Carina’nın Anısına

Dünyalar tatlısı bir çocuktu Carina. Annesi Roxana ile birlikte tedavisinin daha iyi yapılabilmesi için İstanbul’a gelmişlerdi. Burada Acıbadem Maslak Hastanesi’nde tedavisi devam ediyordu. Küçücük bedeniyle tedavi ve operasyonlarla mücadele ederken, bir taraftan da çocukluğunu yaşamaya çalışıyordu. Roxana ile birlikte İstinye’de kiraladıkları bir evde, çoğu zamanda hastanede kalıyorlardı.

Roxana bana ulaşıp kızı ile birlikte fotoğraf çekimi yapmamı istediğinde instagramdaki fotoğraflardan durumu az çok tahmin etmiştim. Kendisi bahsetmeyince ben çekinerek de olsa sormuştum. Çünkü hastalığı öğrenmeli ve ona göre davranmalı yanlış bir şey yapmamalıydım. O da açık yüreklilikle tüm hikayeyi anlatmıştı. Kendisine bu çekimi yapmayı çok istediğimi ancak bunun için bir ücret elbette alamayacağımı söyledim. Çekim platformu olarak kullandığımız Taht İstanbul’u aradığımda ve durumu anlattığımda onlar da gelip burada istediğiniz kadar çekim yapabilirsiniz dediler. Elbette onlar da ücret almadılar. Asla Roxana’nın böyle bir ihtiyacı ve beklentisi yoktu ancak bizler sadece elimizden geleni yapmak istiyorduk herkes gibi.

Taht İstanbul

Taht İstanbul’da Carina ve annesi ile birlikte güzel vakit geçirdik. Kediyle oynadı, ışıkları ve manzarayı seyretti. Roxana da Osmanlı kostümü ile fotoğraflar çektirdi. Ben aslında saatlerce çekim yapmak istiyordum ancak Carina yoruldu ve annesi artık gidelim dedi. Biz de yola çıktık Süleymaniye’den İstinye’ye doğru. Ortaköy’den geçerken bir beş dakika daha çekelim en azından dedik ve arabamızı meydanın hemen ardındaki Radisson Blu otelin önüne bıraktık. Elbette oteldekiler de normalde park edemeyeceğimiz yere arabamızı bırakmamıza izin verdiler. Meydandaki kuşlara yem attı Carina ve yüzü ilk defa güldü o gün güvercinlerin arasında.

Dönüşte minik bedeni yorulmuş ve arabada uyuya kalmıştı. Carina ve Roxana’yı evlerine bıraktıktan sonra iletişimi hiç kesmedim ve hep iyileşmesi için bekledim onun. Hatta aylar sonra yeni bir çekim için sözleştik ve sürekli iletişimde olduk annesiyle. Ancak olmadı, bu çekimden yaklaşık 8 ay sonra Carina melek oldu. Elimizde sadece bu fotoğrafları kaldı. Söyleyecek çok şey var ama yazması zor. Sözlerime burada son veriyorum. Huzur içinde uyu küçük meleğim.

Carina’nın Anısına by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın