul portfolio ufuksarisen istanbul portfolio 2 ufuksarisen istanbul portfolio ufuksarisen istanbul portfolio

RELATED POSTS

Yorum yapın