Çin’de Düğün Çekimi Gerçekleştirdik

This post is also available in: enEnglish

Pandaların Arasında Düğün Çekimi

Çinli çiftimiz Vivi ve Bert için İstanbul’da yaptığımız düğün öncesi fotoğraf ve video çekimini daha önce paylaşmıştım. Bu sefer de Çin’de Düğün Çekimi Gerçekleştirdik.

Cinli Çift ile İstanbul Turu

Bu sefer düğün günleri için Çin’in en büyük şehirlerinden Chengdu’ya çevirdik rotayı. Bu seyahatte annem ve ablam da beni yalnız bırakmadılar:) Yaklaşık 10 gün kaldık Chengdu’da. Bu kadar uzun kalmamın diğer bir sebebi de Atlas için Chengdu konusu hazırlamam oldu. Chengdu Siçuan eyaletinin 15 milyonluk başkenti ve aynı zamanda sevimli pandaların ana vatanı. Onlarca pandayı yakından inceleme fırsatı bulmak ve gözlemlemek çok keyifli bir tecrübeydi doğrusu.

Düğün günü Vivi’nin otel’de başlayan hazırlıkları ile başladı çekim, ardından düğün mekanına geçtik. Mekanın girişindeki İstanbul’da çektiğim fotoğraflardan biri dışarıda duruyordu ve gene İstanbul’daki fotoğraflardan oluşan harika bir kitap dağıtılıyordu konuklar. Mekan içindeki dev ekranda İstanbul’da hazırladığım düğün klibi durmadan dönüyordu. Misafirler de sürekli birbirine beni işaret ediyorlardı. Oldukça keyifli bir durumdu itiraf ediyorum. Kısa bir düğün töreninin ardından yemekler yendi ve misafirler dağılmaya başladı. Bizim düğünlerin aksine herhangi bir müzikli eğlence ve dans olmuyormuş Çin’de. Akşam olmadan da düğün bitiyor ve herkes evlerine dağılıyormuş. Bizim 15 saatlere kadar varan çekimlerden sonra oldukça hafif geldi bana bu çekim doğrusu:)

Vivi Bert ve ailesi ile birkaç gün sonra buluşup bir hot pot restoranında benim için oldukça deneysel bir akşam yemeği yedik. Kaplumbağa eti, kaz bağırsağı, tavsan ciğeri gibi aklıma gelmeyecek şeyleri tattım meraktan.

Sonuç olarak hem Atlas Dergisi için güzel bir konu hem de sevgili Vivi ve Bert için Çin’de düğün çekimi gerçekleştirmiş oldum.

turkey china wedding photos gece çin turkey china wedding photos - gelin turkey china wedding photos - gelin odasi çinli nedimeler çinli çift turkey china wedding photos turkey china wedding photos çin chengdu çinde düğün çinde düğün yapmak çinde evlilik çinde nasıl evlenilir çinde evlilik turkey china wedding photos turkey china wedding photos

Çin’de Düğün Çekimi Ufuk Sarışen

Yorum - Comment

%d blogcu bunu beğendi: